دسته ها
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

چگونه ذهن خوانی کنیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۷
  • ۰

روش های ذهن خوانی با استفاده از روش هایی ساده امکان پذیر است بسیاری زا افراد فکر می کنند این کار، کاری تخصصی و در حیطهی تخصص روانکاوان است در صورتی که افراد عادی نیز با استفاده از این روش ها می توانند آن را انجام دهند.

بسیاری از افراد می توانند از طریق آموزش های خاص و مهارت های تمرکز یابی ذهن افراد را بخوانند. هرچند که بسیاری از متخصصین روان پزشکی و روانکاوی در این حیطه تخصص خاصی دارند اما افراد عادی نیز می توانند تا حدودی به این مهارت دست یابند در ادامه با تکنیک های ذهن خوانی بیشتر آشنا خواهید شد.

تمرین ذهن خوانی

برای انجام ذهن خوانی نیاز به پیش زمینه ای از این علم دارید. زمانی که شما آگاهی و تسلط بیشتری نسبت به آن داشته باشید بهتر مفهوم آن را درک خواهید کرد و راحت تر می توانید به آن دست یابید بنابراین با داشتن این علم و آگاهی متوجه خواهید شد که یکی از تکنیک های مؤثر در ذهن خوانی آگاهی نسبت به زبان بدن می باشد. حالاتی که در حرکات افراد دیده می شود نشان دهنده ی ذهنیات درونی افراد می باشد.

تکنیک های ذهن خوانی:

در تعاملاتی که بین افراد وجود دارد، افراد از طریق حالت ها و حرکات می توانند به ذهنیات یکدیگر پی ببرند و با تمرکز برحالات بدن، ذهن خوانی می کنند و بر اساس این رفتارهای ظاهری است که افراد متوجه بیماری، افسردگی و حالات شاد و غمگین یکدیگر می گردند.

روان شناسی خواندن ذهن

در این میان افرادی هستند که حالات درونی خود را بروز نمی دهند و نمی توان از طریق حالت ظاهری ذهن او را خواند در اینگونه مواقع است که فرد باید علم خواندن ذهن و مهارت های آن را به کار گیرد.برای انجام این کار نیاز به فراگیری آموزش های سخت و خالق العاده نیست فقط با کمی تمریت و تکرار و تمرکز داشتن می توانید این کار را انجام دهید.

۱- افکار خود را رها کنید و روحتان را پاک کنید:

تنش ها و اضطراب های اطراف را که موجب عدم تسلط شما و آشفتگی فکر شما می شود از خود دور کنید زمانی که فکرتان آزاد باشد به راحتی می توانید تمرکز کنید و بر فرد احاطه یابید. برای اینکه فکری آزاد و روحی آرام داشته باشید تمرینات و ورزش هایی مثل یوگا که موجب افزایش تمرکز می شود می تواند به شما کمک کند.

چگونه ذهن افراد را بخوانیم؟

۲- توجه کافی:

برای پی بردن به حالات و روحیات ذهنی فرد باید او را به درستی و دقیق تصور کنید. سعی کنید تمام اجزای صورت، موها، و دیگر ویژگی های ظاهری که مربوط به او می شود را به ذهن بسپارید و آن ها را تحلیل کنید. توجه داشته باشید که برای شناخت فرد باید او را از محیط اطراف و موارد اضافی که مربوط به او ویژگی های او نمی شود جدا کنید.

۳-به خوبی متمرکز شوید:

به چشم های فرد توجه کنید و سعی کنید به این پی ببرید که چگونه فردی است. آیا غمگین و افسرده است؟ یا فردی بشاش و خندان؟ تمام این حالت ها را می توان از طریق ویژگی های ظاهری در فرد شناسایی کرد و به آن پی برد.

رمزگشایی ذهن افراد

۴-با او وارد بحث و گفت و گو شوید:

از طریق صحبت کردن با شخص می توانید به افکار و احساسات او پی ببرید. با سؤال پرسیدن درباره مسائل گوناگون می توانید ذهن فرد را بخوانید. برای پی بردن به آن جنبه از ویژگی های شخصیتی که شما را کنجکاو کرده است با پرسیدن سؤالات مربوطه از آن شخص می توانید به ویژگی های شخصیتی وی پی ببرید.

تله پاتی یا خواندن ذهن

۵- به دقت به سخنان طرف مقابل گوش دهید:

ارتباط خوب و موفق زمانی صورت می گیرد که شما شنونده ی خوبی باشید. در صحبت ها فرد را همراهی کنید و با او همراه باشید. اگر شما شنونده ی خوبی باشید به درستی آنچه را فرد می خواهد از شما پنهان کند به آن پی ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.