دسته ها
دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

عادات مضر برای مو را بشناسید

 • شقایق ایران دوست
 • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

عادات مضر برای مو را برایتان بررسی می کنیم تا بتوانید با رعایت کرردن یک سری از نکات و انجام ندادن این عادت ها مو های خود را بهبود بخشیده و زیبایی را بار دیگر به آن ها باز گردانید.

مو یکی از مواردی می باشد که می تواند بر روی زیبایی فرد تاثیرات بسیار زیادی به همراه داشته باشد. مو ها معمولا در معرض آسیب های شدید قرار می گیرند و درمان شدنشان بسیار سخت و طولانی خواهد بود. یک سری از عادات مضر برای مو وجود دارد که بهتر است آن ها را بشناسید تا بتوانید از بروز انواع مشکلات جدی برای مو های خود پیشگیری کنید.

شناخت عادات بد برای مو

شناخت عادات مضر برای مو

عادت هایی مانند سشوار کشیدن مداوم و استفاده بیش از حد از لوازم حرارتی می تواند مشکلات بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد و باعث ریزش مو ها و خشک شدن بیش از حد آن ها گردد بنابراین به شما توصیه می کنیم تا با شناخت عادات مضر برای مو رعایت کردن یک سری از ساده ترین نکات مشکلاتی که برایتان ایجاد می شود را تا حدودی رفع نمایید. در ادامه شما را با تمامی این عادت ها آشنا خواهیم کرد.

 • خرید انواع قهوه
 • بلیط کیش

برس کشیدن نا مناسب

نحوه شانه زدن و استفاده از برس برای مو ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و بهتر است این کار را اصولی انجام دهید تا مشکلی برای مو های شما ایجاد نشود و مو هایتان سالم بماند. بهتر است برای شانه زدن مو های خود از سمت پایین شروع کنید و سعی کنید کم کم و با باز کردن گره ها مو ها را شانه بزنید و به صورت یک دفعه ای مو های خود را از سمت بالا به پایین شانه نزنید. این کار شما می تواند مشکلات بسیار شدیدی را ایجاد کرده و در نهایت مو های شما دچار شکستگی های شدیدی خواهد شد. در این میان باید یک سری از ساده ترین نکات را رعایت کنید که این نکته ها عبارت اند از :

 • استفاده از شانه های دندانه پهن
 • شانه زدن مو ها قبل از شامپو زدن به مو ها
 • شانه زدن مو ها بعد از حمام در صورتی که مقداری رطوبت داشته باشند.
 • برای مو های فر خود باید از برس های مخصوص استفاده نمایید.
 • بهتر است در روز تنها دوبار مو های خود را شانه بزنید تا از ریزش بیش از حد آن پیشگیری کنید.

بستن اشتباه مو ها و آسیب دیدنشان

بستن محکم مو ها

بستن محکم مو هخا و کشیدن آن ها یکی از عادت های مضر برای مو می باشد و می تواند منجر به ریختن آن ها و کم پشت شدنشان گردد. در واقع خط مو های شما در اثر بستن به روش های دم اسبی شکسته می شود و آسیب های شدیدی به مو ها وارد می شود بنابراین توصیه ما به شما این است که مو های خود را ببافید و یا در حالت آزاد قرار بدهید. بستن مو ها به این روش می تواند آلوپسی کششی را به همراه داشته باشد.

محصولات شیمیایی

استفاده از انواع سرم ها و تقویت کننده های مو می تواند علاوه بر فوایدی که دارد مضراتی نیز داشته باشد و منجر به نازک شدن مو های شما و در نتیجه کم پشت شدنشان گردد و بهتر است به اندازه نیاز از این محصولات استفاده کنید. در واقع اگر بتوانید محصولات درستی را برای مو های خود انتخاب کنید می توانید از بروز هرگونه مشکلی پیشگیری کنید در غیر این صورت ممکن است نتوانید جلوی ریزش مو های خود را بگیرید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

شستن نامناسب

در نظر داشته باشید که شستن مو هخا به تنهایی مضر نیست ولی اگر شما نتوانید اعتدال را رعایت کنید و به تعداد زیادی در هفته مو های خود را بشویید ممکن است یک سری مشکلات بسیار بدی برایتان ایجاد شود و در نهایت مو های شما خشک و کدر خواهد شد و زیبایی و لطافت خود را از دست خواهد داد. برای این که بتوانید این مشکل را از بین ببرید بهتر است هر دو الی سه روز یک بار مو های خود را بشویید و اگر نیاز است تا هر روز مو هایتان را بشویید تا چربی آن ها دیده نشود می توانید از شامپو های خشک استفاده کنید تا آسیب کم تری به مو ها وارد کنید و از خشک شدنشان پیشگیری نمایید.

عادات مضر برای مو

عدم استفاده درست از شامپو ها

زمانی که از شامپو استفاده می کگنید باید ابتدا آن را بر روی دست های خود ریخته و خوب بمالید تا کف کند و کف را به کف سر خود بزنید تا میزان آسیب پذیری مو ها را کاهش دهید و زمانی که می خواهید از نرم کننده ها استفاده کنید نیاز است تا این مایع به کف سر شما برخورد نکند تا موجب ریزش مو هایتان نشود. در واقع استفاده درست از هر محصولی می تواند برای مو ها مفید باشد ولی استفاده نادرست از آن ها می تواند از عادت های مضر برای مو ها باشد.

