دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

عکاسی تبلیغاتی و برندسازی

 • فرهاد هاشمی
 • ۱۶ شهریور ۱۴۰۱
 • ۰

تصویرسازی یکی از هنرهای مهم در بین انسان ها می باشد که از زمان های بسیار گذشته تا کنون به شکل های مختلف اجرا شده است. در عصر حاضر یکی از ارکان های بسیار مهم در دنیای تجارت، بازاریابی برند است که تمام کارفرمایان و صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ، از این رکن اساسی جهت معرفی محصولات خود استفاده می کنند.

در جهان امروز که روزانه هر فرد در دنیای واقعی و صفحات مجازی، هزاران تصویر و عکس از محصولات مختلف غذایی، خودرو، پوشاک و … را مشاهده می کند، برندهای مختلف نیاز به برجسته کردن خود دارند. یکی از روش های بسیار مدرن و تاثیرگذار در بازاریابی برند، عکاسی تبلیغاتی می باشد. در عکاسی تبلیغاتی تصویرسازی با بهترین شیوه ارائه می گردد و مخاطب می تواند با آن تصویر ارتباط عمیقی بسازد، به طوری که با دیدن آن عکس گویا خود محصول به صورت واقعی جلوی دیدگانش می باشد.

عکاسی تبلیغاتی و برندسازی

آیا هدف برتر برند شما جایگاه بالا در میان رقبای خود می باشد؟ آیا هدفتان سود روزافزون است؟ پس درنگ نکنید. استودیو عکاسی لحظه نگاری آماده است که با پیاده سازی جدیدترین شیوه های عکاسی و بهره مندی از دانش روز و خلاق بودن پرسنل تلاشگر خود، منحصر بفردترین و اغوا کننده ترین عکس های تبلیغاتی را خلق نماید. همچنین این استودیو توانسته است انواع مختلفی از تیزر تبلیغاتی را جهت نمایش و معرفی هر چه گویاتر محصولات و حرفه مشتریان عزیز به بازار دیجیتال و رسانه ارائه دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی از کارشناسان خبره، با ما تماس حاصل نمایید.

چرا عکاسی تبلیغاتی برای برندسازی مهم است؟

عکاسی تبلیغاتی و برندسازی

تصویر به تنهایی و به بهترین نحو هزاران کلمه را بیان می کند. عکاسی تبلیغاتی می تواند به خوبی افراد را وسوسه و تشویق کند تا آن محصول مورد نظر را بدون تبلیغات اضافی و خسته کننده خریداری نمایند. عکاسی تبلیغاتی به راحتی می تواند بر روی مشتریان قدیمی و جدید تاثیر روانشناسی مهمی بگذارد و حتی آنها را به مبلغان اصلی برای محصولات و تولیدات شما تبدیل گرداند. امروزه تصاویر تبلیغاتی همراه با شعارهای تبلیغاتی ارزشمند، توانسته اند رسانه های اجتماعی را به خوبی و درستی تسخیر کنند و افراد با اشتراک گذاری این تصاویر، به رونق کسب و کار و معرفی برند شما کمک شایانی می کنند.

چگونه عکس های تبلیغاتی موفقی بگیریم؟

عکاسی تبلیغاتی و برندسازی

عکس های تبلیغاتی بسته به نوع آن متفاوت می باشند، ولی به طورکلی موفقیت در عکاسی تبلیغاتی نیازمند آن است که علاوه بر رعایت نکات حرفه ای و استفاده از دانش روز و تخصصی در این زمینه، هدف کارفرما از معرفی عکس ها مشخص باشد و از طرف دیگر خواسته های مخاطبان نیز به خوبی در نظر گرفته شود. همچنین باید از ابزار فنی مرغوب بسته به نوع پروژه، جهت این کار استفاده گردد.

حال در اینجا نکات مهمی را جهت عکاسی تبلیغاتی موفق عنوان می کنیم:

 • دوربین عکاسی خود را به درستی تنظیم کنید: شما می توانید با تنظیم درست آپشن های دوربین، به ترکیب بندی هر چه بهتر تصویر کمک کنید.
 • محصول و یا شی مورد نظر را در جایگاه مناسبی قرار دهید: قرار دادن سوژه در موقعیت و زاویه مناسب اهمیت زیادی دارد. شما باید بسته به نوع محصول و مکان، زاویه عکس را به خوبی تشخیص دهید. همچنین باید کادربندی مناسبی داشته باشید که می توان از قانون یک سوم جهت هر چه بهتر گرفتن عکس کمک گرفت.
 • نوردهی را تنظیم کنید: علاوه بر اینکه باید نور دوربین را به درستی تنظیم کنید، مکان عکس برداری نیز باید دارای نور مناسبی از نظر طبیعی باشد و یا بتوان از تجهیزات نورپردازی مناسب استفاده کرد.
 • رنگ های مختلفی را در عکاسی تبلیغاتی به کار ببرید: استفاده از رنگ های متنوع و به طور کلی رنگ شناسی در عکس های تبلیغاتی اهمیت بسیار زیادی دارد. از رنگ های مکمل جهت ایجاد جذابیت های بصری بیشتر بهره ببرید.

لازم به ذکر است که رعایت نکات بالا به تجربه عکاس و خلاقیت او نیز بستگی دارد.

تعرفه عکاسی تبلیغاتی چقدر است؟

تعرفه و قیمت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بسته به نوع سفارش و پروژه متفاوت می باشد. در زیر عواملی که می تواند بر روی تعرفه عکاسی تبلیغاتی موثر باشد، عنوان شده است:

 • تعداد عکس های گرفته شده
 • ادیت و ویرایش تصاویر
 • نوع تجهیزات به کار رفته در عکاسی
 • تجربه تیم عکاسی

از آنجایی که عکاسی تبلیغاتی یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه است و هزینه کردن معقول برای آن، موجب بازخورد بالا می گردد، پس بنابراین جهت پروژه های عکاسی تبلیغاتی خود می توانید به راحتی به تیم ما اعتماد کرده و بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.