دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

مراحل ساخت رگال سقفی و آشنایی با انواع آن

 • منصوره رمضان زاده
 • ۶ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

رگال سقفی یکی از انواع مختلف رگال لباس بوده که امروزه افراد به دلیل فواید و مزایای زیاد این سبک رگال ها ترجیح می دهند آن را جایگزین نمونه های دیگر نمایند. شما می توانید در صورت تمایل با ساخت رگال سقفی در خانه با استفاده از روشی آسان طبق نیاز و سلیقه خود یک مدل رگال زیبا با صرف هزینه کمی بسازید و مورد مصرف قرار دهید.

از جمله وسایل کاربردی و نظم دهنده که می تواند به منزله قسمتی از دیزاین منزل نیز بکار گرفته شود رگال لباس بوده که در انواع و اقسام مختلف وجود داشته و شما می توانید در صورت نیاز مطابق با سلیقه خود و طبق دکوراسیون داخلی منزلتان مدل خاصی از آن را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. در همین راستا سعی داریم در این مطلب به جهت یادگیری شما عزیزان نحوه ساخت رگال سقفی را به شیوه ای راحت آموزش دهیم.

آموزش ساخت رگال سقفی

رگال های لباس مدل های متنوعی دارند که بعضی ساده بوده و برخی با توجه به نوع ساختاری که داشته کارایی بالایی دارند. رگال سقفی یکی از این موارد بوده که برای محل هایی همچون اتاق خواب های کوچک کاربرد خوب و مناسبی دارند. شما می توانید با یادگیری روش ساده ای از ساخت رگال سقفی این وسیله ضروری را برحسب نیاز و بودجه خود در هر طرح و مدلی که دوست دارید در منزل بسازید و استفاده کنید.

آموزش ساخت رگال سقفی

در واقع باید گفت رگال لباس ابزاری ساده ولی ضروری در مرتب سازی و نظم دهی به لباس ها در منازل و فروشگاه ها به حساب می آید. این وسیله برای آویز نمودن انواع لباس، گذاشتن کفش ها و کیف ها و همچنین وسایل دیگر طراحی و ساخته شده است. رگال ها در سبک های مختلفی موجود بوده که هر کدام از آن ها در طرح و رنگ های متنوعی درست شده که می توان بر حسب نیاز، میزان بودجه، نوع رنگبندی و جنس آن که باید مطابق وسایل اتاق باشد یک مدل را مورد انتخاب قرار داد.

متناسب با مدل رگال انتظارات گوناگونی می توان از آن داشت. رگال لباس را می توان به شکل حاضری از فروشگاه ها تهیه نمود و یا این که خیلی راحت در منزل به ساخت آن ها پرداخت. در این میان می توان گفت از جمله جدیدترین تجهیزات و یراق آلات کمدها برای نگه داری لباس رگال سقفی می باشد که این مدل رگال ها به سقف کمد یا سقف های کوتاه منازل و مغازه ها نصب می گردد. استفاده نمودن از این سبک رگال ها چه به صورت ریلی باشد و چه به صورت ثابت از مزایا و فواید بسیاری برخوردار می باشد.

طریقه و مراحل درست کردن رگال سقفی لباس

رگال لباس وسیله ای ساده بوده که ساخت آن حتی در منزل نیز امکان پذیر می باشد و برای کسانی که قصد خرید آن را ندارند درست کردن رگال حتی توسط مواد بازیافتی قابل انجام می باشد. ساختن رگال با استفاده از لوله های پی وی سی، ضایعات آهنی و لوله های پولیکا با قطر کم و همچنین چوب امکان پذیر می باشد.

به منظور ساخت این رگال سقفی با استفاده از لوله های گالوانیزه فلزی احتیاج به یک لوله با اندازه یک اینچ و به مقدار طول دلخواه، دو فلنج یک اینچی و دیگر اتصالات همچون تصویر ارائه شده در ادامه دارید.

 • مبل و میز
 • بلیط کیش

آموزش ساخت جالباسی سقفی

لوله ها و اتصالات را به صورتی به هم متصل کنید که شکل و حالتی T مانند به وجود آید.

شیوه ساخت آویز لباس سقفی

بعد از آن به منظور وصل کردن به سقف از بست های اتصال استفاده کنید.

طریقه ساخت رگال سقفی

بدین صورت شما یک رگال سقفی لباس خیلی خوب خواهید داشت.

آموزش درست کردن رگال سقفی

نحوه ساخت آویز لباس سقفی

با کمک میله های چوبی نیز می توانید یک رگال ایستادن خیلی ساده درست کنید. به منظور این کار باید ۵ میله چوبی در دسترس داشته باشید. سپس هر دو میله را به شکل ضربدری به یکدیگر متصل نمایید. بعد از آن یک میله را در قسمت بالا و در نقطه اتصال ضربدرها قرار دهید و بدین صورت دو سری میله چوبی را به هم وصل نمایید. ساخت این نوع رگال سقفی خیلی راحت و آسان می باشد.

روش درست کردن رگال سقفی

فواید استفاده از رگال سقفی

 • بهره مندی و به کار گرفتن این مدل رگال ها موجب نظم دهی به کمد لباس یا محیط داخلی فروشگاه ها و کمدها می گردد.
 • اندازه و ابعاد گوناگون این سبک رگال ها موجب شده هر شخصی با هر مقدار فضایی که داخل مغازه یا کمد خود دارد و با هر سبک سلیقه ای بتواند بهترین و مناسب ترین مدل آن را برای خود انتخاب نماید.
 • این آویزها موجب شده بتوان از فضای داخلی کمدها بیشترین بهره را برد. به عنوان مثال در کف کمد فضای زیادی برای قرار دادن وسایل ایجاد می گردد.
 • استفاده نمودن از این مدل رگال ها موجب تفکیک فضای داخلی کمدها شده و لباس های گوناگون را از یکدیگر جداسازی می کند.

انواع مدل رگال سقفی

اشخاص برحسب سلیقه های مختلفی که دارند به مدل ها و شکل های گوناگونی از رگال ها احتیاج دارند. به همین علت هنگامی که در سایت ها مختلف همچون دیجی کالا در حال جستجوی رگال هستید طرح های متنوعی از آن را مشاهده می کنید. در ادامه چند مدل از این نوع رگال را معرفی کرده ایم.

مدل رگال سقفی ثابت

این مدل از رگال های سقفی خیلی ساده و بدون هیچ گونه تجهیزات پیچیده و خاصی درست می شوند. در حقیقت این رگال ها به وسیله پیچ هایی به قسمت سقف کمد نصب می گردند. جا به جا کردن آن ها نیز به علت ثابت بودنشان غیر ممکن می باشد مگر در صورتی که پیچ ها و اتصالات آن ها باز گردد. موادی که برای درست کردن آن ها استفاده می گردد نیز به طور معمول چوب یا استیل ضدزنگ می باشد.

مدل رگال سقفی کشویی

از جمله جدیدترین و به روز ترین مدل های این رگال ها انواع ریلی یا کشویی می باشند. این رگال ها پایه هایی دارند که به وسیله ریل های خیلی مرغوبی به طرف جلو یا عقب کشیده می شوند. رگال ها در بیشتر مواقع به قسمت سقف کمد نصب می شوند. بدنه آن ها نیز از استیل ضدزنگ درست شده و تحمل وزن سنگین تا حدود ۱۵ کیلوگرم را دارند. تنوع در مدل و طرح های آن ها خیلی زیاد می باشد. ریل های نصب شده بر روی آن ها نیز در اکثر اوقات به سیستم آرام بند مجهز می باشد و پروسه باز و بسته شدن را خیلی راحت و بی صدا می کنند.

روش ساخت جالباسی سقفی

نکات مهم و کلیدی در هنگام خرید رگال

در زمان خرید رگال سقفی فانتونی، ملونی و دیگر مارک ها بایستی به نکات مهمی توجه نمایید. زیرا عدم دقت به این نکات موجب شده انتخاب اشتباهی داشته باشید. همین موضوع ضمن صرف هزینه ای که برای خرید رگال شده موجب عدم رفع نیازهای افراد در خانه یا فروشگاه می شود. در ادامه به شرح این نکات پرداخته ایم.

 • به میزان حجم لباس هایی که قرار است به این چوب لباسی ها آویزان نمایید توجه کنید و بر حسب آن ها اندازه و تعداد مورد احتیاج را انتخاب نمایید.
 • در صورت خرید کردن به صورت اینترنتی بهتر است از معتبر بودن فروشگاه آنلاین اطمینان پیدا کنید. علاوه بر این موضوع میزان کیفیت و اندازه کالا را به صورت دقیق تحت بررسی قرار دهید.
 • نوع انتخاب برای کمدهای دیواری یا اتاق منازل و مغازه ها فرق دارد. زیرا نوع نیاز افراد در این دو محل متفاوت است. این نکته را بایستی قبل از خرید به درستی در نظر بگیرید و به آن توجه نمایید.
 • به منظور خرید هر یک از انواع این ریل ها بایستی محل نصب را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که محل مناسبی برای نصب کردن آن ها ندارید باید از خریدشان انصراف دهید.
 • همواره خرید رگال سقفی ارزان امری درست نمی باشد. برخی مواقع این ارزان بودن موجب کیفیت نامطلوب رگال می شود. بنابراین بهتر است بهترین نوع کیفیت را مورد انتخاب قرار دهید.
 • در صورت احتیاج به خرید مدل ریلی بایستی به نوع جنس ریل ها و مارکی که به تولید آن می پردازد خیلی توجه نمایید.

روش درست کردن آویز لباس سقفی

در مطلب ارائه شده نحوه ساخت رگال سقفی را به همراه کاربردها و فواید آن و نکات مهم در این زمینه شرح دادیم که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید. برای ساخت جالباسی و ساخت سبد رخت چرک می توانید به این مطالب مراجعه نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.