قارچ شکم پر از آن دسته از غذاهای خوشمزه و مقوی برای تنوع در برنامه غذایی هفتگی است. در این مقاله ما شما را با آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه قارچ شکم پر آشنا می سازیم، لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید.

همانطور که می دانیم قارچ یکی از خوشمزه ترین و مقوی ترین گیاهان است که دارای فواید بسیار زیادی برای بدن ما می باشد و سرشار از پروتئین و ویتامین B است.  غذاهای متفاوت و خوشمزه بسیاری می توان با قارچ تهیه نمود. که قارچ شکم از جمله آن هاست، ما در این مطلب طرز تهیه قارچ شکم پر را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش داده ایم تا پایان مطلب ما را همراهی کتید.

قارچ بافت ظریفی دارد و در تهیه قارچ شکم پر مجبور هستیم درون قارچ را خالی کنیم. اگر قارچ بسیار کوچک باشد نمی توان درون آن را خالی و با مواد پر کرد بنابراین باید قارچ با اندازه بزرگ استفاده کرد تا خالی کردن درون آن و پر کردن با مواد امکان پذیر باشد.

قارچ بزرگ برای تهیه قارچ شکم پر

مواد لازم جهت تهیه قارچ شکم پر

گوشت مرغ : ۴۰۰ گرم
قارچ بزرگ : ۱۶ عدد
پنیر موزارلای خورد شده : ۱ لیوان
پیاز :۱ عدد متوسط
هویج : ۲ عدد متوسط
جعفری خورد شده به میزان لازم
نمک و فلفل به میزان لازم
روغن :۲ قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی : ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه قارچ شکم پر به صورت مرحله به مرحله

برای طرز تهیه قارچ شکم پر فر را روی دمای ۲۰۰ درجه تنظیم می کنیم. ابتدا قارچ ها را شسته و پس از خشک کردن, ساقه های قارچ را جدا کرده و خورد می کنیم تا درون مواد قارچ شکم پر نیز از آن ها استفاده کنیم و  فضای درون قارچ را برای اضافه کردن مواد خالی می کنیم.

ساقه جدا شده از قارچآموزش تو خالی کردن صحیح قارچ

مرغ را می توان بسیار خرد کرد یا چرخ کنیم و پیاز و هویج و قارچ را نیز خرد می کنیم.

طرز صحیح مرغ خورد شدهدر مرحله بعدی دستور پخت قارچ شکم پر مقداری روغن درون تابه می ریزیم و پیاز را تفت می دهیم بعد از این که رنگ پیاز کمی طلایی شد مرغ چرخ کرده یا خرد شده را به آن اضافه می کنیم و حدود ۵ تا ۷ دقیقه آن تفت می دهیم قارچ را به همراه جعفری و هویج به مواد درون تابه اضافه میکنیم و به مدت چند دقیقه زیر شعله گاز را کم کرده و سر تابه را گذاشته تا در دمای مناسب آب قارچ خشک شود بعد از اینکه آب قارچ کاملا خشک شد و مواد قارچ شکم پر به میزان کافی سرخ شدند رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل را اضافه می کنیم.

حتما بخوانید:  طرز تهیه قارچ پفکی خوشمزه و دوست داشتنی

قارچ و گوشت سرخ شده برای طرز تهیه قارچ شکم پر

درون قارچ ها را که قبلا خالی کرده ایم با مواد آماده شده پر می کنیم و با پنیر موزارلای خرد شده روی سطح قارچ ها را می پوشانیم . درون قالب فر را با روغن بسیار یکنواخت چرب می کنیم  و دیواره های قالب را نیز به صورت یکنواخت چرب کرده و قارچ های شکم پر را درون قالب فر قرار می دهیم و قالب فر را درون فر می گذاریم .

طرز تهیه قارچ شکم پر خوشمزه و مقوی

مدت زمان لازم برای پخت قارچ ها ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است و بعد از این که از پخته شدن قارچ ها مطمئن شدیم قارچ ها را از درون فر بیرون می آوریم . حالا شما عزیزان می توانید از خوردن  قارچ شکم پر خوشمزه و خوش طعم در کنار اعضای خانوادتان لذت ببرید.

طرز تهیه قارچ شکم پر

فواید قارچ

قارچ دارای فواید بسیار زیادی است و سرشار از پروتئین و ویتامین B می باشد و اگر هفته ای حداقل دو بار استفاده شود بدن ما با کمبود ویتامین B مواجه نمی شود پروتئین موجود در قارچ به صورت کامل جذب بدن می شود و به هیچ وجه به چربی تبدیل نمی شود قارچ کلسترول و قند خون درون بدن را تنظیم می کند و توصیه ما به افرادی که قند خون دارند این است که قارچ را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

قارچ های مرغوب

در این مطلب ما طرز تهیه قارچ شکم پر را بصورت مرحله به مرحله برای شما عزیزان قرار دادیم و هم چنین از موادی درون قارچ شکم پر استفاده کردیم که این غذای خوشمزه و مقوی خوش طعم شود شما عزیزان می توانید بعد از پخت قارچ آن را در کنار اعضای خانوادتان نوش جان کنید.

نظرات بسته شده است.