دسته ها
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

ساخت دو فولدر هم نام در ویندوز در چند مرحله ساده

 • ساناز براتی
 • ۶ فروردین ۱۳۹۹
 • ۰

نحوه ساخت یک فولدر و نام گذاری آن در ویندوز روشی ساده می باشد که اغلب با آن آشنایی دارند، اما داشتن دو فولدر هم نام در ویندوز در نظر اکثر افراد امکان پذیر نمی باشد، در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه ساخت دو فولدر هم نام در ویندوز آشنا کنیم.

ایجاد یک پوشه یا همان فولدر در ویندوز کار بسیار ساده ای است که تقریبا همه با آن آشنایی دارند، اما زمانی که بخواهیم دو پوشه هم نام داشته باشیم با پیغام خطا از ویندوز خود مواجه می شویم، خوب است بدانیم که این مسئله نیز امکان پذیر بوده و با انجام چند مرحله می توانید دو پوشه هم نام در ویندوز داشته باشید.

نحوه ساخت دو فولدر هم نام در ویندوز

خیلی وقت ها ممکن است که بخواهیم دو پوشه هم نام در یک درایو یا دسکتاپ خود داشته باشیم، ولی ویندوز این اجازه به ما نخواهد داد و پیغام خطای با این محتوا که فولدری با این نام موجود بوده و باید نام دیگری برای آن انتخاب کنید، نمایش داده می شود. اما برای داشتن دو پوشه هم نام در ویندوز روشی ساده وجود دارد که به راحتی قابل انجام بوده و امکان پذیر می باشد. در ادامه با نحوه ساخت دو فولدر هم نام در ویندوز همراه ما باشید.

روش ساخت دو پوشه هم نام در ویندوز

مراحل ساخت دو پوشه هم نام

در ادامه شما را با ترفندی آـشنا می کنیم که به کمک آن می توانید دو پوشه هم نام در ویندوز خود داشته باشید. برای انجام کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • در ابتدا پوشه اول خود را ساخته و نام مد نظرتان را بر روی آن بگذارید. برای این کار بر روی صفحه راست کلیک کرده و گزینه New Folder را انتخاب نمایید تا یک پوشه برای شما ساخته شود سپس نام آن را تغییر دهید. برای تغییر نام پوشه بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید و سپس نام مورد نظر خود را تایپ کرده و کلید enter در صفحه کلید را بزنید.

نحوه ساخت دو فولدر هم نام در ویندوز

 • بعد از انجام مراحل بالا و انتخاب نام برای پوشه اول خود حال باید همان نام را برای پوشه ای دیگر ایجاد نمایید. برای انجام کار پوشه دوم خود را به همان روش بسازید، سپس با راست کلیک کردن بر روی آن گزینه Rename را انتخاب نمایید.
 • در ادامه نام مد نظر خود که مشابه پوشه اول است را بر روی  پوشه دوم بگذارید. بعد از تایپ نام کلید Alt در صفحه کلید را پایین نگه دارید و همزمان اعداد ۲۵۵ را تایپ نمایید.
 • تایپ عدد ۲۲۵ باعث ایجاد فاصله در نام  فولدر یا پوشه شما خواهد شد و همین فاصله بین دو پوشه تمایز ایجاد می کند. در ادامه با زدن کلید Enter نام پوشه شما ثبت خواهد شد و دقیقا مشابه پوشه قبلی خواهد بود.
 • در عمل آخر نام  پوشه دوم فاصله ای وجود دارد که شما نمی توانید آن را ببینید.

با انجام مراحل بالا به سادگی می توانید دو پوشه هم نام در ویندوز تان داشته باشید.

نحوه ساخت دو پوشه هم نام در ویندوز

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

نکته:

از روش گفته شده می توانید برای انتخاب رمز های عبور استفاده کنید تا هیچکس نتواند رمز شما را هک نماید. وجود فاطله برای هکرها قابل شناسایی نمی باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *