دسته ها
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

تمیز کردن لکه خون با ۷ روش ساده و کاربردی

  • ندا خوشرو
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۷
  • ۰

در این مطلب ۷ روش برای تمیز کردن لکه خون را در اختیار شما کدبانوهای عزیز و گرامی قرار دادیم که امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید لکه های خون تازه و خشک شده روی لباس ها با جنس پارچه های مختلف را به راحتی پاک کنید.

لکه خون اگر بدرستی از روی لباس یا پارچه های مختلف پاک نشود ممکن است به بافت پارچه نفوذ کند و دیگر قابلیت پاکسازی نداشته باشد بنابراین بهتر است قبل از خشک شدن لکه خون از روی پارچه اقدام به پاک کردن آن نمایید. برای تمیز کردن لکه خون روش های مختلف و طبیعی وجود دارد و شما می توانید از این روش های ساده برای پاکسازی لکه خون از روی البسه و پارچه ها استفاده نمایید. 

بهترین روش های تمیز کردن لکه خون

ممکن است در اثر زخمی شدن دست یا جاهای مختلف بدن مقداری خون روی لباس های شما بریزید که در این صورت ظاهری نامناسب روی پارچه لباس ایجاد می شود بنابراین بهتر است شما هر چه سریع تر برای پاکسازی لکه خون از روی لباس اقدام نمایید. در مطالب قبلی پاک کردن لکه روغن و پاک کردن لکه چربی و پاک کردن لکه های مختلف را مشاهده کردید در ادامه این مطلب با ۷ روش ساده و خانگی برای پاک کردن لکه خون از روی پارچه و لباس آشنا خواهید شد که امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید به سادگی لکه های خون را پاک کنید به طوری که اثری از آن ها بر جای نماند.

پاک کردن لکه خون از روی لباس

برای پاک کردن لکه خون روش های مختلف و کم هزینه ای وجود دارد و شما می توانید لکه های کوچک و بزرگی خون را با کمک این روش ها به راحتی و با صرف هزینه و زمان کم در منزل تمیز کنید.

پاک کردن لکه خون با روش های طبیعی و ساده

۱. پودر بچه 

برای تمیز کردن لکه خون تازه از روی پارچه یا مبل می توانید پودر بچه را با مقداری آب ترکیب کنید که از مخلوط کردن این مواد با یکدیگر نوعی خمیر بوجود می آید که شما می توانید این خمیر را روی لکه خون قرار دهید و بعد از خشک شدن آن خمیر را از روی لباس و … جدا کنید.

تمیز کردن لکه خون با پودر بچه

۲. آب شور سرد 

پارچه ای که روی آن لکه خون وجود دارد را به سرعت درون آب شور سرد به مدت ۳ تا ۴ ساعت قرار دهید تا پارچه خیس بخورد سپس بعد از مدت زمان ذکر شده پارچه را با کمک مایع لباسشویی به خوبی بشویید.

پاک کردن لکه خون با آب شور سرد

۳. خمیر جوش شیرین 

یک قسمت جوش شیرین را با دو قسمت آب درون ظرفی مناسب به خوبی ترکیب کنید تا به شکل خمیر در آید سپس لکه خون روی سطح پارچه را به کمک آب خیس کنید و خمیر جوش شیرین را روی لکه قرار دهید و اجازه دهید تا پارچه در معرض نور خورشید خشک شود سپس با کمک مسواک روی لکه خون بکشید و پارچه را با آب سرد بشویید.

پاک کردن لکه خون

۴. سرکه سفید 

برای تمیز کردن لکه خون درون ظرفی مناسب سرکه سفید بریزید سپس قسمت لکه دار پارچه را درون ظرف قرار دهید. اگر لکه خون ایجاد شده روی پارچه بزرگ است می توانید ابتدا دستمالی کهنه را زیر لکه قرار دهید سپس روی لکه خون سرکه سفید بریزید و به مدت نیم ساعت صبر کنید و بعد از مدت زمان ذکر شده پارچه را با آب سرد بشویید.

تمیز کردن لکه خون با سرکه سفید

۵. نشاسته ذرت 

نشاسته ذرت را درون ظرفی مناسب با مقداری آب ترکیب کنید تا ماده ای خمیر شکل ایجاد شود سپس خمیر را روی لکه بریزید و به آرامی آن را روی پارچه مالش دهید و پارچه را در معرض نور آفتاب قرار دهید تا خشک شود و بعد از خشک شدن لباس خمیر خشک شده را از روی پارچه جدا کنید و در صورت نیاز این روش را تکرار کنید.

پاک کردن لکه خون با نشاسته ذرت

۶. آب اکسیژنه 

برای پاک کردن لکه خون بزرگ مقداری آب اکسیژنه را به صورت مستقیم روی لکه خون بریزید و به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه صبر کنید و بعد از مدت زمان ذکر شده باقی مانده لکه را با کمک یک حوله کاغذی به آرامی پاک نمایید.

از بین بردن لکه خون از روی لباس

۷. نوشابه 

یک بطری نوشابه را درون ظرفی مناسب خالی کنید سپس پارچه ای را که روی آن لکه خون ریخته است درون نوشابه خیس کنید و برای گرفتن نتیجه بهتر اجازه دهید که پارچه به مدت یک شب درون نوشابه بماند.

پاک کردن لکه خون با نوشابه

از بین بردن لکه خون از روی پارچه لباس

بعد از استفاده از هر روش برای از بین بردن لکه خون، لباس یا پارچه را باید با کمک آب سرد و مواد شوینده بشویید و اجازه دهید تا پارچه در معرض نور آفتاب خشک شود همچنین اگر در صورت استفاده از یکی از این روش ها لکه های خون به صورت کامل پاک نشدند می توانید فرآیند پاک کردن لکه خون از روی لباس یا پارچه را تکرار کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.