دسته ها
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

آشنایی با پارک جمشیدیه تهران و راهنمای بازدید از آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
  • ۰

در شمال تهران پارکی قدیمی و پر جاذبه با نام پارک جمشیدیه واقع شده است که بیشتر گردشگران جذابیت های این پارک را در فصل پاییز دیده اند. این پارک یکی از جاذبه های توریستی تهران است که با آن آشنا می شوید.

یکی از جذابیت ها و ویژگی های برجسته ای که در پارک جمشیدیه تهران می توانید مشاهده کنید معماری بی نظیر و متفاوت آن است. در بخشی از این پارک وجود آبشارهای مصنوعی احساس خوشایندی را به بازدید کنندگان می دهد و همچنین وجود مجسمه های هنرهای تجسمی که به عنوان نوعی نمادهای خاص محسوب می شوند جذابیت خاصی را به این پارک می دهند. و آن ها به یکی از جاهای دیدنی تهران تبدیل کرده است.

 پارک جمشیدیه تهران

راهنمای بازدید از پارک جمشیدیه در تهران

این پارک در تهران، انتهای خیابان شهید باهنر، انتهای خیابان فیضیه و امیدوار قرار گرفته است. مسیر اصلی برای رفت و آمد به این پارک در شمال تهران از طریق میدان اصلی تجریش است که می توانید از تجریش به راحتی با مترو و بی آرتی به این پارک بروید.

یکی از جذابیت هایی که در این پارک دیده می شود قرار گرفتن آن بر فراز کوه های کلچال است که دارای منظره ای سر سبز و تماشایی هستند و آن را به یکی جاز جاذبه های درون شهری تهران تبدیل کرده است.

پارک زیبای جمشیدیه

وسعت و بزرگی پارک جمشیدیه ۱۰ هکتار است و به عنوان یکی از تفرجگاه هایی است که دارای امکانات مناسب و خوبی برای گردشگران است. سراسر این بوستان دارای درختان کهنسال و متنوع است که طبیعت آن را بسیار دیدنی کرده است.

شاید جالب باشد بدانید که این پارک متعلق به خاندان دولو بوده است این خاندان در زمان قاجار بسیاری از باغ ها و اراضی مهم را در دست داشته اند و این پارک نیز از املاک جمشید دولو بوده است و به همین علت با نام جمشیدیه نامگذاری شده است.

پارک بزرگ جمشیدیه

طرح ابتدایی این پارک مختص به افراد سالمند بوده است اما در نهایت به عنوان یک پارک عمومی در اختیار همگان قرار گرفته است. در حال حاضر نیز کی از نقاط پر جاذبه در تهران است که ساکنان این شهر برای گذراندن ساعاتی خوش در کنار خانواده به این پارک می روند.

این بوستان بعد از تاسیس ۲ بار مورد بازسازی قرار گرفته است و در بخشی از آن نیز بوستان سنگی فردوسی قرار دارد که به جهت قدردانی و حفظ ارزش این شاعر بزرگ ایرانی است.

پارک تماشایی جمشیدیه

کوه ها، آبشار، فضای سبز، درختان و هر یک از مناظر دارای جذابیت خاص خود هستند همچنین امکان کوهنوردی برای بسیاری از افراد علاقه مند وجود دارد که بر فراز کوه های کچال می توانند این ورزش گروهی و مفید را به راحتی انجام دهند و از آن لذت ببرند.

همچنین امکانات موجود در پارک جمشیدیه همچون آلاچیق ها، رستوران ها، بوفه، سرویس های بهداشتی و … امکان یک تفریح راحت و آسان را به گردشگران می دهد. در برخی از مواقع نیز در این پارک بزرگ مراسم فرهنگی بسیاری برگزار می شود که افراد می توانند از آن استفاده کنند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.