دسته ها
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸

بهترین روش تمیز کردن پارکت بدون آسیب رسیدن به پارکت ها

  • فاطمه میرزایی
  • 17 مارس 2019
  • ۰

پارکت ها از جمله کفپوش هایی هستند که نیاز به مراقبت ویژه ای دارند و محافظت از آن به منظور جلوگیری از آسیب و خرابی اهمیت زیادی دارد. در این مطلب روش هایی برای تمیز کردن پارکت معرفی کرده ایم که در ادامه می توانید همراه ما باشید.

پارکت نوعی کفپوش از جنش چوب می باشد، بنابراین نحوه تمیز کردن آن تا حدودی مانند سایر کفپوش های چوبی می باشد؛ از آنجا که تماس چوب با آب، موجب متورم و خراب شدن چوب می شود، لذا تمیز کردن پارکت ها، نیاز به روش های خاصی دارد. در ادامه بهترین روش تمیز کردن پارکت را به شما معرفی خواهیم کرد.

روش تمیز کردن پارکت

امروزه استفاده از کفپوش های خانگی مانند پارکت های چوبی با طرح ها و رنگ های مختلف در دکوراسیون منازل بسیار متداول است؛ اما افراد در هنگام تمیز کردن پارکت ممکن است با مشکلاتی روبه رو شوند، بنابراین در این مطلب روش هایی برای تمیز کردن پارکت ارائه کرده ایم که می تواند به منظور مراقبت و تمیز شدن این نوع کفپوش ها به شما کمک نماید.

تمیز کردن و مراقبت از پارکت

در اولین اقدام لازم است ابتدا گرد و خاک را بگیرید که این کار به وسیله جاروبرقی و یا با استفاده از یک تی شو که آب آن به خوبی گرفته شده باشد، صورت گیرد. برای این منظور می توانید از شوینده های قوی مثل محلول هایی مانند کلر و یا سرکه استفاده کنید.

تمیز کردن پارکت

لازم است مایع و رطوبت باقی مانده را به خوبی خشک نمایید، زیرا با جذب شدن به پارکت موجب خرابی آن می شود. بنابراین برای پاک کردن پارکت ها از محصولاتی استفاده کنید که مرطوب نبوده و مناسب پارکت باشد. برای پاک کردن لکه ها می توانید از محلول الکلی استفاده کنید، چرا که اشتعال زا می باشد و همچنین می توانید به جای آن از سرکه سفید استفاده کنید، به طوری که برای پاک کردن لکه های پارکت می توانید سرکه را روی آن ریخته و بعد از حدود ۳ یا ۴ دقیقه آن را با یک دستمال نرم و خشک پاک کنید.

تمیز کردن کفپوش چوبی

استفاده از پولیش های مخصوص پارکت نیزبرای برق انداختن و جلا دادن به پارکت پیشنهاد مناسبی است. در جلوی ورودی منزل یک پادری قرار دهید تا از ورود گرد و خاک به درون خانه جلوگیری کند. همچنین آن را مرتب جارو زده و تکان دهید تا کف خانه تمیز بماند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.