دسته ها
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰

چند ماسک گلیسیرین که معجزه می کنند

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۴ آذر ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب شما را با انواع بسیار گوناگونی از ماسک گلیسیرین آشنا می کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید پوست خود را احیا کرده و از روند پیری پیشگیری کنید.

ماسک گلیسیرین یکی از ماسک هایی می باشد که تنوع بسیار زیادی دارد و شما می توانید برای مشکلات مختلف پوستی از آن استفاده کنید. در ادامه تمامی ماسک هایی که می توانید با استفاده از این ماده تهیه کنید را به شما آموزش خواهیم داد.

ماسک گلیسیرین

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

ماسک گلیسیرین

استفاده از ماسک های گلیسیرین می تواند شفافیت پوست شما را بازگردانده و دوباره پوستی شاداب و جوان داشته باشید. این ماسک خاصیت آبرسانی بسیار بالایی داشته و می تواند برای حفظ رطوبت پوست شما بسیار موثر باشد و تاثیرات چشمگیری روی پوست اعمال می کند. در واقع این ماده از سه ماده حیاتی به نام های اکسیژن، کربن و هیدروژن ساخته می شود و این سه عنصر حیاتی ترین نیاز های پوست برای شادابی می باشند. یادتان باشد که گلیسیرین یکی از مواد بی رنگ و بدون بو می باشد و هیچ مشکلی برای پوست شما ایجاد نمی کند مگر این که به آن حساسیت داشته باشید زیرا این ماده سمی نیست. در بسیاری از کرم ها و صابون های آرایشی از گلیسیرین استفاده می کنند تا پوست شما بیش از حد خشک نشود و پیری را به تاخیر خواهد انداخت. در ادامه تمامی ماسک هایی که می توانید با استفاده از گلیسیرین تهیه کنید را برایتان بیان می کنیم و فواید یک به یک آن ها را خواهیم گفت.

گلیسیرین و تخم مرغ

برای این ماسک می بایست سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید و تنها سفیده آن را مورد استفاده قرار دهید. در واقع این مایک به پوست شما کمک می کند تا روند پیری را به تاخیر انداخته و پاکسازی و درخشش آن انرژی بیش تری به شما خواهد داد.

طرز تهیه و استفاده

 • یک عدد تخم مرغ را به همراه ۱ قاشق چای خوری گلیسیرین، یک قاشق چای خوری هل و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید.
 • زمانی که این مواد با یک دیگر میکس شد می توانید آن را بر روی تمامی پوست صورت خود بزنید و اجازه بدهید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بماند.
 • بعد از این مدت صورت خود را با استفاده از آب گرم و صابون ضعیف بشویید و تمامی مواد را از روی پوست خود پاک کنید.

گلیسیرین و آلوئه ورا

گلیسیرین و آلوئه ورا

این ماسک برای افرادی که دارای پوست های خشکی هستند بسیار مفید است و می تواند با آبرسانی مناسب خشکی پوست را کاهش داده و از بروز ترک در آن پیشگیری کند.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

طرز تهیه و استفاده

 • یک قاشق چای خوری از گلیسیرین و یک قاشق بزرگ ژل آلوئه ورا را با یک دیگر میکس کنید.
 • می توانید برای مخلوط کردن آن از آسیاب نیز استفاده کنید و بعد از میکس شدن تمامی آن را به صورت خود بزنید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند.
 • بعد از گذشت ۲۰ دقیقه می توانید صورت خود را با آب و صابون شستشو دهید.

نکته : بهتر است این ماسک را به دور چشم هایتان نزنید.

گلیسیرین و گلاب

استفاده از این ماسک برای شما بسیار مفید می باشد و می توانند همانند یک تونر طبیعی عمل کرده و تمامی لکه های پوستی شما را بعد از چند بار استفاده از بین ببرد. استفاده از گلیسیرین وگلاب منجر به خنک شدن و درخشان شدن پوست شما می گردد بنابراین در استفاده از این روش تردید نداشته باشید.

طرز تهیه و استفاده

 • ۱۰ قاشق غذا خوری گلاب را به همراه ۲ قاشق غذا خوری گلیسیرین مخلوط کرده و به پوست خود بزنید.
 • این ماسک نیازی به شستن ندارد و ولی اگر دوست دارید می توانید بعد از یک الی دو ساعت صورت خود را با آب خالی بشویید.

فواید ترکیب گلیسیرین و موز

گلیسیرین و موز

ماسک موز به تنهایی می تواند معجزه بسیار بزرگی برای پوستتان باشد ولی اگر بتوانید موز را به همراه گلیسیرین روی پوست خود بزنید می توانید پوست خود را احیا کرده و با افزایش رطوبت آن از بروز مشکلات پوستی بسیاری پیشگیری کنید.

طرز تهیه و استفاده

 • نصف موز له شده را به همراه یک قاشق غذا خوری گلیسیرین با یک دیگر مخلوط کرده و زمانی که ماسک خمیری ایجاد شد آن را برای ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بزنید.
 • بعد از ۲۰ دقیقه می توانید صورت خود را با آب سرد بشویید.

گلیسیرین و روغن نیم

روغن نیم از روغن هایی می باشد که می تواند از بروز آکنه ها و جوش ها پیشگیری کند بنابراین استفاده از آن به همراه گلیسیرین می تواند با باکتری زدایی پوستی تمیز و سالم را برایتان به همراه داشته باشد. دو قاشق غذا خوری روغن نیم را به همراه دو قاشق غذا خوری گلیسیرین مخلوط کرده و مانند موارد قبلی  ۲۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید و بعد با استفاده از آب ولرم بشویید.

گلیسیرین

اگر بتوانید به تنهایی از گلیسیرین استفاده کنید بسیار خوب است و تاثیرات مثبتی روی پوستتان خواهد گذاشت. برای استفاده از این ماسک کافی است صورت خود را بشویید و با استفاده از یک حوله تمیز آن را خشک کنید و بعد این ماده را روی صورت خود بمالید. سعی کنید گلیسیرین به داخل چشم ها و دهان شما وارد نشود. بعد از این که این ماده جذب پوستتان شد می توانید آن را با استفاده از آب ولرم بشویید.

ماسک گلیسیرین

گلیسیرین و شیر

اگر بتوانید از شیر به همراه ماسک گلیسیرین استفاده کنید می توانید پوست خود را روشن تر کرده و از زیبایی خود لذت ببرید. برای استفاده از این ماسک کافی است تا ۳ قاشق غذا خوری شیر را به همراه ۱ قاشق غذا خوری گلیسیرین مخلوط کرده و به پوست خود بمالید. بعد از گذشت ۲۵ دقیقه می توانید صورت خود را با آب خالی بشویید و با استفاده از یک حوله تمیز خشک کنید.

ماسک گلیسیرین و آرد ذرت

این ترکیب یکی از بهترین ترکیب هایی می باشد که می تواند بعد از یک روز طولانی آرایش داشتن صورت شما را تمیز کرده و تاثیرات مواد آرایشی را به حداقل برساند. برای استفاده از این روش نیاز به نصف فنجان آب و دو قاشق غذا خوری گلیسیرین و دو قاشق غذا خوری آرد ذرت دارید. بهتر است از این ماسک حداقل یک بار در هفته استفاده کنید تا بتوانید پوست خود را احیا کنید و اثرات مواد آرایشی را به حداقل برسانید.

گلیسیرین و آبلیمو

این ماسک برای آبرسانی استفاده می شود و ترکیب بسیار ساده ای دارد و کافی است یک قاشق چای خوری گلیسیرین را به همراه ۲ قاشق غذا خوری آبلیمو مخلوط کنید. این ترکیب را قبل از خواب روی صورت خود اسپری کنید و صبح روز بعد صورت خود را بشویید. استفاده از این ترکیب دوبار در هفته هیچ مانعی ندارد و پوست شما را لطیف تر خواهد کرد.

گلیسیرین و تخم مرغ

ماسک با روغن های گیاهی

اگر بتوانید به همراه گلیسیرین از روغن های گیاهی مانند روغن بادام و روغن کنجد نیز استفاده کنید تاثیر این ماده دوچندان می شود و می توانید پوست خود را تقویت کرده و جوان بمانید. این ترکیب را بهتر است قبل از حمام رفتن بر روی پوست خود بزنید و ۲۰ دقیقه بعد از آن صورت خود را با استفاده از مقداری پنبه و مواد شوینده تمیز کنید.

ماسک با روغن ویتامین E

گلیسیرین به همراه روغن ویتامین E  می تواند پوست خشک شما را درمان کرده و با آبرسانی کامل از بروز مشکلات پیچیده پوستی پیشگیری خواهد کرد. ترکیب گلیسیرین با روغن ویتامین E برابر می باشد و برای این که این ترکیب به خوبی روی پوست شما قرار بگیرد بهتر است با استفاده از یک پنبه آن را به پوست خود بزنید. بعد از گذشت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می توانید صورت خود را با آب ولرم بشویید.

گلیسیرین به همراه عسل

این ماسک برای لب های ترک خورده معجزه می کند و در مدت زمان کوتاهی لب های شما را ترمیم کرده و شفافیت زیادی به آن می بخشد. مقدار برابری از عسل را به همراه گلیسیرین مخلوط کنید و آن را برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی لب هایتان زده و با آب ولرم بشویید. سعی کنید این ماسک اصلا وارد دهانتان نشود.

گلیسیرین و شکر چه فایده ای برای پوست دارند؟

گلیسیرین و شکر

ترکیب این دو ماده یکی از بهترین لایه بردار ها می باشد و شما می توانید با استفاده از آن سلول های مرده پوست خود را از بین برده و پوستی صاف و درخشان داشته باشید. برای استفاده از این روش علاوه بر این که از شکر و گلیسیرین استفاده می کنید باید یک قاشق غذا خوری که تقریبا دو برابر شکر و گلیسیرین می شود ژل آلوئه ورا نیز استفاده کنید. این ماسک نیاز به ماساژ دادن دارد و باید حدودا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه این ماسک را بر روی صورت خود ماساژ دهید. بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می توانید صورت خود را با استفاده از آب و صابون بشویید.

نکته های مهم

یادتان باشد که برای استفاده از این ماسک می بایست یک سری نکاتی را رعایت کنید تا مشکلی برای پوستتان ایجاد نشود.

 • اگر نسبت به گلیسیرین حساسیت دارید نباید از آن استفاده کنید یا بعد از این که از آن استفاده کردید و علامت های حساسیت در شما ایجاد شد استفاده را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید.
 • بهتر است قبل از این که این ماسک ها را بر روی صورت خود بزنید بهتر است روی بخشی از پوست خود مقداری از آن ها را امتحان کنید و اگر بعد از گذشت ۱ ساعت هیچ مشکلی روی پوست ایجاد نشد می توانید از ماسک ها به راحتی استفاده کنید.
 • استفاده از گلیسیرین در زمان های کوتاه مانعی ندارد ولی سعی کنید این ماسک ها بیش تر از ۱ ساعت بر روی پوستتان نماند زیرا ممکن است آسیب های پوستی مانند کهیر و تورم و خارش را ایجاد کند.
 • این ماسک ها می توانند منجر به ایجاد حساسیت های پوستی شوند بنابراین اگر قصد بیرون رفتن از خانه را دارید بهتر است از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید تا از اثرات منفی اشعه های خورشید بر روی پوست بکاهید و دچار آفتاب سوختگی نشوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.