دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

اضافه کردن ادمین به اینستاگرام با دو روش مختلف

 • حکیمه فهیمی
 • ۱۱ شهریور ۱۴۰۲
 • ۰

اگر در اینستاگرام پیج کسب و کار دارید و فعالیت شما به اندازه ای است که به تنهایی نمی توانید اکانت اینستاگرام تان را مدیریت نمایید از ادمین کمک بگیرید. در این مطلب با روش اضافه کردن ادمین به اینستاگرام آشنا می شوید.

اینستاگرام شبکه اجتماعی پرطرفداری است که کسب و کارهای زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند. اگر شما نیز یک حساب کاری دارید که به تنهایی قادر به مدیریت آن نیستید می توانید با اضافه کردن ادمین به اینستاگرام راحت تر به کسب و کار خود بپردازید. در ادامه مطلب با روش انجام این کار آشنا خواهید شد.

نحوه اضافه کردن ادمین به اینستاگرام

اینفلوئنسرها و اکانت های تجاری اینستاگرام آنقدر مشغول هستند که به تنهایی نمی توانند اکانت کاری خود را مدیریت نمایند. از این رو به دنبال راهی برای اضافه کردن ادمین به اینستاگرام می باشند. در واقع برخلاف فیسبوک، اینستاگرام فاقد این قابلیت است که ادمین به آن اضافه شود. ولی روش هایی وجود دارد که از طریق آن می توان به اینستاگرام ادمین اضافه کرد.

اینستاگرام شبکه اجتماعی محبوبی است که امروزه پیج های تجاری و کاری زیادی در آن فعالیت دارند. در کنار افرادی که دارای حساب شخصی در این برنامه هستند، اکانت های بیزنسی متعددی نیز وجود دارد که ممکن است در بیشتر مواقع یک نفر قادر به مدیریت آن نباشد از این رو لازم است یک یا چند ادمین برای پیچ بیزنسی اینستاگرام خود داشته باشید.

در ادامه روش های اضافه کردن ادمین به اینستاگرام ارائه می شود. اما قبل از آن به نگرانی ها و خطراتی که ممکن است پیج کاری شما را تهدید نماید بیان می شود.

نگرانی ها در مورد انتخاب ادمین برای پیج کاری

از نگرانی هایی که افراد در انتخاب ادمین دارند و احساس می کنند با دسترسی دیگران به این پیج خطراتی ایجاد می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آرون گروپس
 • مبل و میز
 • انتشار پست یا محتوای غیر منتظره ای در پیج بیزنسی شما
 • تغییر رمز عبور پیج شما و خارج افتادن شما از پیج خودتان
 • حذف پست های قبلی شما
 • حذف دائمی حساب شما و از بین بردن اطلاعات
 • درگیر شدن با محدودیت های اینستاگرامی مانند: اکشن بلاک، شادوبن یا…
 • و مواردی از این قبیل.

به طور کلی خطرات مختلفی ممکن است روی دهد از جمله تهدیدهای اخلاقی که فرد رفتار غیر حرفه ای داشته و بابت مشکلی که با شما دارد، صفحه کاری شما دچار مشکل و دردسر گردد. این نوع رفتار را افراد آماتور و تازه کار ممکن است انجام بدهند. ولی فردی که به طور حرفه ای شغل ادمین را دنبال می کند هرگز سابقه و رزومه کاری اش را از بین نمی برد.

از این رو پیشنهاد می شود فردی که به عنوان ادمین انتخاب می کنید، در درجه اول به اصول حرفه ای کار پایبند باشد و اخلاقیات را رعایت نماید. از طرفی بهتر است در مصاحبه اولیه فردی را انتخاب که به وی اعتماد کامل داشته باشید. البته در استخدام افراد معمولا ضمانت یا سفته دریافت می شود ولی مهمترین تعهدی که یک فرد می تواند داشته باشد، تعهد اخلاقی و انسانی می باشد.

 استفاده دو نفر از یک حساب کاربری اینستاگرام به طور همزمان

خطر دیگری که ممکن است در این راستا روی دهد مشکلاتی است که از طریق اینستاگرام اعمال می گردد. در این شرایط ادمین صفحه شما مقصر نبوده و به تعهدات اخلاقی و حرفه ای اش پایبند است ولی به علت قوانین سخت اینستاگرام پیج کاری ممکن است با مشکلاتی مانند اکشن بلاک یا شادوین یا حتی در مواردی بسته شدن پیج توسط اینستاگرام روبرو شود.

این خطرات تا حدی قابل کنترل می باشند. بهتر است اگر سازمان بزرگی بوده سمت های هر فردی که به اینستاگرام تان دسترسی دارد را تعیین کنید و حتی نیاز نیست حتما همه افرادی که در بخش بازاریابی شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند به پیج هم حتما دسترسی داشته باشند.

در اکثر مواقع یک فرد یا نهایتا دو نفر نیاز است که برای پیج محتوا قرار داده، دایرکت و کامنت را پاسخ بدهند و وضعیت پیج را آنالیز نمایند. توصیه می شود اگر قرار است چندین نفر پیج شما را مدیریت نمایند، وظیفه هر فرد مشخص باشد. به طور مثال: یک نفر وظیفه اش تنها پاسخگویی به کامنت ها و دایرکت ها باشد.

