دسته ها
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

تست هوش تصویری جدید و جالب با جواب

  • ندا خوشرو
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
  • ۰

تست های روانشناسی زیادی برای سنجیدن ضریب هوشی افراد وجود دارد و از جالب ترین این تست ها می توان به تست هوش تصویری تصویری اشاره کرد که در این بخش تست های هوش تصویری جالبی را همراه با جواب در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

تست هوش تصویری، یکی از انواع تست های روانشناسی جالب و جذاب است که شما می توانید با مشاهده تصاویر و دقت در آن ها جواب تست را پیدا کنید و از میزان ضریب هوشی خود مطلع شوید. انجام تست های روانشناسی برای اکثر افراد جالب و جذاب است و در این میان تست های هوش تصویری، طرفداران زیادی دارد.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید در اوقات فراغت خود انجام دهید پاسخ به تستهای هوش است پیدا کردن جواب معماهای تصویری و جالب از بهترین سرگرمی ها برای افراد است و شما می توانید با تمرکز و دقت زیاد در تصاویر جواب معماهای تصویری را بیابید. در این بخش تستهای هوش تصویری را مشاهده خواهید کرد شما می توانید با صبر و حوصله و دقت و تمرکز زیاد جواب این معماهای جالب و جذاب را حل کنید و از میزان ضریب هوشی خود مطلع شوید.

تست هوش های تصویری

تست هوش تصویری جالب به همراه جواب

در ادامه این مطلب چند تصویر با معماهای حل نشده را مشاهده می کنید شما می توانید با تمرکز و دقت فراوان تقاوت ها و هم چنین معماهای جالب در این تستها را حل کنید امیدواریم از مشاهده این انواع تست هوش جدید تصویری در این بخش و حل کردن آن ها نهایت لذت را ببرید. جواب های این تستهای هوش در پایان این مطلب قرار دارند.

مجمعه ای با بیش از 10 تست هوش جدید تصویری

  • کالا چیو
  •  بلیط کیش

تست هوش شماره ۱

در تصویر زیر چهره چند انسان قابل تشخیص است ؟ شما باید با دقت و تمرکز به این تصویر نگاه کنید و بتوانید چهره های پنهان شده در این تصویر را تشخیص دهید.

پیدا کردن تصویر چهره انسان در تصویر

تست هوش شماره ۲

در این  تست هوش جدید چهار تصویر وجود دارد سه تصویر مشابه هم هستند و یکی از آن ها با بقیه متفاوت است با دقت در تصویر می توانید جواب معما را حل کنید.

تست هوش بی نظیر

تست هوش شماره ۳

در تصاویر زیر یک مشکل غیر عادی در افراد وجود دارد شما می توانید با نگاه کردن به این دو تصویر مشکل غیر طبیعی نهفته را پیدا کنید.

پیدا کردن مشکلات غیر طبیعی در عکس

تصویر شماره ۱

تست هوش جالب و متفاوت تصویری

تصویر شماره ۲

تست هوش شماره ۴

در تصویر زیر چهره چند انسان را می توانید در ۱ دقیقه پیدا کنید ؟

تست هوش تصویری

تست هوش شماره ۵

در دو تصویری که در ادامه مطلب ارائه شده است باید ۶ تفاوت را بیابید شما می توانید با دقت و تمرکز در این تصاویر قادر به شناسایی تفاوت ها در آن ها باشید.

پیدا کردن 6 تفاوت در تصویر تست هوش های تصویری برای بررسی عملکرد مغز

تست هوش شماره ۶

و این بار نیز تستی متفاوت و جالب از تشخیص چهره ها در شاخه های درخت را برای شما عزیزان در این مطلب قرار داده ایم شما باید با توجه به درخت بتوانید تصویر چهره  انسان ها را پیدا کنید.

تشخیص چهره انسان ها در شاخه های درخت

تست هوش شماره ۷

در تصویر زیر چند زرافه را می توانید مشاهده کنید ؟

جالب ترین تست های هوش برای افراد نابغه

تست هوش شماره ۸

تعداد حالات مختلفی را که می توانید با این ترازو و وزنه ها اندازه گیری کنید را در تصویر پیدا کنید. این تست هوش تصویری تا اندازه ای شبیه به بازی و ریاضی است و شما بهتر است که با اعتماد به نفس کامل و صبر و حوصله این تعداد وزن ها را پیدا کنید.

تست هوش بازی با ریاضی

تست هوش شماره ۹

در تصویر زیر شش گزینه را مشاهده می کنید باید در قسمت علامت ؟ گزینه ای را انتخاب نمایید که از نظر منطقی به درستی در کنار بقیه تصاویر قرار بگیرد. دقت داشته باشد که با تمرکز زیاد به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

تست هوش جالب و ساده و دشوار

تست هوش شماره ۱۰

این تست هوش بسیار جالب و جذاب است شما باید با کشف ارتباطی جالب میان این ۵ تصویر بتوانید به راحتی تصویر ۶ را حدس بزنید. در نگاه اول به این تصاویر به نظر می رسد که ارتباط بین تصاویر یکپارچه نیست و تصاویر به صورت دو به دو به یکدیگر مرتبط هستند توجه داشته باشید که باید حواستان را جمع کنید تا بتوانید ارتباط بین تصاویر ا به خوبی درک کنید.

پیدا کردن گزینه ای مناسب برای ؟ در تست هوش تصویری

تست هوش شماره ۱۱

در بین تصاویری که مشاهده می کنید کدام یک از گزینه ها می تواند به مکعب تبدیل شوند ؟

پیدا کردن اشکالی که می توان با آن ها مکعب ساخت

تست هوش شماره ۱۲

در تست هوش تصویری زیر مردی تصویر مردی در میان قهوه ها نهفته است شما باید در مدت زمان کمی بتوانید تصویر این مرد را در بین قهوه ها پیدا کنید با پیدا کردن تصویر مرد در بین قهوه ها می توانید متوجه عملکرد مغز خود شوید.

پیدا کردن چهره مرد در درون دانه هایقهوه

جواب های تست هوش تصویری

بعد از این که جواب تستها را پیدا کردید می توانید با مشاهده پاسخ های ارائه شده در ادامه این مطلب از صحت پاسخ خود به هر یک از این تستهای هوش تصویری مطلع شوید و همچنین به ارحتی عملکرد مغز خود را بسنجید.

تست هوش تصویری برای بزرگسالان

پاسخ تست شماره ۱

در تصویر زیر ۹ انسان مخفی شده اند که شما می توانید با پیدا کردن آن ها از میزان ضریب هوشی خود مطلع شوید. اگر در این تصویر ۶ انسان را پیدا کنید شما از ضریب هوشی معمولی برخوردار هستید و پیدا کردن ۷ انسان در این تصویر نشان دهنده ضریب هوشی بیشتر از حد معمول است. پیدا کردن ۸ انسان در این تصویر نشان دهنده ضریب هوشی تقریبا بالا و خوبی است و افرادی که ۹ تصویر انسان را می توانند پیدا کنند از ضریب هوشی بالایی برخوردار هستند و باید به آن ها به خاطر داشتن این ضریب هوشی بالا تبریک گفت.

پاسخ های تست هوش

پاسخ تست شماره ۲

تست هوش های متفاوت همراه با جواب

پاسخ تست شماره ۳

در تصویر شماره ۱ با کمی دقت می توانید دریابید که خانمی که در تصویری است به جای داشتن ۵ انگشت به طور غیر طبیعی دارای ۶ انگشت است و در تصویر شماره ۲ با کمی دقت متوجه می شوید که مرد فاقد گوش سمت راست است.

پاسخ تست شماره ۴

شما باید با دقت و تمرکز بتوانید در ۱ دقیقه اول چهره ۱۳ انسان را تشخیص دهید افرادی که می توانند در ۱ دقیقه چهره انسان ها را تشخیص دهند باید به آن ها تبریک گفت زیرا از ضریب هوشی بالایی برخوردار هستند و افرادی که در ۱ دقیقه اول قادر به شناسایی چهره ۵ انسان باشند از ضریب هوشی معمولی برخوردار هستند.

