دسته ها
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

رفع بوی بد سطل زباله با چند ترفند خانگی

  • زهره گنج بخش
  • ۱۳ مهر ۱۴۰۰
  • ۰

گاهی ممکن است چند روز طول بکشد تا سطل زباله را خالی کنید و پس از اینکه آشغال ها را بیرون می گذارید، سطل بوی نامطبوعی در منزل شما ایجاد کند. برای رفع بوی بد سطل زباله ترفندهایی را به شما آموزش می دهیم.

بوی نامطبوع زباله مشکلی است که در هر خانه ای اتفاق می افتاد و باعث کلافگی می شود. ممکن است چند روز زباله ها را خالی نکرده باشید و این بوی نامطبوع به این علت باشد و یا ترکیب آشغال هایی که در سطل ریخته اید هوا منزل را نامطبوع کرده باشد.  در عین حال گاهی هم با خالی کردن سطل، بوی بد باقی می ماند و از بین نمی رود. برای رفع بوی بد سطل زباله راه کار های ساده و کاربردی وجود دارد که با عمل کردن به آن ها  این مشکل برطرف می شود.

رفع بوی بد سطل زباله

ترفند هایی برای رفع بوی بد سطل زباله

نگهداری غیر اصولی زباله منجر به ایجاد بوی نامطبوع در منزل می شود و این بو حتی باعث تجمع حشرات هم می شود. در ادامه مطلب راه کار های که برای رفع این مشکل وجود دارد را بررسی می کنیم.

دانه های قهوه

دانه های قهوه با خاصیتی خود در از بین بردن بوها تاثیر بسزایی دارد. برای استفاده از آن ها کافی است ظرف کوچکی را از دانه های قهوه پر کنید و آن را در زیر سطل زباله قرار دهید. پس از مدتی بوی نامطبوع رفع می شود.

جوش شیرین

برای جلو گیری از بوی بد در این روش روزانه قبل از اینکه کیسه زباله در سطل قرار دهید  مقداری جوش شیرین را کف آن بریزید. هم چنین می توانید در هنگام شستن سطل از این ماده استفاده کنید. جوش شیرین برای رفع بو های نامطبوع بسیار تاثیر گذار است.

  •  مبل و میز
  •  نهال بیبی شاپ

از بین رفتن بوی زباله با جوش شیرین

روزنامه

برای رفع بو نامطبوع از روزنامه های باطله استفاده کنید. چند تکه از روزنامه را کف سطل زباله بگذارید. بعض از زباله ها از خود آب پس می دهند. روزنامه با جذب این مایعات از بوی بد آن ها جلو گیری می کند. هم چنین  می توانید آشغال گوشت یا پیاز را قبل از ریختن داخل روزانه بپیچید و سپس آن ها را داخل سطل بیندازید.

روغن های اسانسی

یک روش عالی برای رفع و کنترل بوی نامطبوع سطل آشغال استفاده از روغن های اسانسی است. برای اینکار چند قطره از این روغن ها را روی پنبه بچکانید و آن ها کف سطل قرار دهید. بهتر است پنبه را هفته ای یکبار تعویض کنید.

پوست لیمو

برای رفع این مشکل، پوست لیمو را روی زباله ها قرار دهید و با اینکار از انتشار بوی بد آن جلوگیری کنید. اگر پوست لیمو این مشکل را برطرف نکرد آن را با جوش شیرین مخلوط کرده و سپس از آن استفاده کنید.

رفع بوی زباله با لیمو

عصاره وانیل

اگر پس از خالی کردن  و شستن سطل زباله باز هم بوی آن از بین نرفت، از وانیل کمک بگیرید. پس از برداشتن کیسه از سطل چند قطره عصاره وانیل را به چند تکه پنبه آغشته کنید و آنها را کف سطل قرار دهید. درب آن را ببندید و تا چند ساعت صبر کنید تا عصاره وانیل بوی نامطبوع را از بین ببرد.

زغال چوب

زغال چوب یک ماده خوشبو کننده است که در رفع این مشکل هم تاثیر گذار واقع می شود. برای استفاده از آن یک کیسه زغال چوب تهیه کنید. زغال ها را خرد کنید و کف سطل زباله بریزید. به مدت یک شب اجازه دهید در سطل بماند تا بوی نامطبوع را از بین ببرد.

وایتکس

برای رفع بوی بد سطل زباله می توانید از محلول ضد عفونی کننده وایتکس استفاده کنید. وایتکس موادی که باعث ایجاد این بوی نامطبوع شده است را از بین می برد. برای بر طرف کردن بوی بد ۱/۴ پیمانه وایتکس را در ظرف ۴ لیتری بریزید و ظرف را با آب نسبتا گرم(خیلی گرم نباشد) پر کنید و سطل زباله را با آن تمیز کنید. در استفاده از وایتکس حتما دست کش دست کنید و پنجره ای را باز کنید تا هوا عوض شود.

ازبین بردن بوی زباله با وایتکس

سرکه

اگر پس از خارج کردن آشغال ها بوی سطل از بین نرفت از سرکه استفاده کنید. برای اینکار کتری را از آب پر کنید و بگذارید بجوشید. سپس آب کتری را داخل سطل بریزد و سرکه به آن اضافه کنید و درب آن را ببندید. نیم ساعت منتظر بمانید تا آلودگی های آن از بین برود. آب و سرکه را بیرون برزید و بگذارید کاملا خشک شود.

خاک گربه

مقداری خاک گربه تهیه کنید و آن را کف سطل زباله پخش کنید. خاک گربه با خاصیت خود رطوبت و بوی بد را به خود می گیرد و باعث جلو گیری از انتشار آن ها می شود. بهتر است پس از یک هفته خاک گربه را تعویض کنید.

مکان سایه

از آن جا که گرما و حرارت باعث می شوند میکروب ها و باکتری ها به سرعت در هوا پخش شوند، پس بهتر است سطل زباله را در جایی قرار دهید که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب نباشد.

از بین یرد بوی زباله با ترفند های ساده

ورقه خشک کن

در خشک کن های لباسشویی از ورقه هایی استفاده می شود که بوی مطبوعی را به لباس ها می دهد. برای از بین رفتن بوی بد زباله ها کافی است این ورقه ها را تهیه کنید و قبل از قراردادن کیسه آنها را کف سطل بگذارید. دقت داشته باشید که روزانه آن ها را باید تعویض کنید.

همچنان که در این مقاله با روش های رفع بوی بد سطل زباله آشنا شدید جهت ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی و رفع بوی بد خاک گربه می توانید از لینک های ارائه شده بازید نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.