دسته ها
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملت با سه روش متفاوت

  • ملیحه بال افکن
  • 12 دسامبر 2019
  • ۰

دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملت که در سال ۹۷ برای تمامی دارندگان کارت های مختلف اجباری شده و بانک ملت نیز به همین خاطر اقدام به ایجاد امکاناتی برای مشتریان خود کرد که در ادامه به بیان آن پرداخته ایم.

استفاده از رمز یکبار مصرف بانک ملت که بر اساس بخشنامه ای که بانک مرکزی تعیین کرده از خرداد ماه ۹۷ اجباری شده و تمامی افراد برای انجام عملیات های اینترنتی بایستی دارای رمز یکبار مصرف باشند.

در چند سال اخیر کلاهبرداری های اینترنتی با روش های مختلفی اقدام به برداشت پول از حساب اشخاص مختلف کرده اند و این موضوع سبب شده تا ضرر هنگفتی به افراد وارد شود. بانک مرکزی به همین منظور و برای کاهش این جرائم طرحی ایجاد کرد که تمامی دارنده های کارت بایستی اقدام به تهیه رمز یکبار مصرف بکنند و این طرح از خرداد ماه ۹۷ مورد اجرا قرار گرفته و امیدواریم تا این طرح باعث کاهش جرائم و کلاهبرداری های اینترنتی در سطح کشور شود.

چگونگی دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملت

در همین راستا بانک ملت نیز جهت استفاده مشتریان از امکانات جدید اقدام به ایجاد برنامه موبایلی به نام رمزنگار کرده است تا افراد بتوانند علاوه بر دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملت کارهای خود را در زمینه رمز های اول نیز به راحتی انجام دهند. برای استفاده از این برنامه تنها لازم است به عابر بانک بانک ملت مراجعه کنید و کد فعال سازی را دریافت کنید. شما می توانید پس از دریافت و نصب رمزنگار ملت کد فعالسازی را دریافت کنید و پس از این مرحله هنگام هر عملکرد خود از رمز امنیتی استفاده کنید.

دریافت رمز یکبار مصرف از بانک ملت با سه روش:

بهتر است بدانید که این بانک برای راحتی و سهولت مشتریانش امکاناتی فراهم کرده تا بتوانند بدون حضور در شعبه یا بانک اقدام به تهیه رمز یکبار مصرف کنند. در ادامه به بیان سه روش برای دریافت رمز یکبار مصرف از بانک پرداخته ایم که شما می توانید برای فعال کردن رمز یکبار مصرف خود از آن استفاده کنید:

روش های مختلف دریافت رمز یکبار مصرف

دریافت رمز یکبار مصرف با توکن یکبار رمز:

بهتر است بدانید که توکن یکبار رمز یک دستگاه کوچک به اندازه کف دست شماست که با هر بار استفاده از آن می توانید رمز خود را از بانک ملت دریافت کنید. اگر قصد دارید تا از این روش استفاده کنید باید حداقل یک بار به شعبه بروید و حسابی در آنجا باز کنید و از کارمند آن جا درخواست تولید رمز یکبار مصرف بکنید. البته بایستی بدانید که این روش برایتان هزینه دار خواهد بود و برای تولید رمز یکبار مصرف باید هزینه ای به بانک بپردازید.

دریافت رمز یکبار مصرف از طریق یکبار رمز همراه:

یکی دیگر از امکاناتی که بانک ملت در اختیار مشتریان خود قرار داده یکبار رمز همراه است. البته این برنامه به گونه ای است که شما با مراجعه به سامانه بانکداری اینترنتی و فعال کردن رمز یکبار مصرف گزینه یکبار رمز همراه را انتخاب کنید تا همیشه بتوانید با شماره گیری کد دستوری USSD رمز یکبار مصرف خود را از بانک ملت دریافت کنید. توجه داشته باشید که این روش یک نکته مثبت دارد و آن هم این است که دیگر لازم نیست تا اپلیکیشن موبایل بانک را بر روی گوشی خود نصب داشته باشید و فرقی بین گوشی هوشمند و یا قدیمی برای این روش وجود ندارد زیرا تنها لازم است که کد#۷۱۲* را شماره گیری کنید و گزینه سوم یعنی یکبار رمز همراه را انتخاب کنید.

نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملت

دریافت رمز یکبار مصرف از طریق یکبار رمز بانکی:

روش سوم برای دریافت رمز یکبار مصرف روش یکبار رمز پیامکی است که تفاوت چندانی با روش قبلی ندارد. اگر شما رمز یکبار مصرف را از یکبار رمز همراه فعال کرده باشید لازم نیست مجدد به سراغ فعال کردن این پروسه بروید. پس از این هر موقع که بخواهید هر گونه عمل بانکی انجام دهید تنها لازم است تا رمز یکبار مصرف خود را از طریق پیامک دریافت کنید.

همچنین می توانید در لینک مقابل برای مشاهده نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملی آشنا شوید

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.