دسته ها
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

فر کردن مو بدون حرارت با استفاده از روش ها و تکنیک های ساده

 • ندا خوشرو
 • ۷ شهریور ۱۴۰۰
 • ۰

در این بخش از آرایش مو مجله آرگا آموزش فر کردن مو با بدون حرارت را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد که امیدواریم با مطالعه این مطلب مهارت لازم را در این زمینه بدست بیاورید.

فر کردن موها از زمان های گذشته تا به امروز توجه اغلب خانم ها و دختران جوان را به سمت خود جلب کرده است و شما می توانید از روش های فر کردن مو بدون حرارت و با استفاده از حرارت فرهای درشت و ریزی را روی موهای خود ایجاد کنید.

آموزش فر کردن مو بدون حرارت با روش های ساده

مدل موی فر زیبایی و جذابیت خاص خودش را دارد و اگر شما تمایل دارید ظاهری متفاوت داشته باشید بهتر است برای حضور در مهمانی ها و مجالس مختلف موهای خود را فر کنید. در مطالب قبلی با نحوه فر کردن مو با اسپری نمک و فر کردن مو با چنگال آشنا شدید در ادامه فر کردن مو بدون استفاده از حرارت را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

فر کردن مو بدون حرارت

روش اول : نحوه فر کردن مو با سنجاق مو

این روش راهی آسان برای حالت دادن به موها بدون استفاده از حرارت می باشد و برای این کار بهتر است شما قبل از رفتن به تختخواب موهایتان را به کمک سنجاق فرم بدهید تا صبح بعد از باز کردن سنجاق ها موهایتان حالتی زیبا داشته باشند.

فر کردن مو با سنجاق سر

 • قاصدک 24
 • کالا چیو

وسایل مورد نیاز

 • حوله
 • شانه با فاصله دندانه زیاد
 • ژل مو
 • شال نخی
 • سنجاق سر
 • اسپری مو

نحوه فر کردن مو

۱.موهایتان را به کمک شامپوی حجم دهنده بشویید سپس از یک نرم کننده استفاده نمایید و در زمان استفاده از نرم کننده بهتر است به کمک شانه ای که فاصله دندانه هایش زیاد است موهایتان را شانه بزنید.

۲. به کمک حوله آب موهایتان را بگیرید.

۳. به موهایتان ژل مو بزنید.

۴. موهای قسمت بالایی سر را جدا نمایید و آن ها را به شکل گره نگه دارید.

۵. به اندازه دو بند انگشت از موهایتان را جدا نمایید سپس به کمک آن حلقه ای را بسازید و با انگشت شست و اشاره حلقه را نگه دارید سپس شروع به رول کردن حلقه موها به سمت بالا نمایید تا به ریشه موها برسید. توجه داشته باشید که مو را باید به سمت بالا و دور از صورت تان رول نمایید.

نحوه فر کردن مو بدون حرارت

۶. موی رول شده را به شکل مسطح نسبت به سرتان قرار بدهید و با سنجاق سر آن را به موهایتان وصل کنید تا ثابت شوند توجه داشته باشید که اگر قسمت حلقه شده ضخیم باشد سنجاق مو باعث ایجاد فرو رفتگی در موها می گردد.

۷. باقی مانده موهایتان را هم به شکل حلقه رول نمایید و با سنجاق مو آن ها را ثابت نگه دارید.

۸. بعد از اینکه که تا قسمت پایینی سر این مراحل را تکرار کردید روی موهای قسمت بالایی تان که قبلا جدا کرده اید کار کنید و موها را به کمک شال نخی پوشش دهید تا سنجاق ها روی سر شما ثابت بمانند سپس به رختخواب بروید.

۹. صبح بعد از بیدار شدن حلقه های رول شده را باز نمایید و سنجاق ها را از روی موها باز کنید سپس دست تان را به آرامی در لا به لای موها ببرید و آن ها را از یکدیگر جدا کنید تا موهایتان ظاهری یکدست داشته باشند سپس از اسپری مو استفاده کنید تا حالت موهایتان حفظ شود.

نحوه فر کردن موها

روش دوم : فر کردن مو به کمک بافت مو

اگر شما تمایل دارید موهایی حالت دار داشته باشید بهتر است موهایتان را بافت ریز یا درشت بزنید که برای این کار به وسایل زیر نیاز خواهید داشت.

نحوه فر کردن مو با بافت

وسایل مورد نیاز

 • کش مو : دو عدد
 • اسپری مو

نحوه بافت مو ها

۱.موهایتان را بشویید و آن ها را حدود ۷۰ درصد خشک نمایید.

۲. موهایتان را از قسمت وسط به دو بخش مساوی تقسیم نمایید و هر طرف را به صورت جداگانه ببافید.

۳. اگر تمایل دارید قسمت پایینی موهایتان حالت بگیرد می توانید در دو طرف سر قسمت پایینی موها را ببافید.

۴. توجه داشته باشید برای داشتن فرهایی که از نزدیکی ریشه موها شروع می شوند می توانید در هر دو سمت سر موهایتان را به شکل بافت فرانسوی یا بوکسوری ببافید. توجه داشته باشید که باید مطمئن شوید موهایتان را به صورت سفت بافته اید و تا زمانی که موهایتان خشک نشده اند بافت موها را باز نکنید همچنین می توانید با موهای بافته شده تا صبح بخوابید سپس باقت موهایتان را باز کنید و آن ها را اسپری بزنید تا حالت شان را حفظ کنند.

فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

روش سوم : فر مو به کمک دستمال کاغذی

یکی از آسان ترین روش ها برای فر کردن موها استفاده از دستمال کاغذی می باشد و شما می توانید به کمک دستمال کاغذی فر زیبایی را به موهای خود بدهید.

فر کردن مو

وسایل لازم برای بافت موها

 • دستمال کاغذی
 • اسپری مو
 • حوله

مراحل فر کردن مو

۱.موهایتان را بشویید و به کمک حوله آب اضافه موها را بگیرید همچنین در صورت تمایل می توانید با اسپری کردن آب روی موها آن ها را مرطوب نمایید.

۲. یک برگ از دستمال کاغذی را بردارید سپس آن را تا بزنید.

۳. از موهایتان دسته کوچکی را جدا نمایید و انتهای موهایتان را دور دستمال بپیچید سپس این قسمت را به سمت بالا رول نمایید تا به ریشه موهایتان برسید و بعد از رول کردن قسمت های جدا شده برای ثابت نگه داشتن آن از دستمال کاغذی استفاده نمایید و دستمال را به اطراف موهای رول شده گره بزنید.

۴. این مراحل را روی باقی مانده موهای خود انجام بدهید.

۵. دستمال ها را باز نمایید و فر موهایتان را مرتب کنید.

۶. برای حفظ حالت موها روی آن ها اسپری بزنید.

آموزش فر کردن مو بدون حرارت

روش چهارم : فر کردن مو با نی نوشابه

۱.موهایتان را مرطوب کنید.

۲. موها را به دسته هایی کوچک تقسیم نمایید و هر بخش از موها را روی یک نی بپیچید.

۳. توجه داشته باشید که نی را باید از انتهای ساقه مو به سمت ریشه موها حرکت دهید تا موهایتان دور نی پیچیده شوند و برای ثابت ماندن مو از کلیپس یا گیره هایی کوچک استفاده نمایید.

۴. بعد از خشک شدن موها نی را به صورت عمودی و از سمت پایین بکشید تا فر موها به صورت لوله ای شوند. توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید نی ها را به صورت افقی بکشید. در انتها می توانید دو تا سه قطره روغن زیتون به دست هایتان بزنید سپس فر موها را به کمک روغن زیتون فرم و حالت بدهید.

فر کردن مو با روش های آسان

نکات طلایی برای فر کردن موها

 • توجه داشته باشید که برای همه این روش ها باید ابتدا موهایتان را مرطوب نمایید زیرا این روش ها روی موهای خشک هیچ واکنشی نشان نمی دهند.
 • اگر موهای شما صاف و لخت می باشند فر روی آن ها دوام کمی خواهند داشت و اگر موهای شما حالت دار است می توانید به کمک روش های ذکر شده حالت بی نظیری را به آن ها بدهید.
 • استفاده از برس و شانه باعث باز شدن فر موها می شود از این رو شما می توانید به کمک انگشت به موهایتان فرم بدهید.
 • برای زیباتر شدن فر موها می توانید از روغن های طبیعی استفاده نمایید که بهتر است از این روغن ها به مقدار کمی استفاده کنید.

فر نمودن مو با روش های آسان و بدون حرارت

در این مطلب با نحوه فر کردن مو بدون حرارت آشنا شدید که امیدواریم به کمک روش های ذکر شده توانسته باشید حالت و فرم زیبایی را به موهای بلند و کوتاه خود بدهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.