دسته ها
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

اصول خانه تکانی و نکاتی که به خانه تکانی شما سرعت می بخشد

  • سمیه نیک فرجام
  • ۶ اسفند ۱۳۹۶
  • ۰

اکثر افراد فکر می کنند خانه داری و خانه تکانی یک کار بی قاعده و بی اصول است در صورتی این کار نیز مانند هر کار دیگری دارای نظم و قواعد خاص خود است که رعایت این قواعد و آگاهی از اصول خانه تکانی و خانه داری در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

خانه داری سنتی یک کار بی قاعده و بی قانون است که به دلیل بی نظمی هایی که در آن وجود دارد کار شما را سخت تر خواهد کرد و وقت بیشتری از شما می گیرد اما با داشتن اصول خانه تکانی و خانه داری می توانید مدیریت زمان داشته باشید و با برنامه ریزی و اصول تعیین شده کارها را پیش ببرید و بی شک در درست انجام شدن کارها به شما کمک می کند.

نکات مهم در خانه تکانی

اصول خانه تکانی:

برای داشتن یک خانه تکانی عید اصولی توجه کردن به نکاتی در زیر بیان خواهد شد و با رعایت کردن اصولی این نکات می توانید کارها را زمان بندی شده پیش ببرید و دچار کمبود وقت و دردسر نشوید.

1- مدیریت زمان:

امروزه خانه تکانی شکل بخصوصی به خود گرفته است و می توان گفت با تغییر شرایط و معیارهای زندگی خانه تکانی نیز دچار تغییراتی شده است و ما به ناچار باید با این تغییرات همسو و همگام باشیم و زمان عنصری با ارزش شده است بنابراین قبل از هر کاری باید با یک نگاه مدیریتی تمام کارها را تفکیک کنید و برای هر کدام زمان بندی و برنامه ریزی خاص داشته باشید.

رازهای کلیدی خانه تکانی

2- درست فکر کردن و درست برنامه ریزی کردن:

درباره جزئیات انجام کارها فکر کنید و یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید تا در کمترین زمان ممکن کارها را به درستی و به موقع انجام بدهید فکر کردن و برنامه ریزی درست بیشتر از انجام کارها دارای اهمیت است.

3- پاک کردن شیشه ها:

اگر به عنوان یک فرد معمولی به پاک کردن شیشه ها نگاه کنید شاید چیز خاصی به نظر شما نیاید ولی همین پاک کردن شیشه ها با فکر کردن درست و زمان بندی دیگر به عنوان یک کار معمولی تلقی نمی شود. با این طرز تفکر شما برای پاک کردن شیشه ها باید با توجه به اصول خانه تکانی عمل کنید به عنوان مثال: یک چهارپایه مناسب که انجام این کار را برای شما راحت تر کند یک شیوه مدیریتی به حساب می آید.

اصول خانه تکانی امروزی

4- نوشتن نکات اجرایی:

یکی از گام  های اساسی در اصول خانه تکانی نوشتن نکات مهم برای انجام دادن کارها است و در واقع زمانی که کارهایی که باید آن ها را انجام بدهیم روی کاغذ پیاده می کنیم دقیق تر پی خواهیم برد که چه کارهایی باید در چه زمانی و به چه شکلی انجام شود. این روش خانه تکانی شما را زودتر از حد تصورتان موفق خواهد کرد.

5- از افراد دقیق کمک بگیرید:

برای انجام کارهای خانه تکانی اگر به کمک شخصی احتیاج دارید سعی کنید افرادی را انتخاب نمایید که دقیق باشند و از انجام مسؤلیتی که به آنان واگذار می کنید سر باز نزنند و شما را در انجام کارها همراهی نکنند در این صورت برنامه ریزی شما دچار مشکل خواهد شد.

خانه تکانی اصولی و درست

6- اولویت بندی:

اولویت بندی در انجام کارها طبق اهمیت آن کار باید انجام شود و کارهایی که از نظر اجرایی نیازمند زمان و دقت بیشتری است را در اولویت قرار دهید و بعد از انجام اولویت بندی کارها را به طور متوالی و پشت سرهم انجام دهید تا دچار مشکل و بی نظمی در برنامه ریزی نشوید.

7- تعیین زمان های خالی:

یکی از اصول خانه تکانی در نظر گرفتن اتفاقات احتمالی است که شما در واقع برای انجام دادن کارها طوری برنامه ریزی می کنید و وقت اضافه داشته باشید تا اگر در زمانی یک اتفاق پیش بینی نشده به وقوع افتاد برنامه ریزی شما به هم نریزد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.