دسته ها
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

دلیل سفیدی ناگهانی مو چیست؟

 • سحر هودانلویی
 • ۲۹ اسفند ۱۴۰۰
 • ۰

سفیدی ناگهانی مو ها می تواند برای افراد بسیار زیاد ترسناک باشد و برخی دیگر با آن به راحتی کنار می آیند برای بررسی دقیق تر این مشکل تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بسیاری از نوجوانان و جوانان هستند که مو های آن ها سفید می شود و بسیاری از افراد به دنبال علت اصلی این اتفاق هستند. اگر شما هم به دنبال علت و درمان سفیدی ناگهانی مو هستید بهتر است تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

علت سفیدی ناگهانی مو چیست؟

علت سفیدی ناگهانی مو

زمانی که در جوانی بسیاری از افراد مو هایشان سفید می شود این امر می تواند منجر به ناراحتی آن ها شود بنابراین به دنبال علت های این مشکل می گردند. در ادامه شما را با تمام دلایلی که می تواند منجر به سفیدی مو ها شود را برای شما مورد بررسی قرار می دهیم هرچند که مو های شما با گذر زمان تغییر رنگ می دهند ولی اگر این اتفاق برایتان زود تر از حد معمول رخ داده است بهتر است به دنبال علت آن باشید.

ژنتیک

بسیاری از ژن هایی که در بدن ما وجود دارد را از نیاکان خود به ارث برده ایم بنابراین اگر صفت خاصی در شما پدیدار می گردد بدین دلیل می باشد که شاید آن ها به صورت ژنتیکی به شما رسیده است. اگر در اقوام شما فردی هست که مو های او زود تر سفید شده است یکی از دلیل هایی که مو های شما نیز سفید شده اند وراثت می باشد.

استرس

بسیاری از افراد با استرس روزانه در ارتباط می باشند بنابراین طبیعی است که اگر نوجوان و یا جوان شما دارای استرس بسیار زیادی باشد دچار سفیدی ناگهانی مو شوند. نگرانی هایی که برای هر فرد می تواند منجر به ایجاد استرس شود با یک دیگر متفاوت بوده و سلامت بدن را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین اگر چنین چیزی را مشاهده کردید بهتر است کمی بیشتر مراقب باشید و سعی کنید استرس را از خود و اطرافیانتان دور کنید در غیر این صورت مشکلات بی شماری برایتان رخ خواهد داد. استرسی کهئ منجر به سفید شدن مو ها می شود می تواند مشکلات دیگری را نیز برای شما به همراه داشته باشد. این مشکلات عبارت اند از :

 • اختلالات خواب
 • اختلالات اشتها
 • فشار خون بالا
 • فشار های روانی شدید

دلیل سفید شدن موها چیست؟

بیماری خود ایمنی

این بیماری ها می تواند منجر به ایجاد سفیدی مو ها شده و مشکلات دیگری را برایتان به همراه خواهد داشت بنابراین اگر مو هایتان زود تر سفید شده است بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید تا بتوانید با تشخیص درست روش های درمانی این بیماری ها را پیدا کنید.
تیروئید

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

اختلال در این غده می تواند مشکلات بی شماری را برای شما به همراه داشته باشد بنابراین اگر پرکاری تیروئید و یا کم کاری آن را دارید ممکن است دچار سفیدی ناگهانی مو شوید و مو های شما در سنین کم سفید شود. در واقع زمانی که اختلال در کارکرد این غده بدن ایجاد می شود تولید ملانین کاهش می یابد و تار های مو شما بی رنگ خواهد شد.

کمبود ویتامین

کمبود ویتامین ها معمولا می توانند مو های شما را زود تر از حد معمول سفید کنند. مهم ترین ویتامینی که در این زمینه تاثیر گذار است ویتامین B12 می باشد. این ویتامین علاوه بر این که این ویتامین می تواند منجر به بالا رفتن سطح انرژی بدن شود می تواند بر رشد مو ها و رنگ آن ها نیز تاثیرات بسیاری بگذارد. در واقع کمبود این ویتامین می تواند منجر به ایجاد کم خونی شود و در نهایت بر روی فولیکول های مو تاثیرات منفی گذاشته و سلول های مو ضعیف می شوند و رنگ خود را از دست می دهند.

روش های درمان سفیدی مو

سیگار کشیدن

استفاده از دخانیات علی الخصوص سیگار می تواند آثار بسیار منفی بر روی مو هایتان داشته باشد. سیگار کشیدن علاوه بر این که سلامت مو های شما را به خطر می اندازد می تواند به سفید شدن ناگهانی آن ها نیز کمک کند. همه مشکلاتی که سیگار برای مو ها ایجاد می کند به دلیل سموم آن می باشد که می تواند بر فولیکول های مو تاثیر بگذارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *