دسته ها
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

آشنایی با ۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

  • مرضیه نوروزیان
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
  • ۰

پرچمدار جذاب سامسونگ به تازگی با ویژگی های سخت افزاری و البته ظاهر قبلی وارد بازار شده است. در ادامه قابلیت های ممتاز این گوشی را به شما معرفی می کنیم.

نوت ۹ گوشی فوق العاده گرانی است. از این رو بسیاری از کاربران متمایل هستند که بدانند این گوشی چه ویژگی هایی را در اختیار آن ها قرار می دهد.
در این مطلب قابلیت های گوشی سامسونگ به شکل مشخصی در احتیار علاقه مندان قرار گرفته است.

خصوصی سازی کلید ناوبری

در این گوشی امکان خصوصی سازی کلیدهای ناوبری حرکت میان صفحه های مختلف پلتفرم وجود دارد. این موضوع زمانی اهمیت می یابد که شما قبلاً صاحب یک گوشی غیر سامسونگی باشید. شرکت های سخت افزاری همیشه میان برهای مختلفی را روی این دکمه ها قرار می دهند. برای این خصوصی سازی به مسیر Settings>Display>Navigation Bar بروید. شما در این صفحه قادر به تغییر حساسیت کلید دکمه هوم نیز هستید.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

ریموت S PEN

همان طور که می دانید شاخص ترین ویژگی گلکسی نوت ۹ سامسونگ نسبت به نسل قبلی بهره مندی از یک قلم استایلوس با قابلیت پشتیبانی از بلوتوث می باشد. از این قلم می توان به عنوان یک ریموت برای ثبت تصاویر سلفی، رد کردن موزیک و یا کنترل اسلایدر استفاده کرد. ویژگی ریموت این قلم به طور پیش فرض فعال می باشد. البته برای تغییر این تنظیمات می توانید به بخش Settings>Advanced >features>S pen>S pen Remote بروید.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

شناسایی دست خط

بهترین راه نوشتن، S PEN است. ویژگی تشخیص دست خط گلکسی نوت ۹ این امکان را به شما می دهد که به جای تایپ، حروف و جملات را با دست خود بر روی صفحه ترسیم کنید. البته برای فعال شدن این ویژگی باید زبان وارد شده توسط این گوشی پشتیبانی شود. ضمن اینکه دقت درک صحیح کلمات و حروف در زبان های مختلف متفاوت می باشد.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

پوشه امن(Secure Folder)

از جمله ویژگی های مشترک در گوشی های رده بالا می توان به ویژگی پوشه امن اشاره کرد. پوشه امن صندوقچه  ای است که امکان جمع آوری هر آن چه می خواهید دور از دسترس دیگران باشد را برای شما فراهم می کند. این گوشی با روش های بیومتریک، قادر به پنهان سازی اپلیکیشن های نصب شده می باشد.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

آیکون هایی با اطلاع رسانی بیشتر

در بالای صفحه گلکسی نوت ۹ برای اطلاع رسانی از وضعیت آنتن دهی، ساعت و باتری نمایش به شکل پیش فرض وجود دارد. امکان فراهم آوردن تعداد بیشتری از این آیکون ها در این گوشی موجود است. برای این کار به بخش Settings>Display>Status Bar بروید و گزینه “Show recent notifications only” را غیر فعال کنید.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

قابلیت کار با یک دست گلکسی نوت ۹ سامسونگ

ابعاد بزرگ نمایشگر این گوشی سبب سختی استفاده از آن شده است. این سختی زمانی که کاربران قصد استفاده از گوشی  با یک دست را دارند، بیشتر آشکار می شود. شرکت سامسونگ قابلیت استفاده با یک دست را به منظور ساده سازی بیشتر دسترسی به منوها در این دستگاه تعبیه کرده است. برای دسترسی به این ویژگی باید در قسمت تنظیمات به زیر شاخه Advanced رفته و گزینه One-handed Mode را فعال کنید. بعد از فعال کردن باید از گوشه سمت چپ پایین نمایشگر به سمت وسط آن سوایپ کنید. ضمن اینکه امکان خصوصی سازی طریقه فعال کردن آن نیز وجود دارد.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

خصوصی سازی مالتی تسکینگ

گلکسی نوت ۹ نیز مانند بسیاری از گوشی های بلند قامت اندرویدی دارای قابلیت مالتی تسکینگ یا چند پنجره ای می باشد. برای بهره مندی از این ویژگی، آن را فعال کنید. این ویژگی سبب باز کردن چند اپلیکیشن با هم و استفاده هم زمان از آن ها می شود.

کاربر می تواند نمایشگر را به دو صفحه مساوی تقسیم کند. ضمن اینکه قسمتی از اپلیکیشن را می توان مجزا کرد تا در بخشی از پنل نمایش داده شود. ویژگی App Pair مانند نسل قبلی با تعریف پنجره های مالتی تسکینگ، از پیش اپ ها را جفت می کند و فقط با یک کلیک دو پنجره از پیش تعریف شده باز می شوند و دیگر نیاز به تکرار هر بار این فرآیند نیست. برای جا به جایی اپلیکیشن ها در حالت multi window باید با استفاده از rotate اقدام به جا به جایی آن ها کنید.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

افزایش حساسیت نمایشگر

مسلماً قیمت ۱۰۰۰ دلاری این گوشی سبب می شود که که تجهیزات و لوازم جانبی دیگری نیز برای آن فراهم کنید. قرار دادن محافظ بر روی صفحه از حساسیت نمایشگر کم می کند. برای برطرف کردن این عارضه باید به قسمت تنظیمات و سپس Advanced رفته و آن گاه گزینه Touch Sensitivity را فعال کنید. با این گزینه می توان حساسیت نمایشگر را بالا برد.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

تغییر مکان دکمه دوربین

اگر مایل به استفاده از قلم S PEN در ثبت تصاویر سلفی ریموت نیستید، می توانید دکمه شاتر اپلیکیشن پیش فرض دوربین گلکسی نوت ۹ را به هر مکانی از صفحه منتقل کنید. این قابلیت، امکان ثبت تصاویر در هنگام کار با یک دست را فراهم می کند.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

Screen-off memos

سه نسل اخیر گلکسی نوت سامسونگ دارای یادداشت برداری در وضعیت خاموش بودن نمایشگر یا Screen-off memos هستند. این ویژگی سبب یادداشت برداری توسط قلم گلکسی نوت ۹ بدون روشن کردن نمایشگر و رفتن به اپلیکیشن خاص می شود و فقط با خارج کردن قلم به صفحه یادداشت برداری منتقل خواهید شد.

۱۰ قابلیت فوق العاده گلکسی نوت ۹ سامسونگ

با انتخاب آیکون سنجاق می توان این صفحه را برای ۳۰ دقیقه و حتی در زمان خاموش کردن مجدد نمایشگر هم فعال نگاه داشت.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.