دسته ها
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

۷ راه طبیعی که موجب تسکین سردرد شما می شوند

  • مهلا بستگان
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

سردردها در عین سادگی بیماریهای مختل کننده ای هستند که در هنگامی که به آن دچار می شوید هیچ چیز به اندازه یک اتاق تاریک با سکوت کامل و ماساژ سر و پیشانی در کنار یک مسکن قوی در درمان آن کار ساز نیست. اما برای تسکین سردرد ما در این مقاله راه های جدیدی را بیان کرده ایم.

همه افراد در هر سنی سردرد را تجربه می کنند. سردردها انواع مختلفی دارند که همانطور به طبع از علائم و دلایل مخصوص به خود نیز برخوردارند. اما به طور جامع سردرد بیشترین دلیل غیبت دانش آموزان از مدرسه و سایرین از سر کارهایشان می باشد. اگر احساس کردید که در حال دچار شدن به سردرد هستید قبل از اینکه تمام روز شما را مختل کند یکی از روش های بهبود سردرد در ادامه این مقاله را به کار ببندید.

راه های تسکین سردرد:

برای درمان خانگی سردرد می توانید یکی از هفت درمان خانگی زیر را مورد استفاده قرار دهید:

  • بر روی ناحیه پیشانی دو نقطه حساس وجود دارد که با فشار دادن آنها می توان سردرد را برطرف نمود. اولین نقطه روی پیشانی است. انگشت شست خود را بین چشم ها بگذارید و فشار دهید در حالی که انگشت شست و انگشت اشاره دست دیگر را روی خط مو فشار می دهید، نقطه دوم بین انگشت شست و انگشت اشاره است که باید با  انگشت شست مخالف به آن فشار وارد کنید.

درمان خانگی سردرد با هفت روش موثر

  • در هنگام سردرد استنشاق بوی نعناع و سیب در از بین بردن این عارضه بسیار مفید است.
  • گفته شده است که خوردن نوشیدنی های کافئین دار در پیشگیری از افزایش سردرد بسیار موثر است.

راه های تسکین سردرد

  • تنش ها علت اصلی سردردهای میگرنی می باشد که با ریلکس کردن و نفس عمیق کشیدن به میزان زیادی در آرام کردن سردرد می توان موفق بود.
  • انقباض رگ های خونی زمینه ایجاد سردرد هستند. اگر در هنگام شروع سردرد به پیاده روی بروید و ورزش ملایم انجام دهید می توانید با انقباض رگ های خونی مقابله کنید و از شر سردرد خلاص شوید.

راه و روش تسکین سردرد در منزل

  • تکه های یخ را درون یک پلاستیک بریزید و بر روی گیجگاه و پیشانی خود قرار دهید و در یک اتاق تاریک دراز بکشید و چشم هایتان را ببندید، خاصیت ضد التهابی یخ در درمان سردرد بسیار تاثیر گذار است.

هفت روش موثر در تسکین سردرد

  • برای رفع سردرد از ذهن خود کمک بگیرید. در یک اتاق تاریک دراز بکشید و به سردرد همانند یک شی نگاه کنید که دارد از شما دور می شود. یا تصور کنید درد به مانند اشعه های خورشید در حال غروب کردن است. این تکنیک تجسم نام دارد و با تمرین زیاد می توانید از تاثیرات مثبت آن برخوردار شوید.سردردتان را با این هفت روش درمان کنید

این بار اگر سردر به سراغتان آمد قبل از استفاده از هر گونه دارو و یا اجازه پیشروی به سردرد در همان ابتدای راه یکی از درمان های خانگی تسکین سردرد را به کار بگیرید و سردرد خود را برطرف کنید. شما با ورود به بخش سلامت مجله آرگا می توانید از راه های درمان سردرد با دارچین، درمان سردرد شدید، درمان خانگی میگرن  و دیگر روش های درمانی در این زمینه مطالعه و اطلاعات کسب کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.