استفاده از آبگرم برای شستن مو ها

برای این که مو های خود را بشویید باید از آب با دمای متناسب استفاده کنید و اگر می توانید باید درجه آب بسیار پایین باشد تا به مو های شما آسیب جدی وارد نشود. این اتفاق ها معمولا در فصول سرد رخ می دهد و شما تمایل دارید که از آب با دمای بالا برای دوش گرفتن استفاده کنید ولی این کار شما می تواند آسیب های بسیار جدی به مو هایتان وارد نموده و در نهایت منجر به ریزش آن ها شود.

استفاده از ابزار های حالت دهنده مو

ابزار هایی که برای حالت دادن به مو ها از آن ها استفاده می کنید معمولا گرمایشی هستند و تا زمانی که گرمای به حد کافی نرسد نمی توانید مو های خود را با آن ها حالت دهید. این گرما به قدری زیاد می باشد که می تواند آسیب های بسیار زیادی به مو های شما وارد نماید بنابراین بهتر است تا حدالامکان از این ابزار ها استفاده نکنید تا مو های شما دچار آسیب دیدگی و شکستگی نشود.

عادات مضر برای مو

نور خورشید

نور خورشید دارای امواجی می باشد که برای پوست و مو بسیار مضر می باشد و آسیب های بسیار جدی به آن ها وارد می کند بنابراین به شما توصیه می شود زمانی که در معرض آفتاب قرار دارید مو های خود را بپوشانید. نور آفتاب به تنهایی می تواند منجر به خشک شدن شدید مو ها و شکستگی آن ها گردد و از طرف دیگر می تواند وز شدن مو ها را افزایش داده به طوری که مو های شما دارای الکتریسیته می شوند و در نهایت فرم و حالت خود را از دست خواهند داد.

خشک نکردن درست مو ها

اگر نتوانید به روش درست آب مو های خود را بگیرید آن ها را به شدت آزار کمی دهید زیرا مو ها در حالت خیس آسیب پذیر تر از هر حالت دیگری می باشند. بهتر است برای خشک کردن مو های خود از حوله های نرم و ریز بافت استفاده نمایید.

نداشتن رژیم غذایی مناسب

داشتن یک رژیم غذایی بسیار خوب می تواند بر روی مو های شما تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد و موجب رشد بهتر آن ها گردد. در واقع اگر رژیم غذایی شما ویتامین ها و مواد مغذی نداشته باشد مو های شما دچار ریزش خواهد شد و شما کم پشت شدن مو های خود را تجربه خواهید کرد بنابراین به شما توصیه می کنیم که از یک رژیم غذایی خوب استفاده کنید تا بتوانید از بروز این مشکلات پیشگیری نمایید.

بالش نا مناسب و آسیب دیدن مو ها

استفاده از بالش های نخی

بهتر است از رویه  های ساتن برای بالش خود استفاده کنید و رویه های نخی را کنار بگذارید. در واقع این رویه ها می تواند به مو های شما آسیب های جبران ناپذیری وارد نماید.

شنا در استخر

اگر بیش از حد به استخر می روید باید حواستان به مو هایتان باشد زیرا کلر موجود در آب می تواند منجر به ریزش مو های شما و آلوپسی گردد. بهتر است در آب های کلر دار کم تر شنا کنید و سعی کنید بعد از این که شنا کردید مو های خود را به خوبی بشویید تا  کلر موجود روی آن ها از بین برود.

استرس و تنش

یکی دیگر از عادات مضر برای مو ها این است که دائما در تنش و استرس باشید. در واقع استرس و تنش بیش از حد برای بدن نیز مضر می باشد و می تواند مشکلات بسیار شدیدی را برای شما ایجاد نمایند. کورتیزولی که در اثر این حالت در بدن ایجاد می شود می تواند منجر به ریزش مو های شما شود بنابراین بهتر است سعی کنید به نحوی زندگی کنید که میزان این استرس ها و تنش ها به شدت کم باشد. همانطور که می دانید استرس و تنش می تواند تاثیرات دیگری مانند بی خوابی و اختلالات تغذیه ای را نیز در بدن ایجاد نماید که هر کدام از آن ها می تواند دلیلی برای مشکلات مو و ریزش مو های شما باشد. برای این که بتوانید این عادت بد را ترک کنید و آرامش را به زندگی خود بازگردانید می توانید از مدیتیشن و مراقبه استفاده کنید.

نکات مراقبتی از مو ها

نکات مراقبتی از مو ها

یک سری از ساده ترین نکات هستند که اگر بتوانید آن ها را رعایت کنید قطعا می توانید ریزش مو های خود را به حداقل رسانده و میزان آسیب های آن را کاهش دهید.

 • سعی کنید هر سه ماه یک بار سر مو های خود را کوتاه کنید تا از بروز موخوره در آن ها پیشگیری نمایید.
 • برای این که شادابی مو های شما حفظ شود بهتر است روزانه ۸ لیوان آب بنوشید.
 • قبل از این که به حمام بروید و از شامپو ها استفاده کنید می توانید مو های خود را مقداری چرب کنید و بهتر است این کار را با استفاده از روغن های حامل انجام دهید.
 • مو های خیس بسیار حساس هستند بنابراین تا زمانی که به خوبی خشک نشده باشند بهتر است از خوابیدن خودداری نمایید تا میزان آسیب پذیری را به حداقل برسانید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.