دسته ها
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

چگونه میزان قند خون را کاهش دهیم؟

  • فاطمه میرزایی
  • 3 جولای 2018
  • ۰

اغلب افرادی که دچار قند خون بالا هستند، همیشه به دنبال راهکارهایی برای پایین آوردن قند خون می باشند، توصیه ما به اینگونه افراد این است که این مقاله را از دست ندهند و با بهترین راهکارها در این زمینه آشنا شوند.

امروزه افراد زیادی در دنیا درگیر بیماری قند خون هستند که این مساله باعث نگرانی آنها شده است. به همین منظور ما در این مطلب به بیان چند روش ساده برای کاهش قند خون پرداخته ایم که می تواند مورد توجه شما قرار گیرد.

قند خون و پایین آوردن آن

روشهایی برای پایین آوردن قند خون

بیماری دیابت در پی کاهش انسولین و افزایش قند خون اتفاق می افتد؛ دلایل مختلفی از جمله تغذیه نامناسب، استرس، بیماری و عواملی از این قبیل در بروز این بیماری بی تاثیر نیست. مقدار قند خون در بدن انسان سالم ۳۰۰ است اگر تعداد آن به بیشتر از این مقدار برسد خطرناک است و باید درمان شود. در زیر راهکارهای ساده ای آورده ایم که در  کاهش قند خون می تواند بسیار مؤثر باشد.

ورزش کردن یکی از روش های ساده و بسیار مفید است که منجر به پایین آوردن سریع قند خون می شود. بنابراین هر موقع قند خون شما افزایش پیدا کرد حداقل به مدت نیم ساعت با شدت و سریع ورزش کنید؛ ورزش باعث می شود قند خون در بدن شما تبدیل به انرژی شود که این امر باعث کاهش قند خون شما خواهد شد؛ در حالت کلی ورزشهایی مثل ایروبیک، پریدن و پیاده روی سریع و ورزش هایی نظیر آن که ضربان قلب را افزایش می دهد در کاهش قند خون بسیار مفید می باشد.

پایین آوردن قند خون

نوشیدن آب به مقدار زیاد و به طور متوالی نیز از جمله عواملی است که در کاهش قند خون تاثیر گذار است. زیرا نوشیدن آب قند خون موجود در بدن شما را رقیق کرده و همین امر موجب دفع قند خون بدن از طریق ادرار می شود، اگر این راهکار همراه ورزش کردن یعنی روش اول، صورت گیرد زودتر به نتیجه خواهید رسید و روشی موثر برای کاهش قند خون بالا می باشد.

روش پایین آمدن قند خون

روش سوم و آخری که به شما پیشنهاد می شود داشتن رژیم غذایی مناسب است. شما برای این منظور می توانید غذاهایی که قند کمتری دارند و یا غذاهایی که باعث سوخت قند در بدن شما می شوند در برنامه غذایی خود داشته باشید. میوه هایی (مانند آواکادو، لیمو شیرین)، مغزها (مثل بادام زمینی) و همچنین سیر، پیاز، تخم مرغ از جمله غذاهایی با درصد قند پایین هستند که برای ثبات قند خون بسیار مفید می باشند. با استفاده از این روشهای ساده و امتحان شده می توانیم در صورت دسترسی نداشتن به پزشک و دارو، قند خون را تا حدودی کنترل کنیم.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.