دسته ها
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

تمیز کردن فیلتر کولر گازی در چند مرحله آسان

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۰ اسفند ۱۴۰۱
  • ۰

تمیز کردن فیلتر کولر گازی با استفاده از تکنیک های آن بسیار راحت است از این رو اگر می خواهید این کار را بی دردسر انجام دهید این مطلب را از دست ندهید تا چهار مرحله این کار را بدانید.

برای این که بتوانید تمیز کردن فیلتر کولر گازی را به راحتی انجام دهید نیاز است تا یک سری از ترفند هایی را برای این کار انجام دهید. در نظر داشته باشید که این کار بسیار ساده می باشد و با استفاده از ترفند هایی که برایتان خواهیم گفت می توانید به راحتی این کار را انجام داده و از کار خود رضایت داشته باشید.

احساس کولر های گازی با تمیز کردن آن ها

نحوه تمیز کردن فیلتر کولر گازی

برای این که بتوانید فیلتر کولر گازی خود را تمیز کنید نیاز است تا مراحل انجام این کار را بلد باشید و حتما دفترچه راهنمای کولر گازی را مشاهده نمایید زیرا بسیاری از کولر ها هستند که روش های مختلفی برای آن ها وجود دارد از این رو از یک رو خاص نمی توان برای آن ها استفاده کرد.

تمیز کردن و یا تعویض کردن این فیلتر ها می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر سلامت شما داشته باشد و شما را از بیماری های تنفسی دور می نماید. در واقع این فیلتر ها را باید سریع تر از سرویس های سالانه تعویض کنید زیرا تمامی گرد و غبار ها و بوی نامطبوع در خانه جذب آن ها می شود.

مرحله یک

در این مرحله شما باید یک چهار پایه خوب انتخاب کنید و زیر پای خود بگذارید و با اطمینان کامل بر روی آن بروید و تسلط کامل بر روی این کولر ها داشته باشید.

مرحله دو

در این مرحله باید قاب کولر را باز کنید و برای این کار نیاز است تا دفترچه راهنمای کولر خود را مطالعه کنید. با این حال بیش تر کولر های گازی در بخش چپ و راست خود دارای فرورفتگی هایی می باشد که شما می توانید به راحتی با قرار دادن انگشت های خود در این بخش ها قاب را از روی کولر بردارید. در واقع برای این که به کولر خود آسیب نرسانید نیاز است تا این کار را به آرامی انجام دهید در غیر این صورت امکان شکستن بخش های مهم آن وجود دارد و در حین بستن قاب ممکن است دچار مشکل شوید.

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

پاکسازی فیلتر کولر

مرحله سه

فیلتر کولر را خارج کنید و زیر آب بگیرید و بشویید. با استفاده از آب می توانید تمامی گرد و غبار ها را از روی آن بزدایید و برای این کار اصلا نیازی به مواد شوینده ندارید و بهتر است اصلا از این مواد استفاده نکنید زیرا امکان خراب شدن فیلتر ها وجود دارد.

مرحله چهار

بعد از این که فیلتر را شستید و تمامی کثیفی های روی آن را پاک کردید بگذارید تا خشک شود. بعد از این که از خشک شدن آن اطمینان پیدا کردید می توانید آن را به جای اولیه خود بازگردانده و قاب کولر را نصب کنید. بعد از این کار به راحتی می توانید آن را روشن کرده دو از داشتن هوای تمیز و سالم در خانه خود لذت ببرید.

زمان تعویض فیلتر ها

فیلتر هایی که در کولر های گازی به کار برده می شود بسیار با کیفیت می باشند با این حال هر از چند گاهی به جای تمیز کردن باید آن ها را تعویض کنید. زمان این کار به چند عامل بستگی دارد و این عوامل عبارت اند از :

  • آلوده بودن هوا
  • استفاده بیش از حد از کولر
  • گرد و خاک زیاد

روش های تمیز کردن فیلتر کولر

با این حال اگر فکر می کنید که نمی توانید از پس این کار بر بیایید بهتر است از فردی که در این کار ماهر می باشد کمک بگیرید تا آسیبی به کولر خود وارد نکرده و هزینه های زیادی برای شما به همراه نداشته باشد. در ادامه می توانید با کلیک کردن بر روی لینک های داده شده اطلاعاتی در مورد عملکرد کولر آبی و مکانیزم کار کولر گازی بدست آورید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *