تخم بلدرچین یکی از تخم های بسیار مفید برای حفظ سلامتی افراد است. از مهمترین خواص تخم بلدرچین افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامتی و زیبایی است.

تخم بلدرچین یکی از انواع تخم ها می باشد که غالب افراد نام آن را شنیده اند اما شاید درباره مزایای درمانی و شگفت انگیز آن کمتر کسی آگاهی داشته باشد. در این مطلب با فواید و مهمترین خواص تخم بلدرچین آشنا می شویم.

موثرترین مزایای درمانی و خواص تخم بلدرچین

خواص تخم بلدرچین

تخم بلدرچین دارای مزایای بیشتری نسبت به تخم مرغ می باشد. در واقع ارزش غذایی تخم بلدرچین بیشتر از تخم مرغ است و این مقدار ارزش غذایی قابل اندازه گیری می باشد. این تخم کوچک از ویتامین ها و مواد معدنی مهمی تشکیل شده است و تقریبا عمده خواص ناشی از مکمل های کلسیم را برای بدن فراهم می کند. به علاوه تخم بلدرچین سرشار از چربی خوب (HDL) است و حدود ۱۳ درصد پروتئین دارد که این مقدار پروتیئن ۲ درصد بیشتر از تخم مرغ می باشد. ویتامین A و B2 جزء بیشترین ویتامین های موجود در تخم بلدرچین می باشند. در این قسمت با ۴ تا از مهمترین خواص تخم بلدرچین آشنا می شویم.

۱- مصرف تخم بلدرچین می تواند اثرات مثبتی بر دستگاه های مختلف بدن داشته باشد.

مصرف تخم بلدرچین تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد. برخی از این اثرات شامل جذب راحت کلسیم در بدن, افزایش سطح ایمنی بدن, افزایش سطح کلسیم و افزایش سطح هموگلوبین در بدن است. همچنین افرادی که از بیماری های سل و آسم رنج می برند, با مصرف این تخم کوچک می توانند طول درمان بیماری خود را کاهش دهند. به علاوه این تخم ها به طور طبیعی دارای نوعی پروتئین می باشند که این پروتئین تنها در برخی از داروها وجود دارد. تخم بلدرچین کلسیم و فسفر بیشتری نسبت به تخم مرغ دارد.

یکی از مهمترین خواص تخم بلدرچین بازگرداندن قدرت جنسی جوانان است. در واقع این تخم از طریق مواد مغذی مانند پروتئین, فسفر و ویتامین ها, غده پروستات در مردان را تغذیه می کند و سبب تحریک بیشتر قدرت جنسی در آن ها می شود.

۲- مصرف تخم بلدرچین سبب تصفیه و بازسازی بدن می شود.

یکی دیگر از مهمترین خواص تخم بلدرچین, از بین بردن فلزات سنگین بدن است که این مسئله از طریق دفع سموم بدن از خون صورت می گیرد. تخم بلدرچین می تواند در درمان سنگ کلیه, سنگ مثانه و سنگ کبد موثر واقع شود.

۳- مصرف تخم بلدرچین سبب واکنش های آلرژیک نمی شود.

تخم بلدرچین اساسا ضد آلرژی می باشد و بسیاری از افراد برای مقابله با علائم آلرژی از این تخم استفاده می کنند. این خاصیت تخم بلدرچین ناشی از وجود پروتئین خاصی است که این پروتئین تنها در برخی از داروهای ضد آلرژی یافت می شود. از این رو تخم بلدرچین یکی از داروهای طبیعی ضد آلرژی محسوب می شود. با مصرف تخم بلدرچین به طور کلی سلامتی عمومی بدن حفظ و سیستم ایمنی بدن قوی تر از قبل می شود.

حتما بخوانید:  با مصرف تخم مرغ چه فوایدی عایدمان می شود؟!

۴- مصرف تخم بلدرچین به التیام بخشیدن زخم ها سرعت می بخشد.

تخم بلدرچین و سلامتی مغز

متخصصان بر این باورند که تخم بلدرچین می تواند به افزایش سرعت بهبودی مغز پس از بروز سکته مغزی کمک کند. همچنین این تخم کوچک به تقویت عضلات قلب کمک می کند. برخی تجربه ها نشان داده است که بسیاری از بیمارانی که از زخم و التهاب معده رنج می برند با مصرف تخم بلدرچین به بهبود زخم ها و التهابات سرعت می بخشند.

برخی از مطالعات و تحقیقات نشان داده است که تخم بلدرچین از رشد سرطان در بدن جلوگیری می کند و در درمان بیماری دیابت نقش موثری ایفا می کند.

نکته جالبی که در مورد تخم بلدرچین وجود دارد این است که این تخم را می توان به صورت خام مصرف کرد و در این صورت هیچ خطری بدن را تهدید نمی کند چرا که درجه حرارت بدن بلدرچین بسیار بالاتر از مرغ است. به علاوه این تخم دچار آلودگی نمی شود زیرا حاوی ماده ایی به نام لیزوزیم است که این ماده باکتری ها را میکشد.

دیگر فواید سلامتی و خواص تخم بلدرچین

 • تصفیه کننده خون
 • موثر در دفع سنگ های بدن
 • پیشگیری کننده از کم خونی
 • حفظ سلامتی دستگاه گوارش
 • مقابله با عفونت های پوستی
 • مقابله با سرطان ها
 • تقویت و بهبود قدرت جنسی در مردان
 • موثر در حفظ سلامتی استخوان ها

فواید تخم بلدرچین

 • افزایش دهنده قدرت سیستم ایمنی بدن
 • موثر و مفید برای عملکرد مغز
 • موثر و مفید در حفظ سلامتی چشم

خواص تخم بلدرچین

خواص تخم بلدرچین برای زیبایی پوست و مو

خواص تخم بلدرچین

پروتئین, گوگرد و ویتامین های موجود در تخم بلدرچین به ساخت فولیکول های مو  قوی تر کمک می کنند که این امر منجر به رشد موها و ضخیم تر شدن ان ها می شود. همچنین از ان جایی که این تخم دارای پروتیئن و اسیدهای چرب است, یکی از موثرترین و سالم ترین مواد غذایی جهت حفظ سلامتی ناخن ها می باشد و از شکستگی های ناخن و دیگر مشکلات مربوط به آن جلوگیری می کند. به علاوه مصرف این تخم از پوست در برابر آکنه و ایجاد لکه ها محافظت می کند. در واقع تخم بلدرچین به سفت شدن پوست کمک می کند و رنگ پوست را بهبود می دهد و آنتی اکسیدان های موجود در این تخم از پیری زودرس پوست جلوگیری می کنند.

با توجه به مزایا و خواص تخم بلدرچین و وجود مواد مغذی در آن, این تخم می تواند برای زنان باردار نیز مفید باشد. با این حال به منظور حفظ سلامتی بدن, توصیه می شود از مصرف بیش از حد این ماده غذایی پرهیز شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.