دسته ها
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

مراحل کاشت مو bht و روش انجام آن

 • زهره گنج بخش
 • ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
 • ۰

ممکن است شما هم از افرادی باشید که با مشکل ریزش مو و کم شدن مو های خود مواجه هستید. کاشتن مو یکی از راهکار های این مشکل می باشد. در این مطلب کاشت مو bht را به شما معرفی خواهیم کرد.

امروزه بسیاری از افراد به دنبال کاشتن مو می باشند، کاشتن مو به روش های متفاوتی صورت می گیرد. یکی از این روش ها کاشت مو bht می باشد. در این روش به جای اینکه از بانک موی فرد در سر استفاده شود، مو از نواحی دیگر بدن که ضخیم و قوی هستند، گرفته شده و در قسمت های سر که دچار ریزش شده است مورد استفاده قرار می گیرد.

 bht یکی از روش های کاشتن مو

آشنایی با کاشت مو bht

این پیوند در افرادی که موهای سرشان برای پیوند مناسب نمی باشد مورد استفاده قرار می گیرد. این افراد مو های منطقه پشت سر و گوش هایشان ضعیف بوده است. هم چنین افرادی که در کاشت موهای قبلی خود از منطقه برداشت بیش از حد استفاده شده است از این کاش مو برای آن ها استفاده می کنند. کاشت مو به این روش برای افرادی که نیاز به ترمیم موهای کاشته شده دارند نیز مناسب می باشد مانند ترمیم خط موها، موهای تاج و بخش های میانی سر. بعلاوه افرادی که در اثر تصادف یا بخیه دچار ریزش مو در بخش هایی مانند ابرو و یا ریش شده اند، این روش کاشت مو برای آن ها تاثیر گذار خواهد بود.

منطقه برداشت مو در این روش کاشت:

برای کاشت مو در این روش استفاده از ریش صورت گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. موی ریش با داشتن ضخامت، مقاومت و سرعت رشد مناسب انتخاب خوبی برای کاشت به روش bht می باشد. موهای این قسمت به ویژه زیر چانه بسیار هماهنگ با موی سر می باشد. موهای قسمت سینه نیز ماندگاری مناسبی در پیوند خواهند داشت. پس از موی ریش بهترین انتخاب برای پیوند موهای سینه می باشد. موهای قسمت های دیگر اعضای بدن در کاشت احتمال موفقیت بسیار کمی دارند. مثلا در بعضی منابع علمی به موهای پا اشاره شده که احتمال موفقیت آن خیلی کم است و چندان زیاد نخواهد بود.

 کاشتن موها از طریق bht

داوطلب مناسب برای کاشت مو به این روش:

کسانی که برای انجام این کاشت مو متقاضی هستند قبل از هر چیزی باید به واقعیت ها آگاهی داشته و سپس تصمیم به انجام برای این عمل بگیرند. حال برای اینکه شانس موفقیت در کاشت مو به روش bht بررسی شود، از شاخص اهداء قفسه سینه بهره می گیرند. فاکتور هایی که در این شاخص استفاده می شود شامل موارد زیر می باشد.

 • وسعت ناحیه برداشت
 • تعداد گرافت های مو با ۲ الی ۳ فولیکول
 • مقدار تراکم مو
 • طول موهای بدن
 • شباهت بین موی بدن و سر به لحاظ حالت و رنگ

مزایا کاشت مو در این روش:

 • در این روش کاشت بیمار بی هوش نمی شود.
 • در این روش با توجه به اینکه فرد از داروهای بی حسی استفاده می کند و بخش مورد نظر بخیه و برش زده نمی شود، در هنگام کاشت و بعد از آن درد احساس نخواهد شد.

مزیت های کاشتن مو در روش bht

 • مبل و میز
 • آرون گروپس
 • این روش برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند، امکان شانس برخورداری از موهایی زیبا و متراکم را به آن ها می دهند.
 • عوارض هایی که در ناحیه برداشت در سایر روش های کاشت در سر دیده خواهد شد، در این روش اگر ناحیه برداشت قفسه سینه باشد، در معرض دید نخواهد بود.
 • خونریزی در هنگام کاشت و بعد از آن بسیار کم است.

ایرادها و معایب کاشت مو در روش BHT:

 •  بیشترین درصد موفقیت در این روش ۷۰ درصد می باشد. هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که تمام گرافت های کاشته شده ریشه بزند.
 • ممکن است از نظر میزان رشد، موی سر و بدن ناسازگار باشند. معمولا موهای بدن در شش ماه حدود ۱ الی ۲ اینچ رشد خواهند کرد. اگر چه موهای برداشته شده از بدن  که در سر کاشته می شود، پس از مدتی با محل جدید خود سازگار می شوند ولی این سازگاری زمان می برد و این باعث دلسرد شدن برخی افراد خواهد شد.
 • نکته دیگر این است که حساسیت پوست بدن به نسبت پوست سر بیشتر است و این امر باعث محدودیت هایی در برداشت مو می شود. به طور مثال برخی از از اشخاص به دلیل ایجاد تراکم در موهای سر خود خواستار این می باشند که برداشت زیادی از ریش داشته و به سر پیوند بزنند. اما این موضوع امکان پذیر نخواهد بود. برداشت زیاد باعث ایجاد جای زخم شده و این امر خود سبب ایجاد مشکل در زیبایی فرد خواهد شد.
 • از دیگر مشکلات این پیوند عدم سازگاری موی سر و بدن از لحاظ رنگ و حالت می باشد.

معایب کاشتن مو به روش bht

مراحل انجام این کاشت مو:

 1. در ابتدا پزشک به معاینه ی اولیه می پردازد. در این معاینات، طراحی خط مو و ارزیابی فولیکول های لازم برای ایجاد تراکم حداکثری، ارزیابی وسعت محل برداشت، کیفیت موهای قسمت برداشت و پوست سر بررسی می شود. با توجه به این معاینه ها  پزشک مشخص می کند که این کاشت مو در فرد موثر خواهد بود یا خیر؟
 2. پس از بررسی و معاینه، منطقه اهدا و پوست سر را به منظور از بین بردن آلودگی ها و جلوگیری از بیماری های عفونی ضد عفونی کرده و سپس بی حس می کنند.
 3. سپس از طریق پانچ های مخصوص اقدام به برداشت فولیکول ها از منطقه برداشت می کنند.
 4. در ادامه فولیکول ها توسط تیم درمانی آماده سازی می شوند. آماده سازی فولیکول ها و ترمیم فولیکول های آسیب دیده در زیر میکروسکوپ یکی از مهم ترین مراحل این کاشت می باشد.
 5. فولیکول های برداشت شده در مناطق کاشت قرار داده می شود. کانال هایی در منطقه کاشت ایجاد شده و فولیکول ها در آن جای گذاری می شوند.
 6. کاشت مو در این روش نیاز به چند جلسه خواهد داشت.

مراحل کاشتن مو

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. ضمن تشکر از همراهی شما در این مطلب هم چنین اگر تمایل به مطالعه و آشنایی با انواع کاشت مو دارید، روی لینک کلیک کرده و مطالب را مشاهده بفرمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *