دسته ها
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

روش آتش روشن کردن و نکاتی که باید بدانید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۷
  • ۰

آتش روشن کردن در طبیعت از آموزش های لازم در یک سفر گردشگری است با استفاده از درست کردن آتش می توانید در طبیعت کارهای مهمی اننجام دهید از جمله غذا درست کرد، علامت دادن و گرم کردن که در طول سفر لازمه راه خواهد بود.

آتش روشن کردن در طبیعت دارای راهکارها و اصولی است که حتی در صورت همراه نداشتن کبریت و لوازم پیشرفته می توانید با دانستن این تکنیک ها در محل آتش روشن کنید و از مزایای مهم آن استفاده کنید. این اصول برای درست کردن آتش بسیار راحت و امکان پذیر است که موجب راحتی و امنیت شما در طول سفر خواهد شد.

اصول آتش روشن کردن در طبیعت:

از مهم ترین عناصری که در روشن کردن آتش دارای اهمیت است می توان به مواد سوختنی، اکسیژن و حرارت اشاره کرد که این سه عنصر به ضلع مثلث آتش معروف هستند و نبود هر یک از این عناصر موجب می شود تا آتش درست نشود و تلاش شما بیهوده خواهد بود.

۱- انتخاب مکان:

مکان مورد نظر برای آتش روشن کردن باید خشک و دارای حفظت بادی باشد زیرا وزش باد شدید موجب خاموش شدن آتش خواهد شد همچنین در صورت امکان فضایی که دارای سرپناه است را برای این کار انتخاب کنید و وسایل مورد نیاز برای روشن کردن آتش را فراهم کنید.

روش درست کردن آتش

۲- پاک کردن محل:

قبل از درست کردن آتش باید محل را از عواملی که مانع روشن شدن آتش می شوند پاک کنید به عنوان مثال وجود سنگ، مکان خیس و … مانع روشن شدن آتش می شوند.

۳- درست کردن محافظ:

با استفاده از چند تکه چوب و قرار دادن آنها بر روی یکدیگر دیوار حفاظی تهیه کنید که موجب می شود تا وزش باد به حداقل برسد و مانع از خاموش شدن شعله آتش می شود. همچنین می توانید با کندن چاله در زمین مانع وزش باد شوید و به راحتی آتش روشن کنید.

۴- تکنیک درست کردن آتش متناسب با جو و منطقه:

در مناطق برفی، بارانی و خشک شیوه های آتش روشن کردن متفاوت است به عنوان مثال در مکان هایی خشک با وزش باد شدید با استفاده از کندن چاله و شیوه خیمه زدن با چوب می توانید آتش روشن کنید.

نحوه آتش روشن کردن

شیوه های آتش درست کردن:

  • خیمه سرخپوستی یکی از شیوه های درست کردن آتش است که با استفاده از چوب و قرار دادن آنها به شکل خیمه موجب روشن شدن آتش با کاهش میزان وزش باد و برف می شوید.
  • در شیوه ای دیگر که به شیوه تکیه گاهی شناخته می شود که با استفاده از چوبی سبز و قرار دادن آن در زاویه ۳۰ درجه ای کناره های چوب سبز را با چوب های دیگر می پوشانید و آتش را درون این حفاظ روشن می کنید.
  • گودال تقاطعی نیز روش دیگر برای آتش درست کردن است که گودال ۳۰ سانتی متری متقاطع باید کنده شود و چوب ها در گودال ریخته شود.
  • روشن کردن آتش به شیوه هرمی نیز از دیگر روش ها است با درست کردن هرم چوبی امکان پذیر است. و به خوبی آتش را مهار می کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.