دسته ها
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

مکان های عجیب و غریب دنیا که تا کنون ندیده اید!

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

در گوشه و کنار جهان مکان های دیدنی با طبیعتی بکر وجود دارد که بریا گردشگران دارای جذابیت های ویژه ای است و موجب حیرت بسیاری از آنها شده است.

در برخی از مناطق طبیعت های عجیب و غریبی وجود دارند که بسیار زیبا هستند در بیشتر کشورهای اروپایی می توانید این طبیعت ها را مشاهده کنید و با سفر به این مناطق از آنها لذت ببرید.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱- دریاچه خالدار کاندا:

این دریاچه در شهر اوسویوس قرار دارد و در فصل تابستان شاهد تبخیر آب این دریاچه هستیم با تبخیر آب، استخرهای معدنی باقی می مانند که نمای دریاچه را به شکل خالدار نشان می دهند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۲- گذرگاه غول در ایرلند شمالی:

این گذرگاه به دلیل یک انفجار آتش فشانی رخ داده است و موجب ایجاد اشکال هندسی و صخره مانند شده است در افسانه های این منطقه این طبعیت به عنوان غول در نظر گرفته می شوند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۳- چاه تور در آمریکا:

در سواحل اورگان حفره ای ایجاد شده است که آن را مانند چاله کرده است و آب های این منطقه را به درون خود می بلعد عمر این چاله ۶ متر است و منظره عجیب و غریبی را به نمایان گذاشته است.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۴- پاموک کاله در ترکیه:

این منطقه بی نظیر مانند کوه های پنبه ای به نظر می رسد و به عنوان یک میراث تاریخی برای هیراپولیس محسوب می شود این تپه های یخی سفید در گوشه و کنار دنیا زبان زد گردشگران است.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۵- دریاچه هیلییر در استرالیا:

این دریاچه به رنگ صورتی است و به دلیل نمک بالای موجود در این آب رنگ این ردیاچه به این رنگ در آمده است این جلبک های صورتی رنگ بر روی سطح آب بسیار جذاب و جالب اند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۶- باداب سورت در ایران:

این منطقه در شمال ایران واقع شده است و به صورت استخرهای پلکانی است این پله هیا از آهک ها تشکیل شده اند و آب آن از چشمه های یان منطقه سرازیر می شود.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۷- تیانزی در چین:

این کوه های عجیب و غریب در چین واقع شده اند و به شکل قله هایی تک با رویش علف ها در قسمت بالایی این این قله ها هستند که موجب حیرت بسیاری از افراد شده اند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۸- خطوط نازک در پرو:

در این منطقه می توانید تصاویر حک شده بر سطح دشت های این منطقه را مشاهده کنید که به طرز عجیبی بر روی این سطوح کشده اند و تصاویر مختلفی از حیوانات هستند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۹- مثلث برمودا اقیانوس اطلس:

این مثلث شیطانی قسمت بزرگی از سطح اقیانوس اطلس را در بر گرفته است و رمز و راز عجیبی را در خود جای داده است و می تواند اشیائ سنگینی که از اطراف آن عبور می کند را در خود ببلعد.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۰- سوکوترا در یمن:

این جزیره دارای طبیعت بسیار جالبی است و در یک منطقه دور افتاده قرار دارد در این منطقه گونه های مختلفی از درختان و گیاهان وجود دارد که دیدن آنها دور از باور است.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۱- دست صحرا در شیلی:

این مجسمه در یک منطقه متروک قرار دارد و به شکل دست انسان طراحی شده ات که نشان دهنده تنهایی و ناتوانی اوست این مجسمه متعلق به سال ها قبل است و به یک مجسمه ساز تعلق دارد.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۲- تپه های شکلاتی فیلیپین:

این تپه های مخروطی شکل در ارتفاعات مختلفی قرار گرفته اند چینش و ظاهر منظم این تپه ها به عنوان یک کار انسانی به نظر می رسد این تپه ها به موجب فرسایش آب به وجود آمده اند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۳- ساحل سرخ در چین:

جلبک های موجود در این منطقه در فصل پاییز به رنگ قرمز در آمده دارای گونه های مختلفی از پرندگان است گشت و گزار در اطراف این ساحل تصاویر بکری را برای شما تداعی می کند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۴- دشت خمره ها در لائوس:

این خمره ها از دوران باستان در این مناطق باقی مانده و جزو آثار تاریخی محسوب می شوند این خمره ها در زمان قدیم برای تدفین به کار برده می شده اند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۵- دره اجنه در آمریکا:

فرسایش سنگ های ماسه ای در این منطقه موجب تشکیل تپه های خاص و مجسمه های دیدنی شده اند که مردم این منطقه اعتقاد دارند این مجسمه ها مانند اجنه هستند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۶- راه استخوان نهنک در سیبری:

این منطقه عجیب از استخوان های نهنگ ساخته شده است و مانند یک جاده راه باریک است این استخوان متعلق به قسمت های مختلفی از بدن نهنگ است در این راه قرار گرفته است.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۷- ساحل شیشه ای در آمریکا:

آب های این منطقه محلی برای تدفین زباله ها در زمان گذشته بوده است و به مرور زمان با فرسایش زباله های شیشه و دیگر زباله این قطعات شیشه ای با سنگ های این منطقه مخلوط شده و ساحل شیشه ای ایجاد کرده اند.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۸- دخمه مردگان در فرانسه:

تونل های زیر زمینی این منطقه از سال ها قبل باقی مانده است از قبرستان های این مطقه با جمعیتی زیاد بوده است که اکنون یک جاذبه گردشگری این منطقه است.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۱۹- آب فشان در آمریکا:

این طبیعت به دلیل حفاری های مختلف ایجاد شده است و آب های زیر زمینی با ارتفاع ۱/۵ متر از آن خارج می شوند نمای سرخ رنگ این صخره و آب های آن بسیار دیدنی است.

مکان های عجیب و غریب دنیا

۲۰- جزیره گربه در ژاپن:

این منطقه از ژاپن گونه های مختلفی از گربه ها و موش ها را دارد که برای افرادی که به حیات وحش و حیوانات علاقه دارند جالب است برخی از افراد این منطقه را به عنوان زیارتگاه ها در نظر می گیرند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.