دسته ها
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹

آموزش ساخت آویز تزیینی برای زیبایی بخشیدن به اتاق خواب و آشپزخانه

  • یلدا محمدی
  • 27 دسامبر 2016
  • ۰

دو روش جالب و آسان برای ساخت آویز تزیینی زیبا و شیک برای اتاق خواب و آشپزخانه را در این مطلب مشاهده فرمایید و از این طریق اقدام به ساخت آویز زیبا و خاص با وسایل ساده برای منزل نمایید.

آویز های تزیینی دست ساز از جمله وسایل زیبا و دوست داشتنی محسوب می گردند که می توانند زینت بخش فضاهای ساده باشند. اگر شما نیز قصد دارید با استفاده از وسایل ساده، زیبایی و جذابیت بیشتری به قضای منزل ببخشید، پیشنهاد می کنیم اقدام به ساختن آویز تزیینی نمایید. توجه داشته باشید که آویز های تزیینی را می توان با هر گونه از وسایل در دسترس و ساده تهیه نمود، تنها کافی است از ابتکار و خلاقیت خود در این زمینه استفاده نمایید.

ساخت آویز تزیینی زیبا و جالب با وسایل ساده :

ساختن آویز تزیینی با روش های مختلف انجام می گیرد و مطمئنا تاکنون شاهد مدل های متنوع و جالب این نوع وسایل تزیینی دست ساز بوده اید و می دانید که می توان هر یک با توجه به مکانی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد، طرح و مدل متفاوتی دارند. ما نیز قصد داریم در این مطلب به معرفی دو روش جالب برای ساختن آویزهای تزیینی بپردازیم.

ساخت گلدان تزیینی برای منزل

ساختن آویز تزیینی اتاق خواب با مقوا :

در روش اول سعی می شود با استفاده از مقوای ضخیم یا کارتن اقدام به درست کردن آویز گردد. بدین منظور شما نیازمند مقداری مقوا یا ورق های چوبی بسیار نازک، کاتر یا قیچی، حلقه چوبی، اسپری رنگ پرایمر و اسپری شبرنگ هستید. تصویر زیر اسپری های مورد نیاز برای این آویز تزیینی را نشان می دهد.

اسپری شبرنگ برای ساخت آویز

برای شروع طرح ستاره را در چند سایز مختلف روی کاغذ کشیده و سپس روی مقوا منتقل نمایید و برش بزنید و در انتها یک قسمت از آن را سوراخ نمایید.

آویز تزیینی دست ساز

حال ستاره های مقوایی را با اسپری پرایمر رنگ کنید و آنها را کنار بگذارید تا کاملا خشک شوند.

مراحل ساخت انواع آویز زیبا

در مرحله بعدی به سراغ اسپری شبرنگ رفته و ستاره ها را مجددا با آن رنگ نمایید. توجه داشته باشید که در صورت نبود اسپری شبرنگ، می توان از خودکار یا ماژیک های شبرنگ نیز بدین منظور استفاده نمود.

مدل آویز تزیینی دست ساز

بعد از اینکه ستاره ها را کامل رنگ زدید؛ به تعداد آنها نخ بریده و از سوراخ ستاره ها عبور داده و گره بزنید.

ساخت آویز های تزیینی

حال سر دیگر نخ ها را به حلقه چوبی متصل کنید. توجه داشته باشید که برای زیبایی بیشتر آویز تزیینی، بهتر است که نخ ها اندازه یکسانی نداشته باشند.

ساخت آویز ستاره با مقوا

حلقه را از قسمت مناسب سقف اتاق خواب آویز نمایید.

آویز تزیینی شبرنگ برای اتاق خوابآویز تزیینی برای اتاق خواب

همانطور که مشاهده می فرمایید ستاره های این آویز در هنگام شب و در تاریکی اتاق می درخشند و زیبایی خاصی به اتاق خواب می دهند و بهترین ایده برای تزیین سقف اتاق کودک و اتاق خواب به حساب می آیند.

مراحا ساخت آویز تزیینی

ساختن گلدان آویز تزیینی :

این مدل آویز تزیینی می تواند برای اتاق خواب، آشپزخانه و دیگر بخش های منزل مورد استفاده قرار بگیرد. برای ساختن آویز تزیینی ساده نیازمند : شیشه های خالی، نخ کنفی یا کاموا، رنگ های دلخواه و قیچی یا ابزار برش هستید.

وسایل لازم برای ساخت آویز

اولین و مهم ترین مرحله برای ساخت این مدل آویز تزیینی بافت کاموا ها می باشد. نوع بافت را به صورت مرحله به مرحله در تصویر زیر ملاحظه می فرمایید. این بافت باید به اندازه کافی محکم و مقاوم باشد.

ساخت گلدان آویز تزیینی

شیشه مورد نظر را که قرار است به عنوان گلدان مورد استفاده قرار بگیرد، داخل کاموا های بافته شده قرار دهید.

ساخت آویز برای تزیین منزل

در صورت تمایل می توانید با استفاده از رنگ های مختلف کاموا ها را رنگ نموده و از این طریق گلدان های آویز زیباتری داشته باشید.

رنگ زدن آویز تزیینی زیبا

همانطور که مشاهده نمودید این مدل آویز تزیینی به راحتی تهیه می گردد و شما می توانید با کمترین هزینه و استفاده از خلاقیت با وسایل ساده اقدام به تهیه آن در رنگ ها و طرح های مختلف نمایید و از این طریق زیبایی بیشتری به فضای منزل خود ببخشید.

ساخت آویز تزیینی زیبا

با دو روش مجزا و کاربردی برای ساخت آویز تزیینی آشنا شدید، هر یک از این آموزش ها می توانند راهنمای مناسبی برای شما باشند و از این طریق آویزهای تزیینی و دکوری زیبایی بسازید. علاوه بر این می توان با کلیک بر روی کاردستی و مراجعه به این بخش با دیگر آموزش های جالب و خاص در این رابطه آشنا شده و نهایت استفاده را از آنها ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.