دسته ها
پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

رفع بوی بد جاکفشی با ترفندهای خانگی معرکه

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۵ آذر ۱۴۰۰
 • ۰

رفع بد بوی جاکفشی یکی از راهکارهای مهمی است، که در خانه داری باید مورد توجه باشد. از مهم ترین تکنیک های از بین بردن بوی بد جاکفشی می توان به روغن درخت چای، قهوه، خوشبوکننده، گل و گیاهان و … اشاره نمود. این شیوه های طبیعی موجب از بین بردن میکروب ها نیز می شوند.

یکی از مشکلات مهم خانه داری بد بو بودن جاکفشی است. شاید خیلی از شما با این مشکل در طول روز مواجه شده باشید. این مشکل برای خانم ها آزاردهنده تر است. برای اینکه از شر این بوها خلاص شوید. راه حل های زیادی وجود دارند. یکی از راه حل هایی که شاید، شما نیز از آن استفاده کرده باشید، قرار دادن خوشبوکننده درون جاکفشی است. اما ما در این بخش می خواهیم راهکارهای نسبتا با صرفه تری را برای رفع بوی بد جاکفشی ارائه دهیم، که در منزل می توانید انجام دهید.

رفع بوی بد جاکفشی

راهکارهای رفع بوی بد جاکفشی:

همانطور که می دانید، وجود جاکفشی برای نظم دادن به خانه امری ضروری است. اغلب ما در خانه هایمان برای نظم دادن به کفش ها از جاکفشی استفاده می کنیم. اما مشکلی که در استفاده از جاکفشی وجود دارد، بو گرفتن آن است. بوی جاکفشی به دلیل رعایت نکردن برخی از نکات ایجاد می شود. اگر قصد دارید، تا از بروز این اتفاق جلوگیری کنید، بهتر است، بعد از درآوردن کفش ها چند ساعتی آن ها را بیرون قرار دهید، و بعد در جاکفشی بگذارید، در غیر این صورت نیز می توانید از تکنیک های زیر برای از بین بردن بوی آن استفاده کنید.

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

بوی بد جاکفشی چه علتی دارد

جوش شیرین:

یکی از راهکارهایی که برای از بین بردن و رفع بوی بد جاکفشی می توانید از آن استفاده کنید، ترکیب جوش شیرین می باشد. برای این کار بهتر است، یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین را داخل بخشی از جاکفشی بریزید. این کار نه تنها بوی نامطبوع جاکفشی را از بین می برد، بلکه موجب از بین بردن رطوبت نیز خواهد شد. این کار همچنین مانع رشد و تکثیر باکتری ها می شود. اگر در مناطقی گرمسیر زندگی می کنید، بهتر است، تا این ترکیب را همیشه در جاکفشی خود داشته باشید.

حل بوی بد جاکفشی

روغن درخت چای:

روغن های گیاهی نیز یکی دیگر از ترکیبات موثر برای از بین بردن بوی بد هستند. با توجه به اینکه روغن درخت چای دارای خاصیت ضد عفونی کننده است، بهتر است، چند قطره از این روغن را هر هفته ای یک بار در فضای داخل جاکفشی بریزید. این کار موجب آزادسازی هوای مطبوع در فضا خواهد شد. این روش از روش های فوق العاده برای رفع بوی بد کفش است. این روغن دارای خواص بسیاری نیز می باشد، و مهم ترین آن ضدعفونی کردن فضا است.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

بوی بد در جاکفشی

استفاده از گل و گیاه:

گل و گیاهان سالم یا خشک شده نیز می تواند در معتدل بوی جاکفشی شما موثر باشد. گیاهانی همچون اسطوخودوس، مریم گلی و ریحان از مهم ترین گیاهان معطر هستند، که به راحتی قابل دسترس می باشند، و برای بهتر کردن بوی فضای جاکفشی می توانید از آن استفاده کنید. می توانید این گل ها و گیاهان را عوض کنید، و با رار دادن گیاهان جدید بوی فضای جاکفشی را عوض کنید.

