آموزش ساخت کارت پستال با کاغذ و مقوا ایده جالب و قابل توجهی است که با استفاده از آن می توانید کارت پستال های زیبا و متنوعی در منزل تهیه نمایید و به کسانی که دوستشان دارید هدیه نمایید.

کارت پستال های دست ساز به دلیل داشتن زیبایی و جذابیتی خاص، طرفدارهای زیادی دارند و بر همین اساس در این مطلب آموزش مرحله به مرحله ساخت کارت پستال با کاغذ و مقوا را ارائه می دهیم که با به کارگیری آن می توانید انواع کارت پستال و کارت تبریک های زیبا و متنوع را تهیه نمایید. تا پایان با این آموزش جذاب و کاربردی همراه ما باشید.

نحوه ساخت کارت پستال دست ساز با کاغذ و مقوا :

ساخت کارت پستال با کاغذ می تواند به شکل های مختلف انجام گیرد و فرم های متنوعی داشته باشد. کارت پستالی که در این مطلب قصد داریم آموزش ساخت آن را ارائه دهیم به راحتی تهیه می گردد و نیاز به ابزار و وسایل خاصی ندارد. برای ساخت این نوع کارت پستال عاشقانه و زیبا به چند رنگ مقوا که رنگ انها با هم هماهنگی دارد  و همچنین مقداری کاغذ سفید نیاز دارید. ابتدا تکه ایی مقوا را به شکل مستطیل برش زده و بعد طرح دلخواه را روی کاغذ سفید کشیده یا پرینت بگیرید و به کمک منگه کاغذ و مقوا را به هم متصل نمایید.

کارت پستال دست ساز

سپس به وسیله تیغ یا کاتر از روی خطوط برش بزنید. در این قسمت هدف خالی کردن فضای بین خطوط و ایجاد فرم اصلی طرح کشیده شده است. این کار را با دقت انجام دهید تا صدمه ایی به مقوا نخورد. برش را بر روی دو طرف کاغذ و مقوا انجام دهید.

حتما بخوانید:  کاردستی با بطری شیشه ای با ایده ها و خلاقیت های زیبا

کارت پستال عاشقانهآموزش ساخت کارت پستالکارت پستال عاشقانه

سپس مقوای طرح دار را جدا نمایید. قسمت برش خورده باید مشابه تصویر زیر باشد.

کارت پستال جدیدساخت کارت تبریک

با خط کش وسط مقوا را علامت زده و تا بزنید.

کارت پستال با مقواکارت پستال

در این مرحله از ساخت کارت پستال با استفاده از مقواهایی با رنگ های دیگر که با هم هماهنگی دارند چند طرح زیبا و مناسب ایجاد نمایید تا از آنها برای تزیین کارت پستال استفاده کنید. برای اینکار می توانید از نمونه های زیر الگوبرداری نمایید.

مدل جدید کارت پستالکارت پستال جدید عاشقانه

طرح های ایجاد شده را به کمک چسب به هم متصل نمایید و سعی کنید از این طریق تزیینات زیبا و جالبی برای کارت پستال خود داشته باشید.

کارت تبریک عاشقانه ساخت کارت پستال جدید

در مرحله آخر از ساخت کارت پستال طرح ایجاد شده را روی مقوای یکدست و ساده ایی که زمین هکارت پستال است بچسبانید. کارت پستال دست ساز ما آماده ست. تصویر کامل شده آن را در ادامه ملاحظه می فرمایید. می توانید داخل این کارت پستال زیبا آنچه را که میخواهید بنویسید و به کسانی که دوستشان دارید هدیه کنید، همچنین از این سبک کارت پستال زیبا و متنوع به عنوان کارت پستال تولد، تبریک ازدواج و برای مناسبت های مختلف استفاده نمود.

کارت پستال با کاغذ رنگیکارت پستال طرح گل

امیدواریم از آموزش ساخت کارت پستال لذت برده باشید و با استفاده از این روش کارت پستال های زیبا و متنوعی تهیه نمایید. پیشنهاد می کنیم با مراجعه به بخش هنر در خانه از دیگر مطالب و آموزش ها استفاده نمایید. موفق باشید.

یک دیدگاه

  1. استلا

    دی ۱۲, ۱۳۹۴ در ۶:۱۲ ب.ظ

    خیلی عالی بود . واقعا لذت بردم با این که درست کردنش سخته اما دوست داشتنی بود.مرسی

    پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.