دسته ها
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

چگونه با خیانت همسر برخورد کنیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۷ فروردین ۱۳۹۷
  • ۰

خیانت همسر یکی از آسیب های روانی بسیار خطرناک است که هر از زوجین می توانند تحمل کنند تأثیرات این آسیب در طولانی مدت فرد را دچار مشکل می کند اما روان شناسان راه هایی برای مقابله با این مشکل ارائه می دهند.

زوجین با آرزوهای فراوانی زندگی مشترک خود را آغاز می کنند و زمانی که با خیانت همسرشان مواجه می شوند کاخ آرزوهایشان خراب می شود کسانی که با این آسیب روبه رو می شوند ضربه ی سختی را تحمل به آن ها وارد می شود این افراد تصوراتی داشته اند که با این اتفاق همه ی آن ها به هم ریخته است. تصور وفاداری، پایبندی و مهر و محبت که همه ی این ها به یکباره از بین رفته است.

رویارویی با خیانت همسر

همسرانی که با موضوع خیانت مواجه می شوند با مرور این اتفاق، حوادث و لحظه های تلخ و آزار دهنده ای را تحمل می کنند و هیچ گاه نمی توانند در چنین شرایطی همسرشان را ببخشند.

  • بلج

چگونه با خیانت همسر خود کنار بیاییم؟

شما با مسئله ی دشواری روبه رو هستید برای روبه رو شدن با این موضوع به خودتان فرصت بدهید و سعی کنید مسیر جدیدی را در زندگی خود طی کنید.

۱-  خودتان را از یاد نبرید سعی کنید قوی تر باشید و بدانید زندگی جدیدی در انتظار شما می باشد. برای این کار از یک برنامه غذایی ساده و سالم شروع کنید  ورزش کنید بیشتر با جمع دوستان باشید و برای خودتان تفریحاتی را که با شما انرژی و انگیزه می دهد برنامه ریزی کنید.

عواقب خیانت در زندگی

۲- باید توجه کنید که شما به عنوان یک فردی که مورد خیانت واقع شده است فشار زیادی را تحمل می کنید و اینکه گاهی عصبی، پرخاشگر،غمگین و نارحت شوید امری طبیعی است فقط باید سعی کنید بر این مشکلات غلبه کنید و کمتر به آن نها اجازه بروز بدهید.

۳- در مواجه با خیانت همسر، نباید به سرعت تصمیم بگیرید کمی زمان به شما اجازه می دهد که بهتر موضوع را بررسی کنید و علت را پیدا کنید در این صورت می توانید تصمیمی عاقلانه و بدون تردید بگیرید.

راه های کنار آمدن با خیانت

۴- از نظر فیزیکی بیشتر به خودتان رسیدگی کنید زیرا اینگونه افراد گاهی دچار تهوع، بی خوابی، کم اشتهایی، لرز، حواس پرتی از جمله مشکلات فیزیکی است که ممکن است دچا رآن شوید.

۵- سعی کنید با این موضوع کنار بیایید و با وجود اینکه دچار دلشکستگی شده اید بدانید که زندگی همچنان جریان دارد و شما نباید زندگی خود را مختل کنید. شاد باشید فیلم های طنز ببینید و به دنبال علایق و آنچه که شما را خوشحال تر می کند بروید.

زندگی بعد از خیانت کردن همسر

۶- گریه کردن یک امر عادی در شرایط شما می باشد و نباید جلوی آن را بگیرید این کار باعث تخلیه ی روحی شما می شود و احساس بهتری خواهید داشت.

۷-تمام افکار ناخوشایندی که در رابطه با خیانت همسر به سراغ شما می آیند رات روی یک کاغذ یادداشت کنید.

۸- مشاوره و مراجعه به یک روان شناس می تواند در این زمینه به شما کمک فراوانی کند شاید به تنهایی نتوانید این موضوع را تحلیل و حل کنید همچنین با حضور مشاور بهتر می توانید برای آینده ای که در پیش دارید برنامه ریزی کنید.

بی وفایی و خیانت کردن همسر

۹- به دنبال مقصر و مسبب این اتفاق نباشید و خودتان را مورد سرزنش قرار ندهید . این کار فقط فشار روحی شما را دوچندان می کند.

۱۰-اگر فرزند دارید فشار روحی خود را از او پنهان نکنید به او بگویید که در زندگی به مشکل خورده اید اما نیازی نیست که موضوع خیانت همسر خود را برای او شرح دهید.

۱۱- اگر تصمیم به جدایی از همسرتان را دارید به آینده نیز فکر کنید که بعد از این جدایی چه عواقبی شما را تهدید خواهد کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.