دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

10 راهکار طلایی که موجب خوشحالی شما را در محیط کار می شود

  • سمیه نیک فرجام
  • ۵ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

وجود تنش های زیاد در محیط کار و عدم لذت بردن از انجام دادن کار، سختی کار را دو چندان می کند و زندگی شما را با مشکل روبه رو می کند بنابراین به کار بردن روش هایی برای تغییر در این شرایط کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

به دلیل تغییراتی که در دنیای امروزه به وجود آمده است شرایط و موقعیت های کاری نیز دچار تغیییر شده اند و بیشتر افراد شاغل به کار خود علاقه ای ندارد این امر فشارهای عصبی فراوانی را به این افراد وارد می کند و لذت تجربه کاری را از آنان سلب می کند.

 خوشحالی در محیط کار

شما بیشتر ساعات زندگی خود را در محیط کاری صرف می کنید و نحوه استفاده از این فرصت و ساعات کاری در طول روز بر فعالیت های مختلف شما اثر می گذارد افرادی که سعی می کنند در محیط کاری فضای شاد و لذت بخشی را برای خود و دیگران فراهم کنند نه تنها از این تجربه لذت می برند و بلکه با تحمل کردن فشار کاری کمتر می توانند در این زمینه موفق تر عمل کنند و بیشتر توانمندی های خود را بروز دهند.

خوشحالی در محیط کار

1- فراموش کردن مسائل شخصی در محیط کار:

یکی از مشکلات اساسی افراد شاغل در محیط کار، درگیری و آشفتگی فکری است که به دلیل وجود مشکلات شخصی دچار آن می شوند برای ساعاتی این مشکلات را کنار بگذارید تا استراحت ذهنی داشته باشید و کارایی بیشتری در محیط کار به همراه داشته باشید.

2- تزیین و مرتب کردن محل کار:

فضای کار و محیط اطراف بسیار بر روحیه شما تأثیر می گذارد مرتب بودن میز کار به شما انرژی و انگیزه بیشتری خواهد داد و به کار بردن رنگ های شاد در اطراف محیط کار حس مثبتی را به شما منتقل می کتد.

خوشحالی در محیط کار

  •  آرون گروپس

3- روابط عاطفی گسترده با همکاران:

داشتن روابط صمیمی با همکاران به شما و اطرافیان احساس حمایت و ارزشمندی می دهد ایجاد چنین فضایی در محیط کار بسار مؤثر است و می تواند برای مدتی شما را از تنش و فشار کاری دور نگه دارد.

افرادی که در محیط کار دارای هوش هیجانی هستند بسیار موفق تر عمل خواهند کرد یکی از نشانه های افراد دارای هوش هیجانی در محیط کار، دااشتن روابط اجتماعی بالا است که در موفقیت آنان مؤثر است.

4- خوردن غذای سالم:

جسم و روح دو عنصر جدایی ناپذیرند زمانی که شما تغذیه ای سالم را برای خود فراهم می کنید در حقیقت به سلامت روح خود نیز کمک کرده اید استفاده از غذاهای نشاز آور و سالم میزان لذت بردن از زندگی را در شما افزایش می دهد.

خوشحالی در محیط کار

5- داشتن نظم و انضباط:

داشتن یک برنامه کاری منظم می تواند آرامش خاطر بیشتری به شما بدهد با این کار شما در مدت زمان های مشخص می توانید کارهای تنظیم شده را انجام دهید و از فشار موجود بکاهید.

6- بی تحرک نباشید:

شاید مجبور باشید در محیطی کار کنید که تحرک کمی داشته باشید در این صورت می توانید با انجام دادن برخی نرمش ها و یا بلند شدن و قدم زدن از این بی تحرکی بکاهید و به سلامت بدن خود کمک کنید.

7- پذیرفتن همکاران:

اگر در محیط کاری خود با فردی دچار مشکل هستید به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید او را تغییر بدهید بنابراین سعی کنید او را با همان ویژگی های شخصیتی بپذیرید.

خوشحالی در محیط کار

8- خودتان را تشویق کنید:

زمانی که کاری را درست انجام می دهید و به موفقیتی دست می یابید خودتان را تشویق کنید این کار موجب می شود تا انگیزه بیشتری برای ادامه کار د اشته باشید و احساس رضایتمندی بیشتری را خواهید داشت.

9- نفس عمیق کشیدن:

تنفس عمیق بسیار می تواند در سلامت جسم و روان شما تأثیرگذار باشد انجام دادن حرکات یوگا روشی مناسب برای حفظ سلامت است در این ورزش، نفس عمیق کشیدن یک فعالیت پایه ای محسوب می شود.

10- تمرکز بر نکات مثبت:

سعی کنید فردی مثبت اندیش باشید فکر کردن به افکار منفی شما را دچار ترس و بی انگیزگی می کند و در مقابل با داشتن افکار مثبت می توانید در هر زمینه قوی تر عمل کنید و فردی موفق تر باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *