دسته ها
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کاربرد ایربراش پوست و آشنایی با مزایا و معایب آن

 • بهجت فلاح
 • ۱۳ شهریور ۱۴۰۲
 • ۰

ایربراش یک روش درمانی عالی و غیر تهاجمی است که به از بین بردن ایرادات پوستی و مهم تر از آن تغذیه رسانی پوست کمک می کند. در این مقاله به کاربرد ایربراش پوست اشاره شده است.

آرایش کردن موضوعی است که تقریبا به طور روزانه با آن سر و کار داریم. یافتن راهکارهایی برای بهتر شدن نحوه آرایش در مدت کوتاه بسیار اهمیت دارد. تا چند سال اخیر دستگاه ایربراش تنها در اختیار افراد خاصی قرار داشت. در حقیقت هزینه زیاد، فناوری پیچیده و ابعاد بزرگ این دستگاه نشان دهنده این بود که تنها متخصصان امکان استفاده از این دستگاه را داشتند. اما گذر زمان تغییراتی در این زمینه ایجاد کرد. تولید انواع ایربراش خانگی و کاربردهای منحصر به فرد آن برای پوست، فرصت استفاده از این دستگاه را برای تمامی افراد فراهم کرد. این بدان معناست که همه افراد امکان استفاده از پوشش این دستگاه عالی را خواهند داشت. حال سؤال این جاست که دستگاه ایربراش چیست و چه کاربردی دارد؟ در ادامه مطلب ضمن آشنایی با ایربراش، به کاربرد و چگونگی استفاده از ایربراش پوست خواهیم پرداخت.

دستگاه ایربراش پوست چیست؟

ایربراش نوعی تکنیک است که به طور معمول بدون استفاده از انگشتان، اسفنج و برس انجام می شود. این دستگاه به کمک یک اسپری مخصوص، سطح یکنواختی از کرم پودر را بر روی پوست فرد ایجاد می کند. دستگاه مذکور دارای یک کمپرسور است که یک جریان هوای کنترل شده و صاف را به وسیله لوله نازل و پزشکی فراهم می کند. بیشترین کاربرد ایربراش پوست در گریم فیلم، تئاتر و آرایش عروس است.

عملکرد دستگاه ایربراش

نگاهی به عملکرد دستگاه ایربراش پوست

نحوه کار با ایربراش پوست به این صورت است که ابتدا مقدار بسیار کمی از مواد آرایشی را به کمک هوای فشرده بر روی پوست می پاشد. بیشترین کابرد دستگاه ایربراش پوست برای آرایش عروس است که نیاز به ایجاد پوستی کاملا صاف و یکدست دارد. این آرایش در مقایسه با آرایش های سنتی از ماندگاری بیشتری برخوردار است. در حقیقت تمرکز مدل های سنتی بیشتر بر روی استفاده از براش و اسفنج بود. در حالی که این دستگاه در یک حرکت مواد آرایشی را بر روی پوست تان قرار می دهد. همه مراحل شامل رژگونه زدن، زیرسازی پوست و حتی زدن سایه با استفاده از ایربراش انجام می شود.

کار کردن با ایربراش بسته به برندی که دارد، متفاوت است. با این حال اغلب آن ها کاربردی مشابه دستگاه برنزه کننده دارند که به کمک هوا، مواد آرایشی را به پوست انتقال می دهند. دستگاه های ایربراش از قلم و کمپرسور تشکیل شده اند. این دستگاه ها با توجه به کابردی که دارند، به دو نوع یک منظوره و دو منظوره تقسیم می شوند. در صورتی که دستگاه یک عملکرد داشته باشد، امکان تنظیم مقدار موادی که از داخل آن خارج می شود، وجود نخواهد داشت. در حالی که نوع دوگانه آن، دارای دسته ای برای تنظیم و کنترل میزان مواد تعیین شده است. به این صورت که اگر فشار بیشتری به دسته وارد شود، مواد بیشتری بر روی پوست پاشیده می شود. اما اگر این فشار کمتر باشد، در نهایت آرایش ملایم تری خواهید داشت.

کاربرد ایربراش پوست در آرایش

احساس سبکی ایجاد شده بر اثر استفاده از ایربراش مناسب افرادی است که می خواهند روزانه از آن استفاده کنند. هم چنین افرادی که تمایلی به استفاده از کرم پودر ندارند، این وسیله بهترین انتخاب برای آن ها خواهد بود. استفاده از ایربراش برای آرایش عروس انتخابی مناسب است که در نهایت آرایشی یکدست و ماندگار را ایجاد می کند. با این حال استفاده از این دستگاه برای آرایش عروس نیازمند توجه به برخی نکات است. مهم ترین نکته هنگام استفاده از ایربراش، انتخاب فرمول مناسب است. سه فرمول برای انجام این کار وجود دارد.

 • آرون گروپس

فرمول بر پایه سیلیکون: این فرمول بهترین و مناسب ترین روش برای آرایش روز عروسی است. چرا که استفاده از سیلیکون، لایه ضخیمی بر روی پوست ایجاد می کند که کاملا ضد آب است. در نتیجه به دلیل طولانی بودن مدت زمان مراسم، آرایش ماندگارتری خواهید داشت.

فرمول بر پایه آب: این فرمول در مقایسه با انواع دیگر آن به سرعت خشک می شود. این روش به افرادی توصیه می شود که به دنبال داشتن روتوشی سریع هستند.

فرمول بر پایه الکل: این فرمول به خاطر داشتن الکل و در صورت استفاده زیاد می تواند به خشکی پوست منجر شود. با این حال وجود الکل سبب ایجاد یک لایه ضد آب بر روی پوست شده و ماندگاری آرایش را افزایش می دهد.

آشنایی با عملکرد ایربراش پوست

مزایا و معایب استفاده از ایربراش پوست

همانند بسیاری از روش های آرایش، استفاده از ایربراش نیز با مزایا و معایبی همراه است. در ادامه به برخی از مزایا و معایب استفاده از ایربراش اشاره خواهیم کرد:

مزایای استفاده از ایربراش

 • کار با این دستگاه بسیار آسان است.
 • با استفاده از ایربراش ظاهری یکدست و بی ‌عیب خواهید داشت.
 • می توانید در کمترین زمان بهترین آرایش را داشته باشید.
 • هیچ اثری در نتیجه اسپری کردن بر روی لباس باقی نمی ‌گذارد.
 • بیشترین کاربرد ایربراش پوست برای گریم و آرایش عروس است.
 • قادر به تعیین میزان پوشش مواد بر روی پوست خود خواهید بود.
 • حداقل تا ۱۶ ساعت آرایش شما ماندگار و بدون بهم ریختگی است.
 • بدون نیاز به آرایشگر، امکان استفاده شخصی از آن را در منزل دارید.

معایب استفاده از ایربراش

 • حتما باید از یک فرمول تخصصی برای ایربراش استفاده کنید.
 • می بایست زمانی را به تمرین کردن اختصاص دهید.

میزان ماندگاری آرایش با ایربراش پوست

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از ایربراش، مدت ماندگاری آن است. بهتر است بدانید میزان ماندگاری این روش تا ۱۲ ساعت است. البته در خصوص برخی روش ها یا برندها می تواند دوام بیشتری داشته باشد. این روش برای کسانی که در طول روز امکان تمدید آرایش خود را ندارند، بهترین گزینه خواهد بود.

آشنایی با کاربرد ایربراش پوست

مقدار پوشش آرایش با دستگاه ایربراش چقدر است؟

از آن جایی که نتیجه آرایش با ایربراش بسیار سبک است، به راحتی می توانید عمق پوشش مورد نظر خود را برای پوست ایجاد کنید. با این دستگاه قادر به تنظیم یک آرایش طبیعی و یا حتی خاص تر بر روی پوست خود خواهید بود. با هر بار اسپری کردن ایربراش، متوجه خواهید شد که مواد آرایشی حجیم تر شده و لایه زیرسازی با ضخامت بیشتری انجام می شود. در واقع همان طور که از یک آرایش سنتی انتظار دارید، در ایربراش نیز می توانید مقدار پوشانندگی را با هر بار اسپری کردن تنظیم نمایید. البته اگر به دنبال پوشاندن حلقه های تیره دور چشم یا نقص های بزرگ تر هستید، بهتر است پیش از استفاده از این دستگاه، از کانسیلر یا پنکیک استفاده کنید.

چه کسانی می توانند از ایربراش پوست استفاده کنند؟

افرادی که پوست خشک و پوسته پوسته شده دارند، بهتر است به سراغ استفاده از ایربراش نروند؛ چرا که مشکلات منافذ پوستی را تشدید خواهد کرد. این ترکیبات معمولا حاوی مقادیری الکل هستند. به همین خاطر این نوع فوندانسیون برای پوست های طبیعی یا مختلط مناسب است. از طرف دیگر این تکنیک برای افرادی که پوست چرب و مستعد آکنه دارند نیز، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این روش قادر به پوشاندن جوش های صورت نخواهد بود. هم چنین می تواند منجر به تشدید دوباره جوش ها شود. در این شرایط می توانید از بهترین کرم پودر مختص پوست چرب یا کرم پودر آنتی آکنه استفاده کنید.

نکات مهم هنگام استفاده از ایربراش پوست

 • چنانچه اولین بار است که می خواهید از ایربراش استفاده کنید، بهتر است پیش از امتحان کردن آن برای پوست، این کار را بر روی کاغذ تمرین کنید. با این کار متوجه مقدار استفاده از مواد و اسپری کردن آن بر روی پوست خواهید شد.
 • برای این که ظاهر پوست شما یکدست و مرتب به نظر برسد، بهتر است مواد را به صورت دایره وار بر روی پوست خود اسپری کنید. در این شرایط دیگر رگه ای بر روی پوست ایجاد نمی شود و پوست شما کاملا صاف و یکدست خواهد بود.

مزایا و معایب ایربراش

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در پایان پیشنهاد می کنیم مقالات مراقبت از پوست چرب، آرایش پوست چرب، آرایش پوست خشک و روتین پوست خشک را نیز مطالعه فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *