دسته ها
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

راهنمای مهاجرت به آلمان در شرایط مختلف

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰

آلمان از کشورهای مهم در جهان است که در شمار کشورهایی است که دارای آمار بالایی از مهاجران هستند مهاجرت به آلمان می تواند از طریق های مختلفی صورت بگیرد و دارای شرایطی است که در ادامه بیان خواهیم کرد.

در سال های اخیر مهاجرت به آلمان به دلایل مختلفی رو به افزایش است و بیشتر مهاجران این کشور افراد پناهنده از کشورهای خاورمیانه و افغانستان است که به شکل های قانونی یا غیر قانونی وارد مرز این کشور می شوند و دولت در قبال آنها احساس مسولیت می کند. در کشور آلمان مهاجرانی پذیرفته می شوند که نیاز اقتصادی آنها به این مناطق زیاد است و یا افرادی که از طریق سرمایه گذاری و کار تاثیر مثبت در اقتصاد این کشور ایجاد می کنند.

مهاجرت کردن به آلمان

 شرایط  مهاجرت به آلمان:

پذیرش اقامت در این کشور به شکل دائم و موقت صورت می گیرد که هر یک دارای شرایط خاص خود هستند. این نوع اقامت برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل و فراگیری زبان آلمانی را در این شکور دارند همجنین برای حرفه و مشاغل موقت نیز از این اقامت استفاده می شود برخی افراد نیز برای فراگیری و انجام تحقیقات از اقامت موقت برای مهاجرت کردن به آلمان استفاده می کنند.

اقامت دائم  مهاجرت به آلمان نیز برای مهاجرانی پذیرفته می شود که به زبان آلمانی تسلط دارند، دارای ۵ سال اقامت موقت در این کشور هستند، توانایی پرداخت هزینه های زندگی را دارند و به قوانین شهروندی در این کشور اهمیت می دهند.

شرایط مهاجرت کردن به آلمان

همچنین برای اقامت دائم فرد باید دارای شرایط ذیل باشد.:

  • ثابت کردن تامین نیازهای مالی خود در این کشور
  • برخورداری از بیمه سلامت
  • تاحدودی با زبان آلمانی آشنایی داشته باشد
  • ویزای کشور آلمان را دریافت کند

روش های مهاجرت کردن به آلمان:

افراد بسته به نوع شرایط خود می توانند به شکل های مختلفی به این کشور پیشرفته مهاجرت کنند و از طریق مهاجرت کردن به آلمان می تواند نیازهای خود را در زندگی تامین کنند و به پیشرفت های زیاد دست پیدا کنند.

۱- مهاجرت از طریق ازدواج:

فرد مهاجر می تواند با ازدواج با تابع آلمانی از طریق همسرش ویزای این کشور را دریافت کند در این نوع مهاجرت فرد باید ثابت کند که توانایی حمایت مالی از همسرش را دارد و مدارک لازم در زمینه ثبت ازدواج را باید ارائه دهید.

مهاجرت به آلمان چگونه است

۲- مهاجرت کاری:

برای دریافت این  ویزا شما باید پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای آلمانی و یا سازمان های آن داشته باشید و با دریافت این ویزا شما می توانید به مدت سه ماه نزدذ کارفرما مشغول به کار باشید و با اتمام زمان به کارفرمای دیگر معرفی شوید. همچنین پذیرش نیروی متخصص از نیازهای این کشور است که راهی برای مهاجرت به آلمان است.

۳- مهاجرت تحصیلی:

برای اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل فرد متقاضی باید مدارک مربوطه برای اثبات پذیرش در دانشگاه معتبر آلمان را ارائه دهد و شرط پذیرش اقامت پذیرفته شدن در موسسه آموزشی آلمانی است.

۴- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

در این نوع مهاجرت فرد می تواند  از طریق سرمایه گذاری در بخش های مختلف سازمانی کشور آلمان اشتغال زایی کند و ویزای اقامتی خود را در این کشور دریافت کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.