به این ترتیب وقتی یک نفر مسئول این کار است دقیقا مطلع است در روز چند کامنت را پاسخ داده است و محدودیت های اینستاگرام را رعایت می کند تا پیج دچار مشکل یا اکشن بلاک نگردد. زیرا همانطور که می دانید بیش از حد جواب دادن به دایرکت ها یا کامنت ها حتی پیج خودتان می تواند محدودیت هایی مانند اکشن بلاک را به وجود آورد که برای چند ساعت یا چند روز دسترسی به پیج شما محدود شده و نمی تواند پاسخگوی مخاطبان باشید.

چگونه به پیج اینستاگرام ادمین اضافه نماییم؟

در این بخش دو روش برای اضافه کردن ادمین به اکانت اینستاگرام ارائه می شود:

۱.قرار دادن اطلاعات ورود به پیج اینستا در اختیار ادمین

برای افزودن ادمین به این برنامه یکی از روش های ساده و ابتدایی این است که اطلاعات ورود به پیج کاری خود را در اختیار ادمین قرار دهید. این روش مشکلات مختلفی دارد. ابتدا باید میزان اعتماد خود به ادمین را بسنجید. چرا که ممکن است این اعتماد به قیمت از بین رفتن اکانتی باشد که مدت ها برای آن وقت و تلاش صرف کرده اید.

تصور کنید شما به ادمین کاملا اعتماد دارید. با توجه به آنکه اینستاگرام برای استفاده شخصی طراحی شده، اعلان اینستا تشخیص داده که آدرس آی پی دیگری وارد شده و برای محافظت از اطلاعات تان اکانت شما را قفل می نماید.

۲. از طریق فیس بوک

اینستاگرام و فیسبوک یکی بوده و افزودن ادمین در اینستا وجود ندارد اما در فیسبوک این قابلیت فراهم است. البته باید بدانید ممکن است این روند شما را با دردسر روبرو کند اگر تسلط کافی نداشته باشید. حال برای افزودن ادمین به اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا یک اکانت مدیریت کار در برنامه فیس بوک ایجاد نمایید.
 • در ادامه به یک حساب کاربری بیزنس اینستاگرام بروید. سپس آن ها را به هم متصل نمایید.
 • در اکانت Facebook Business Manager خود، به جستجوی Add Partner بپردازید.
 • حال آی دی ادمین خود را وارد نمایید.(اگر دوست فیس بوک هستید). به این ترتیب شما ادمین تان را به عنوان شریک خود تعیین می کنید. سپس از ادمین سوال کنید که آیا سفارش شما را دریافت نموده یا خیر.

در ادامه از ادمین خود بخواهید مراحل زیر را انجام دهد:

 • روی کاربر کلیک نموده سپس روی صفحه کلیک نماید.
 • بعد روی افزودن کلیک نمایید.
 • در ادامه درخواست دسترسی به صفحه و وارد کردن اسم اینستاگرام یا رها کردن لینک انجام شود.
 • اکنون روی دکمه Request Access کلیک نمایید.
 • در ادامه درخواست را در نوار سمت چپ پیدا نموده تا درخواست دسترسی ادمین را مشاهده کنید.

برای روشن شدن این امر باید دقت کنید معمولا از شما درخواست می شود اکانت اینستاگرام تان را به اکانت کاربری فیس بوک تان پیوند دهید. در حالی که در اینجا از شما خواسته شده اکانت تجاری اینستاگرام تان را به اکانت مدیریت کسب و کار فیس بوک پیوند دهید و حساب کاربری فیس بوک ادمین خود را به عنوان شرکی به حساب کاربری فیسبوک کاری تان اضافه نمایید.

به این دلیل که نمی دانید در آینده اوضاع چطور پیش می رود. بنابراین با پیوند حساب کاربری فیسبوک خود به اکانت اینستاگرام تان می توانید به راحتی ادمین خود را با فرد دیگری جایگزین نمایید. ولی اگر حساب اینستاگرام خود را با اکانت مدیریت فیسبوک پیوند دهید در صورتی که بخواهید جداگانه کار کنید، همه چیز پیچیده خواهد شد.

سخن پایانی

به طور خلاصه اگر آنقدر مشغله دارید که نمی تواند حساب کاری اینستاگرام خود را مدیریت نمایید می توانید یک ادمین برای آن انتخاب و از وی بخواهید اکانت شما را مدیریت نماید. دو راه برای این کار وجود دارد. یکی این که اطلاعات لاگین تان را به ادمین سپرده که به هیچ وجه ایمن نیست.

روش دوم این که از طریق فیس بوک ادمین اضافه کنید که این راه نیز برای افرادی که به فیسبوک مسلط نیستند، دشوار است. اما با کمی راهنمایی قابل اطمینان تر از روش قبلی است. در پایان اگر مایلید تا با نحوه بازیابی حساب اینستاگرام و افزایش امنیت پیج اینستاگرام آشنا شوید روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *