دسته ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

با مضرات گیاهخواری آشنا شوید

  • محسن محمدی
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۸
  • ۰

یک از انواع رژیم های موجود در بین مردم رژیم گیاه خواری می باشد. که صرف رژیم گیاه خواری تنها، می تواند مضراتی داشته باشد. ما در این مقاله سعی داریم به مضرات گیاهخواری بپردازیم تا افرادی که به این نوع رژیم وابسته هستند از آن مطلع شوند.

امروزه در بین مردم بسیاری از افراد برای در امان ماندن از بسیاری بیماریها و همچنین چاقی به رژیم های مختلفی روی می آورند که یکی از این رژیمها گیاه خواری می باشد. اما صرف رژیم گیاه خواری و استفاده نکردن از انواع پروتئین ها می تواند برای بدن مضر هم باشد. چرا که بدن به انواع مواد غذایی نیاز مند است. که مواد از خوردن محصولات غذایی متنوع بدست می آید. ما در این مقاله سعی داریم به مضرات گیاهخواری اشاره ای داشته باشیم تا افرادی که این رژیم را در دستور کار خود قرار داده اند با مضرات گیاهخواری نیز آشنا باشند تا بتوانند از گرفتار شدن به بیماری های مختلف جلوگیری کنند.

مضرات گیاهخواری را بیشتر بشناسید

مضرات گیاهخواری

برای این که بتوانید با انواع بیماری هایی که ممکن است با داشتن رژیم گیاهخواری صرف روبرو شوید آشنا باشید به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید. تا بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

انواع مختلف رژیم گیاهخواری

رژیم گیاهخواری انواع مختلفی دارد که به بررسی مهمترین آنها خواهیم پرداخت. در نوعی از این رژیم که در آن استفاده از هر گونه گوشت قرمز، ماهی، مرغ و تخم مرغ منع شده است ولی می توانی از لبنیاتی مانند شیر، ماست، کره و پنیر را استفاده کرد.

گیاهخواری و ضرر های آن

در نوعی دیگر از رژیم گیاهخواری استفاده از انواع گوشت قرمز، مرغ و ماهی ممنوع است ولی می توان از تخم مرغ و فراورده های مربوط به آن نیز استفاده نمود.

  •  آرون گروپس

اما در نوعی دیگر از این رژیم مصرف گوشت، مرغ و ماهی ممنوع است ولی می توان از تخم مرغ (قبلا با رژیم تخم مرغ آشنا شده اید)و لبنیات استفاده نمود.

 

در رژیم دیگری از گیاه خواری نمی توان از گوشت و مرغ استفاده کرد ولی استفاده از ماهی و انواع منابع دریایی مجاز می باشد.

در شیوه ای دیگر از رژیم گیاه خواری از گوشت مرغ و پرندگان استفاده می شود ولی از گوشت و غذاهای دریایی نمی توان استفاده کرد.

و در نوع آخر بدون مصرف هیچ گونه گوشتی به مصرف گیاه هان مختلف پرداخته می شود.

ضرر های گیاهخواری

مضرات گیاهخواری

از جمله مضرات گیاهخواری در شیوه هایی که در بالا بیان شد می توان به کمبود انواع ویتامینها مانند B12 و کلسیم اشاره کرد. که این کمبودها می تواند به بدن استفاده کنندگان از این نوع رژیمها صدمه وارد کند. لذا استفاده از مواد زیر برای این نوع افراد می تواند بسیار مفید باشد.

برای داشتن کلسیم کافی در بدنتان اگر در استفاده از انواع محصولات لبنی ممنوعیتی دارید می توانید از سبزیجات با برگ سبز تیره استفاده کنید. همچنین ماست سویا، شیر سویا که لبنیات گیاهی هستند می تواند جایگزین مناسبی برای استفاده از انواع لبنیات باشد.

مضرات گیاهخواری

ویتامینی مانند B12 برای تولید گلبول های قرمز و جلوگیری از کم خونی برای بدن بسیار ضروری می باشد. با توجه به این که این ویتامین به طور انحصاری در محصولات حیوانی پیدا می شود بنابراین استفاده از انواع مکملها برای برطرف شدن این کمبود برای بدن بسیار ضروری به نظر می آید.

جمع بندی

توجه داشته باشید آنچه گفته شد تنها بخشی از مضرات گیاهخواری می باشد که مهمترین آنها در این مقاله ذکر شد. اگر شما نیز از علاقه مندان به شروع رژیم گیاهخواری هستید پیشنهاد می شود حتما با پزشک معالج خود مشورت کرده و به طور تخصصی وارد انواع رژیم گیاهخواری شوید تا از مضرات گیاهخواری به دور بمانید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *