دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

روانشناسی رنگ زرشکی و آشنایی با خصوصیات افرادی که این رنگ را دوست دارند

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۰

رنگ زرشکی یکی از طیف های رنگ قرمز است و روانشناسی رنگ زرشکی به رنگ قرمز نزدیک است. مهم ترین و برجسته ترین نقطه در روانشناسی این رنگ سرخ بودن است که نشانی از سرزندگی و جوشش است.

رنگ زرشکی در دسته بندی رنگ های گرم قرار می گیرد و توصیفی از گل رز و خون شهیدان است هر یک از این نمادها خود دارای خصوصیاتی هستند که با توجه به ویژگی افراد در نظر گرفته می شوند. هر رنگ در روان شناسی دارای نمادها و خصوصیات اخلاقی مشخص شده ای است که با خصوصیات افراد گره خورده است. در روان شناسی رنگ زرشکی نیز نمادهای برجسته ای وجود دارد که از جمله آن ها می توان به داشتن موقعیت و محبوبیت اجتماعی، قدرت و شجاعت، نجابت و پاکی، خون شهیدان و هیجان است. روانشناسی زرشکی

روانشناسی رنگ زرشکی:

یکی از نشانه ها و خصوصیات افراد علاقه مند به رنگ زرشکی داشتن روابط اجتماعی گرم و گیرا است این افراد در روابط خود با دیگران سعی دارند تا اعتماد آن ها را به خود جلب کنند. سرخ بودن در این رنگ و در این افراد نشانه گرم بودن و جنب و جوش داشتن است که به رابطه ای تاثیرگذار می انجامد.

در فرهنگ ایرانی و روانشناسی رنگ زرشکی این رنگ را با خون شهیدان شناخته می شناسند و لاله های گلگون نیز اشاره به همین دارد. خون پاک شهیدان و عشق و قدرتی که در آن ها وجود دارد نماد این امر است.

روانشناسی رنگ زرشکی

بسیاری از ما برای ابراز علاقه کردن و ابراز محبت کردن از گل رز استفاده می کنند این گل نمادی از عشق و محبت است و با این نماد شناخته شده است. نجابت، پاکی، بی گناه بودن و معصوم بودن از دیگر نمادهای مهمی است که در این رنگ به آن اشاره می شود.

شخصیت شناسی:

در شخصیت شناسی این افراد اینگونه اشاره می شود که افراد علاقه مند به رنگ زرشکی افرادی بسیار جاه طلب و قدرتمند هستند همچنین این افراد خودخواه اند و در رسیدن به اهدافشان فقط خودشان را مرکز توجه قرار می دهند.

توجه به آراستگی ظاهری نیز یکی دیگر از ویژگی ها و خصوصیات بارز در این افراد است توجه کردن این افراد به ظاهرشان ناشی از این ویژگی است که دوست دارند در جمع ها مورد توجه باشند و دیگران آن ها را تایید کنند.

  •  آرون گروپس

روانشناسی علاقه مندان رنگ زرشکی

تاثیرات این رنگ:

هر رنگی دارای تاثیرات مختلفی بر روی افراد است استفاده از این رنگ موجب می شود تا اعتماد به نفس بالایی داشته باشید همچنین تحقیقات نشان داده که این رنگ می تواند در کاهش اشتها بسیار تاثیرگذار باشد. افزایش و تنظیم فشار خون و میل جنسی نیز یکی دیگر از تاثیرات مهم استفاده از این رنگ است.

نشانه ها:

در زمان سلطنت ملکه الیزابت این رنگ نشانه ای از قدرت و موقعیت اجتماعی بالا است در برخی از فرهنگ ها نیز این رنگ به عنوان رنگی برای عزاداری کاربرد دارد. در روانشناسی رنگ زرشکی اینگونه اشاره شده است که این رنگ در دکوراسیون داخلی موجب افزایش شور و اشتیاق خواهد شد. همانطور که گفتیم روانشناسی رنگ قرمز و خصوصیات افرادی که قرمز را دوست دارند بسیار مشابه یکدیگر است.

روان شناسی رنگ زرشکی

روانشناسی رنگ ها راهی برای شناخت ویژگی های شخصیتی افراد است و از این طریق می توان به شناخت نسبی از هر فرد دست پیدا کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *