دسته ها
دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

تقویت حس ششم با چند توصیه ساده اما تاثیرگذار

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

شاید این تجربه برای برخی از افراد ایجاد شده باشد که با استفاده از حس ششم خود می تواند در ماوراءطبیعت کنجکاوی کنند و بسیاری از افراد نیز علاقه مندند تا با تقویت حس ششم تسلط خود را بر ماوراء طبیعت افزایش دهند.

تاکنون با استفاده از حدس و گمان دست به انجام کارهایی زده اید که در نهایت نتیجه ای مطلوب و مورد دلخواه شما را داشته باشد؟ این کار همان استفاده از حس ششم است که در برخی از افراد بسیار قوی است و در برخی دیگر نیز می توان با استفاده از راهکارهای تقویت حس ششم دست به انجام این کار زد. تعریفی که می توان به شکل ساده از حس ششم ارائه داد درک و فهم نسبت به مسائل ماوراء طبیعت است که با استفاده از حواس عقلانی و چشم نمی توان آن را به دست آورد.

 تقویت کردن حس ششم

چند راه حل ساده برای تقویت حس ششم:

در بسیاری از تحقیقات نشان داده می شود که قدرت غریزه انسان نسبت به قدرت عقل و ذهن او بیشتر است این بدان معناست که شما می توانید با استفاده از غریزه خود بیشتر بر مسائل مشرف شوید. علت این امر می تواند در دقت ذهن انسان باشد زیرا ذهن تنها می تواند درباره چیزهایی قضاوت کند که به طور حسی آن ها را می بیند و درک می کند اما قدرت غریزه به شکلی است که بر مسائلی که محسوس و مشهود نیست اشراف دارد.

 • بلیط کیش
 • خرید انواع قهوه

راه های تقویت حس ششم

تقویت حس ششم مسئله ای است که می توان با استفاده از برخی تکنیک ها آن را در خود افزایش داد و بیشتر به آن اعتماد کرد. در این زمینه برخی متخصصان توصیه هایی را ارائه کرده اند که می توان با استفاده از قدرت حس ششم را در خود بالا برد.

تفکر:

تفکر می تواند زمینه ای برای افزایش قدرت حس ششم در شما باشد برای این کار باید از خودتان سوال بپرسید تا بیشتر فکر خود را درگیر کنید. این سوالات می تواند در زمینه خودآگاهی باشد یعنی شما با استفاده از این سوالات بیشتر به شخصیت درونی خود پی خواهید برد. متخصصان توصیه می کنند تا افکار خود را به صورت بلند بیان کنید یعنی هر آنچه که در ذهن شما خطور می کند را به زبان آورید.

حس ششم و تاثیر آن

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

علاقه به خود:

 عشق و محبت مهمترین عنصری است که می توانید به خودتان هدیه دهید از این طریق می توانید معنویات را در خود تقویت کنید محبت کردن به خود انرژی شما را پاک تر و قوی تر خواهد کرد. با محبت کردن و توجه بیشتر به خود احساس قدرت بیشتری به خود خواهید داشت.

افکارتان را روی کاغذ بیان کنید:

قبل از خواب هر آنچه را که در ذهن شما می گذرد روی کاغذ پیاده کید این کار نظم بیشتری به ذهن شما می دهد و این قدرت را برای شما ایجاد می کند که فرصت بیشتری برای فکر کردن به مسائل جزئی دیگر را داشته باشید. از سوی دیگر این کار موجب پرورش افکار و ایده های جدیدتر در شما خواهد شد. این تکنیک می تواند به عنوان یکی از راهکارهای افزایش حس ششم مورد استفاده باشد.

حس ششم چیست

به خودتان اعتماد داشته باشید:

به تصمیمات و آنچه در ذهنتان است بیشتر اعتماد کنید به عنوان مثال زمانی که در مسیر ذهن شما می گوید از سمت چپ حرکت کن بهتر است این کار را انجام دهید. زیرا این کار موجب می شود تا ذهنیات شما بیشتر در عمل پیاده شوند و موجب تقویت آن ها خواهد شد.

توجه به خواب و رویای صادقه:

خواب های خود را بیشتر مورد تاکید و توجه قرار دهید خواب ها رویایی صادقانه هستند که ممکن است بیشتر آن ها در واقعیت عملی شوند. این شیوه تقویت حس ششم ذهن شما را فعال تر خواهد کرد.

رفتن به مکانی آرام :

روشی دیگر برای برقراری ارتباط صحیح با حس ششم آن است که به مکان آرامی بروید و چند نفس عمیق بکشید، ذهن خود را از هر فکر و خیالی خالی کنید، سپس خوب تمرکز کرده تا از طریق حس ششم جواب سوال هایتان را بگیرید.

عجول نبودن :

عجول بودن موجب به خطا رفتن احساسات دورنیتان خواهد شد، از این رو قبل از گرفتن هر تصمیمی در ابتدا آرامش تان را حفظ کرده و بر روی حس ششم خود تمرکز کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

قوی کردن حس ششم

تجسم کردن :

برای تحقق بخشیدن به اهداف تان، آنها را تجسم کنید و یا اینکه در موردشان صحبت کرده و خواسته و هدف هایتان را با ذهن ناخودآگاه خود تقویت نمایید تا موجب تحقق شان شوید.

تنها به محتوای کلام توجه نکنید :

تقریبا نود و سه درصد ارتباطات به شکل غیر کلامی می باشد که به منظور قوی تر کردن حس ششم خود لازم است تک تک احساسات، کلمات، عبارات، بوها، حرکات و خلق و خو های افراد مختلف و نه فقط محتوای کلام شان را مورد توجه قرار دهید.

رفتن به طبیعت :

بودن در طبیعت تاثیر زیادی در بهبود حواس پنجگانه دارد، ضمن اینکه به قوی شدن حس ششم کمک زیادی می کند، به طور کلی طبیعت می تواند به عنوان دارویی شفابخش برای روح انسان باشد.

اعتماد به خود و انرژی درونی تان :

از نادیده گرفتن ندای درونی خود خودداری کنید و به آن بها دهید، به خود و انرزی درونی تان اعتماد داشته باشید.

افزایش حس ششم

شرکت در کلاس های تقویت کننده ذهن :

شرکت در این کلاس ها موجب قوی شدن ذهن و نیز قوی شدن حس ششم می شود، یکی از روشهای افزایش تمرکز و کاهش استرس و اضطراب انجام تمرینات مدیتیشن و یوگا است که تاثیر زیادی نیز در افزایش اعتماد به نفس فرد خواهند داشت، حال با انجام روزانه ۱۰ دقیقه این تمرینات به مدت ۲ هفته از تاثیرات معجزه آسای آن بهرمندشوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.