بوی بد جاکفشی ها

انتخاب جاکفشی مناسب:

شاید جاکفشی نامناسب نیز یکی دیگر از علت های بو گرفت جاکفشی باشد، برای این منظور و برای رفع بوی بد جاکفشی بهتر است، جاکفشی مناسب و به اندازه خریداری کنید. همچنین توصیه می کنیم تا از جاکفشی هایی که بدون در هستند، استفاده کنید؛ این نوع جاکفشی ها موجب رد و بدل شدن هوا خواهند شد. مدل های جدید این جاکفشی ها را می توانید به راحتی طراحی کنید. همچنین جنس جاکفشی نیز می تواند در بوی آن موثر باشد. برای این منظور بهتر است، جاکفشی هایی که از جنس چوب طبیعی هستند، خریداری کنید.

بوی نامطبوع جاکفشی ها

خوشبوکننده هوا:

استفاده از خوشبوکننده های هوا نیز یکی دیگر از شیوه های مناسب برای معطر کردن فضای جاکفشی شما می باشد. این شیوه طرفداران بیشتری دارد، زیرا راحت تر و کاربردی تر است. اما نکته مهم این است، که استفاده از معطرکننده های طبیعی و یا جوش شیرین می تواند فضای جاکفشی شما را نیز ضدعفونی کند. این خوشبوکننده ها را می توانید از فروشگاه ها خریداری کنید. این روش برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی نیز کاربرد دارد.

ضدعفونی کردن جاکفشی

قهوه:

قهوه یک خوشبوکننده طبیعی دیگر است، که برای فضای خانه شما بسیار کاربردی می باشد. بهتر است، برای معطر کردن فضای جاکفشی و رفع بوی بد جاکفشی نیز از قهوه استفاده کنید. برای این منظور می توانید، قهوه را در ظرفی پلاستیکی قرار دهید، آن را چند سوراخ کنید، و در فضای مورد نظر خود قرار دهید. از قهوه می توانید برای معطر کردن دیگر فضاهای خانه نیز استفاده کنید.

بوی بد جاکفشی از چیست

چای کیسه ای سیاه:

چای های کیسه ای سیاه دارای تان ها هستند. تان می تواند به از بین بردن میکروب ها و باکتری های فضای مورد نظر کمک کند. اگر می خواهید، تاثیر استفاده از چای های کیسه ای بیشتر باشد، می توانید چند دقیقه چای کیسه ای را درون آب جوش قرار دهید، و بعد از خنک شدن آن را درون جاکفشی بگذارید، در این صورت بوی بیشتری در فضا احاطه خواهد شد. این کار را می توانید هر چند روز یک بار تکرار کنید. حتی می توانید چای های کیسه ای را درون کفش ها نیز قرار دهید، در این صورت می توانید باکتری های موجود در کفش ها را از بین ببرید.

استفاده از کفش های مناسب فصل:

برخی از افراد طبق عادت کفش های مناسب فصل خود را انتخاب نمی کنند، به همین دلیل است، که کفش هایشان بوی نامبطوعی دارد. اگر می خواهید کفش های خودتان را همیشه استفاده کنید، و ماندگاری بالایی داشته باشد، باید در هر فصل کفش های مناسبی داشته باشید.

بوی بد در جاکفش ها

انداختن کفش های فرسوده:

وجود کفش های فرسوده در فضای جاکفشی نیز می تواند موجب نامطبوع شدن باشد. کفش های فرسوده بوی نامطبوع بیشتری دارند. زیرا این کفش ها باکتری بیشتری دارند، و پای شما در آن بیشتر عرق می کند. برای اینکه فضای جاکفشی شما بازتر باشد، و راحت تر کفش های خودتان را در جاکفشی قرار دهید، می توانید کفش های اضافی و غیر کاربردی خودتان را بیرون بیاندازید.

چطور می توانیم موجب افزایش عمر کفش  هایمان شویم؟ با استفاده از تکنیک هایی که در این بخش به آن ها اشاره شده است، می توانید عمر کفش های خودتان را نیز بیشتر کنید. همچنین باید توجه کنید، مرتب کردن کفش ها می توانید یکی دیگر از موارد مهم در تمیز شدن فضای جاکفشی باشد. با مرتب کردن این فضا می توانید آلودگی های فضای جاکفشی را نیز از بین ببرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.