دسته ها
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

تقویت آنتن دهی موبایل با ۵ آموزش متفاوت و کاربردی

  • ندا خوشرو
  • 5 اکتبر 2019
  • ۰

در این مطلب روش هایی برای تقویت آنتن دهی موبایل را به شما همراهان عزیز و گرامی معرفی خواهیم کرد که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید و بتوانید آنتن دهی تلفن همراه خود را افزایش دهید.

در همه مناطق تخت پوشش اپراتورهای تلفن همراه حتی نقاط کور نیز آنتن دهی وجود دارد ولی در این قسمت ها برقراری تماس یا ارسال پیام یا غیر ممکن است یا با دشواری هایی همراه می باشد که در این صورت راهکارهایی برای تقویت آنتن دهی موبایل وجود دارد و شما می توانید با به کارگیری این راهکارها تا حدودی این مشکل را برطرف سازید.

روش هایی برای تقویت آنتن دهی موبایل

اغلب افراد با قطع و وصل شدن آنتن تلفن همراه خود دچار معضل می شوند و تصور می کنند هیچ راهی برای تقویت آنتن دهی موبایل وجود ندارد در صورتی که امروزه این مشکل تا حدودی حل شده است و شما می توانید به راحتی آنتن دهی تلفن همراه خود را تقویت نمایید. در مطالب قبلی افزایش برد وای فای و ردیابی گوشی دزدیده شده و آموزش اتصال گوشی به تلویزیون را مشاهده کردید در ادامه با راهکارهایی برای تقویت آنتن دهی موبایل آشنا خواهید شد.

آموزش تقویت آنتن دهی موبایل

  • راهکارهای تقویت آنتن دهی تلفن همراه

۱. تماس از طریق بستر وای فای 

این روش امکانی را فراهم می کند که شما می توانید با اتصال به یک شبکه وای فای سیگنال های مخابراتی را دریافت نمایید. برای استفاده از این امکان اپراتور مورد استفاده شما باید سرویس تماس از بستر وای فای را برای کاربران خود فراهم کرده باشد و تلفن همراه تان نیز این امکان را پشتیبانی کند و شما می توانید یک مودم مجهز به وای فای را در منزل یا محل مورد نظر خود تحت پوشش وای فای قرار دهید و تماس هایتان را به کمک وای فای انجام دهید.

توجه داشته باشید که اغلب تلفن های هوشمند از این امکان پشتیبانی می کنند و شما می توانید در قسمت تنظیمات وای فای خود به دنبال wifi calling بگردید و مطمئن شوید که تلفن همراه تان از این امکان پشتیبانی می کند یا خیر ؟

تقویت آنتن گوشی

اگر شما کاربر سیستم ios می باشید برای استفاده از سرویس های تماس از بستر وای فای می توانید در آیفون خود مسیر های setting / phone / wifi calling را دنبال نمایید.

تقویت آنتن موبایل

در قسمت بعدی نیز از شما یک آدرس خواسته می شود که تنها مختص کاربران آیفون در آمریکا می باشد و از آنجایی که ردیابی کردن از طریق سیگنال تماس گیرنده از طریق تماس از بستر وای فای امکان پذیر نمی باشد کاربران آمریکایی باید آدرسی را در این قسمت وارد نمایند که در صورت تماس با شماره تلفن های اضطراری امکان دسترسی به آن ها به راحت ترین شکل ممکن فراهم باشد.

تقویت آنتن دهی تلفن همراه

۲. نصب تقویت کننده برای آنتن دهی موبایل 

اگر تلفن همراه شما از سرویس تماس از طریق وای فای پشتیبانی نمی کند یا جزء کاربران مقیم خارج از کشور نمی باشید می توانید به کمک نصب یک تقویت کننده سینگال در نقاط کور آنتن دهی ، مشکل دریافت کردن سینگال های مخابراتی را برطرف نمایید.

تقویت کننده آنتن دستگاهی است که با اتصال به روتر وای فای سیگنال مسافت کوتاه را مخابره می کند و آنتن دهی محل مورد نظر را به حداکثر می رساند. برخی از این تقویت کننده ها برای کاربران اپراتورهای خاص طراحی می شوند و برخی دیگر نیز قادر هستند تا چند اپراتور را به طور همزمان تحت پوشش خود قرار دهند.

تقویت کننده آنتن موبایل

۳. استفاده از تماس های صوتی یا تصویری شبکه های مجازی 

با کمک شبکه وای فای و استفاده از اپلیکیشن ها می توانید تماس های تصویری یا صوتی خود را به راحتی برقرار سازید و از شر آنتن دهی های ضعیف گوشی یا قطع و وصل شدن های مکرر خلاص شوید.

۴. جلوی آنتن دهی موبایل خود را نگیرید. 

قبل از اینکه نسل گوشی های هوشمند به بازار بیایند گوشی های موبایل دارای آنتن های خارجی بودند که این آنتن ها نقش زیادی را برای دریافت و ارسال سیگنال ایفا می کنند. در گوشی های امروزی آنتن ها در داخل دستگاه قرار می گیرند و شما با در دست گرفتن موبایل خود در حالت افقی جلوی آنتن را می گیرید و بهتر است شما گوشی را در حالت عمودی قرار بگیرید تا از بلاک شدن آنتن جلوگیری شود.

تقویت آنتن گوشی موبایل

۵. افزایش آنتن دهی موبایل با تعیین کردن محل نزدیک ترین برج تلفن همراه 

دانستن مکان نزدیک ترین برج آنتن دهی موبایل در زمان کاهش آنتن دهی می تواند به تقویت آنتن دهی موبایل شما کمک نماید هر چقدر به برج نزدیک تر باشید قدرت آنتن تلفن همراه بیشتر می شود.

توجه داشته باشید که موبایل شما بهترین وسیله برای پیدا کردن قدرت سینگال می باشد. سیگنال های موبایل با واحد دسی بل اندازه گیری می شوند و سطح سیگنال همه اپراتورهای تلفن همراه بین ۵۰- و ۱۲۰- دسی بل می باشد که ۵۰- به عنوان بهترین قدرت آنتن دهی می باشد و ۱۲۰- به عنوان مرگ آنتن دهی است.

در گوشی همراه خود db را پیدا نمایید و جایی که عددی نزدیک به ۵۰- را مشاهده کردید بهترین آنتن دهی را در آنجا خواهید داشت. برای پیدا کردن db در در آیفون می توانید :

۱. به قسمت phone mode بروید.

۲. شماره *#۱۲۳۴۵#۳۰۰۱* را شماره گیری نمایید.

تقویت آنتن موبایل

۳. با این کار وارد حالت تست خواهید شد.

تقویت دهی آنتن موبایل

۴. قسمت نوتیفیکیشن را پایین بکشید که db را می توانید در قسمت چپ نوتیفیکشن مشاهده نمایید.

آنتن موبایل را چگونه تقویت نماییم ؟

دسترسی برای کاربران اندورید نیز به صورت زیر می باشد :

۱. به قسمت تنظیمات بروید و بخش general را باز نمایید.

۲. در این مرحله از تقویت دهی آنتن موبایل به کمک db ، به قسمت about phone بروید.

تقویت کننده آنتن گوشی

۳. network و status را باز نمایید و در این قسمت مقدار db را ببینید سپس با قدم زدن در مکانی که قرار دارید می توانید بهترین مکان را برای دریافت سینگال بهتر پیدا نمایید که معمولا سینگال های خوب بین ۵۰- و ۹۰- می باشند.

راهکارهایی برای تقویت آنتن موبایل تقویت کننده آنتن موبایل

در این مطلب با روش هایی برای افزایش آنتن دهی موبایل آشنا شدید که امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید مشکل قطع و وصلی آنتن موبایل خود را تا حدودی کاهش دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open

علی بابا