دسته ها
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

تزیین سفره هفت سین سال 95 با جدیدترین ایده ها

  • یلدا محمدی
  • ۳۰ دی ۱۳۹۴
  • ۱

ایده های زیبا برای تزیین هفت سین هنرمندانه و خلاقانه به همراه عکس های انواع سفره هفت سین جدید و متنوع با طراحی های زیبا و شیک را د راین مطلب مشاهده می فرمایید و با جدیدترین مدل های هفت سین ویژه سال 95 آشنا می شوید.

روش های متعددی برای تزیین سفره هفت سین و چیدمان سفره هفت سین وجود دارد که افراد با سلایق مختلف آنها را انتخاب و انجام می دهند و با هفت سینی زیبا و شیک به استقبال فصل بهار می روند. نوع چیدمان و تزیینات کاملا سلیقه ایی است اما در این میان مشاهده طرح های اجرا شده و تزیینات هفت سین های دیگر هنرمندان نیز می تواند ایده جالبی برای شما باشد. بر همین اساس مجموعه ایی با ارزش و متنوع از انواع سفره های هفت سین با تزیینات زیبا را در این مقاله گردآوری نموده ایم که هر یک از این مدل ها الگوی جالبی برای هفت سین شما محسوب می گردند. تا پایان با مشاهده این مدل های زیبا و جدید همراه ما باشید.

تزیین سفره هفت سین جدید با ایده های خلاقانه و هنرمندانه :

یکی از رسوم و آئین های زیبا چیدن و تزیین سفره هفت سین برای عید نوروز سال 95 است که اغلب بانوان هنرمند اقدام به انجام آن می نمایند و سفره هفت سین خود را به بهترین شکل تزیین می کنند.

تزیین جدید هفت سین

تنوع زیادی در مدل های سفره هفت سین وجود دارد و هر فرد با سلایق مختلف ممکن است نوع خاصی از سفره هفت سین را انتخاب و بچیند. برای چیدن سفره هفت سین زیبا و مناسب توجه به سه نکته اساسی اهمیت فراوانی دارد. قبل از هر چیز باید ظروف مناسبی را برای این کار انتخاب نمایید که از لحاظ طرح و اندازه نیز مناسب باشند. مورد بعدی تزیین ظروف و همچنین تزیین اجزا هفت سین به بهترین شکل است که اهمیت فراوانی نیز دارد و در آخر باید به چیدمان کلی هفت سین توجه نمایید تا در دید اول فضا و تزیینات زیبای شما به چشم بخورد. در این بخش مدل های متنوع و زیبای انواع سفره هفت سین زیبا و جدید با تزیینات متنوع را معرفی می کنیم که هر یک می توانند ایده جالبی برای هفت سین امسال شما باشند.

عکس هفت سینسفره هفت سین جدیدعکس تزیینات هفت سینتزیینات جدید هفت سین

وجود سبزه یکی از ضروریات سفره هفت سین است که اغلب یک عدد سبزه در سفره هفت سین 95 قرار می دهیم اما درگذشته در برخی از مناطق رسم بر این بوده که سبزه عید را به تعداد آماده می کردند و در سفره هفت سین قرار میدادند اما تعداد آن می بایست حتما فرد باشد. که نمونه های زیر الگویی از این سبک هفت سین را نشان می دهد.

عکس جدید هفت سینهفت سین جدیدعکس هفت سین

تزیین سفره هفت سین در جام :

یکی از ایده های جالب و قابل توجه استفاده از جام برای چیدن هفت سین است که از سال های گذشته نیز وجود داشته اما هیچگاه قدیمی نشده است و هر ساله این تزیینات با سبک های جدیدتر و متنوع تر انجام می گیرد. در این بخش قصد داریم مدل های تزیین جام برای هفت سین و همچنین هفت سین های چیده شده در انواع مختلف جام را معرفی نماییم.

تزیین هفت سینسفره هفت سینسفره هفت سین جدیدهفت سین جدید

برای نتیجه گیری بهتر و داشتن هفت سینی زیبا و متنوع، جام ها را با انواع روبان های رنگی و گل های زیبا تزیین نمایید سپس وسایل هفت سین از جمله سیب، سیر، سکه، سماق، سرکه و سمنو را درون جام ها قرار دهید و از این طریق هفت سین زیبا و جذابی داشته باشید.

7sin (5)چیدمان هفت سینهفت سین جدید

تزیین سفره هفت سین در ظرف های سفالی :

استفاده از ظرف های سفالی می تواند زینت بخش سفره هفت سین شما باشد و با به کارگیری آنها زیباترین هفت سین را داشته باشید. ظروف سفالی را می توان در طرح های مختلف تهیه نمود و با استفاده از هنر نقاشی روی سفال که قبلا نیز مطرح نمودیم و همچنین با تزیین این ظروف صاحب زیباترین هفت سین سال 95 شوید.

هفت سین با ظرف سفالتزیین سفره هفت سینعکس هفت سین زیبا و شیک

طرح ها و ظروف سفالی مناسب هفت سین مدل های متنوعی دارند، توجه داشته باشید که حتما لازم نیست تمامی ظروف مشابه هم باشند و یا از سبک های قدیمی تبعیت کنید. با کمی خلایت و ابتکار می توانید ظرف های متنوع و زیبایی را انتخاب نموده و هفت سین خود را درون آنها بچینید. مدل های تزیین سفره هفت سین که در ادامه ملاحظه می فرمایید نمونه های خلاقانه و زیبای سفره هفت سین می باشند که با ظروف سفالی تهیه شده اند.

چیدمان هفت سین روی میزعکس هفت سین جدیدتزیین هفت سین

از دیگر ایده های جالب و قابل توجه برای داشتن زیباترین هفت سین سال 95 می توانید به نور پردازی مناسب هفت سین توجه کنید و با استفاده از نور شمع های مناسب و یا لامپ های کوچک رنگی زیبایی و جلوه خاصی به سفره هفت سین خود ببخشید. با این کار سفره هفت سین سال 95 متفاوت و زیبایی خواهید داشت که در آن از جلوه های ویژه و متنوع استفاده نموده اید که در ادامه نمونه هایی از آن را ملاحظه می فرمایید.

تزیینات جدید هفت سینتزیینات جدید هفت سینهفت سین 94سفره هفت سین

با جدیدترین مدل های تزیین سفره هفت سین آشنا شدید، امیدواریم با الگوبرداری از این طرح ها و تصاویر زیبا و شیک بتوانید زیباترین هفت سین را برای سال جدید داشته باشید. پیشنهاد میکنیم از دیگر عکس ها و مدل های زیبا و جدید انواع تزیینات هفت سین در بخش سفره هفت سین دیدن فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۱ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.