تست هوش جالب و جدید تصویری

پاسخ تست شماره ۵

پاسخ تست هوش تصویری تست هوش همراه با جواب

پاسخ تست شماره ۶

۰ تا ۵ : سبک مغز
۶ تا ۷ : کند ذهن
۸ تا ۹ : معمولی
۱۰ تا ۱۱ : خلی خوب
۱۲ تا ۱۳ : نابغه

پاسخ تست هوش تصویری

پاسخ تست شماره ۷

به جز تصویر یک زرافه که به راحتی قابل تشخیص است زرافه ای دیگر نیز در تصویر وجود دارد این زرافه در گردن زرافه ای که به صورت واضح مشاهده می شود به شکل نوشته انگلیسی (GIRAFE) قابل تشخیص می باشد.

پاسخ تست شماره ۸

با همه این وزنه ها می توانید وزن بین ۱ تا ۱۱ را به راحتی اندازه گیری نمایید در ادامه این مطلب وزن هایی را که می توانید با کمک این وزنه ها اندازه گیری کنید را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

۱=۱
۳-۱=۲
۳=۳
۳+۱=۴
۷+۱-۳=۵
۷-۱=۶
۷=۷
۷+۱=۸
۷+۳-۱=۹
۷+۳=۱۰
۷+۳+۱=۱۱

پاسخ تست شماره ۹

گزینه صحیح : D
با دقت در تصاویر مشاهده خواهید کرد که به ترتیب به تعداد مهره ها اضافه شده است.

پاسخ تست شماره ۱۰

اگر با دقت به تصاویر نگاه کنید می توانید درک کنید که این تصاویر به صورت متقارن هستند شما می توانید با رسم کردن یک محور تقارن به ارتباط بین این تصاویر پی ببرید. بعد از این که محور تقارن را رسم کردید خواهید دید که همه این تصاویر اعداد انگلیسی هستند که نسبت به خط قرینه شده اند پس به راحتی می توانید تصویر را حدس بزنید. ششمین تصاویر به وضوح مشخص است و تصویر عدد شش متقارن می باشد. همانطور که مشاهده کردید ارتباط یکپارچه ای بین این تصاویر وجود دارد و همه اشکال موجود در این تصویر در جواب نهایی این تست هوش تصویری موثر هستند.

پاسخ تست شماره ۱۱

برای این تست هوش جالب تصویری همانطور که در تصویر مشاهده می کنید بیش از یک پاسخ وجود دارد. برای برخی از تست های هوش بیش از یک جواب می توان پیدا کرد.

تست هوش

پاسخ تست شماره ۱۲

اگر شما بتوانید در ۳ ثانیه اول صورت مرد را در بین دانه های قهوه موجود در تصویر تشخیص دهید نیم کره راست مغز شما به خوبی پرورش یافته است.
اگر بین ۳ ثانیه تا ۱ دقیقه بتوانید چهره مرد را در بین دانه های قهوه تشخیص دهید نیم کره مغز شما به صورت عادی پرورش یافته است.
اگر بین ۱ تا ۳ دقیقه چهره مرد را تشخیص دهید نیم کره سمت راست مغز شما عمل می کند ولی برای بهتر پرورش یافتن آن باید پروتئین بیشتری را مصرف کنید.
و اگر بعد از ۳ دقیقه هنوز قادر به شناسایی چهره مرد در بین دانه های قهوه نبودید به شما توصیه می کنیم در اوقات فراغت خود تعداد بیشتری از این تست های هوش را حل کنید تا بتوانید نیم کره سمت راست مغزتان را قوی کنید.

شناسایی چهره انسان در درون قهوه

یکی از بهترین راه های پر کردن اوقات فراغت در منزل حل کردن تستهای هوش است که در این میان تستهای هوش تصویری بسیار جالب و جذاب هستند و شما می توانید بخشی از اوقات فراغت خود را برای بهبود عملکرد مغزتان به حل این تستها و معماهای جالب و جذاب تصویری اختصاص دهید. به شما توصیه می کنیم برای مشاهده انواع تستهای مختلف هوش به بخش تست هوش مراجعه کنید و ضریب هوشی خود را با پاسخ دادن به این تستهای مختلف بررسی کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.