دسته ها
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

تعبیر خواب سم و نوشیدن زهر

  • حکیمه فهیمی
  • ۵ بهمن ۱۴۰۱
  • ۰

خواب ها در بیشتر مواقع نشان دهنده افکار و باور شخص نسبت به موضوعات اطرافش می باشد. دیدن سم و زهر در خواب نیز از این قاعده جدا نیست. اگر مایلید تا با تعبیر خواب سم آشنا شوید با این مطلب همراه ما باشید.

اگر خواب سم را دیده و به دنبال تعبیر آن هستید در این مطلب تعبیر خواب سم از دیدگاه معبرین مختلف ارائه می شود. در حقیقت سم در خواب نمادی از یک خشم و تنفر است.

تعبیر خواب سم چیست؟

خواب ها در بیشتر مواقع نشان دهنده افکار و باورهای ما نسبت به موضوعات و اشخاص پیرامون مان هستند. در واقع خواب ها از رویدادها و اتفاقات آینده هم خبر می دهند. دیدن سم و زهر نیز از این قاعده جدا نبوده و به نقل از معبران و عالمان در زمینه تعبیر خواب، دیدن زهر در خواب تعابیر مختلفی دارد. از جمله خوردن مال حرام، بروز سختی ها و مصائب، ناراحتی و غم ، خشم و عصبانیت و … .

در این مطلب قصد داریم به تعبیر خواب سم از منظر معبران مختلف بپردازیم. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

۱. از منظر امام جعفر صادق علیه السلام

از نگاه امام جعفر صادق دیدن خواب سم ۶ تعبیر مختلف دارد:

۱. دیدن زهر در خواب نشان از آن دارد که مال حرام به زندگی شخص وارد می شود. همچنین خبر از انجام کاری اشتباه می دهد که ایمان فرد بیننده را مورد هدف قرار داده و وی را به قهقرا می برد.

۲. تعبیر دوم اشاره به غم و اندوه و ناراحتی داشته و بیانگر تحول منفی در حالات شخص بیننده خواب، آشفتگی روحی و روی دادن اتفاقات غیر منتظره و ناخوشایند در زندگی است.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

۳. بیانگر ریختن خون یک انسان از روی کینه و دشمنی و به دور از عدالت است. که سبب گره، گرفتاری و مصیبت در زندگی می باشد.

۴. این خواب بیانگر بروز گره و مشکل در کارها و زندگی فرد می باشد. به نحوی که زندگی بر وی تنگ شده و کارها با سختی و دشواری پیش می رود. همچنین نشانگر به تعویق افتادن کارهای مهم یا متوقف شدن آن ها می باشد.

۵. تعبیر پنجم این خواب، بیانگر سود و منفعت در زندگی است که با سختی و دشواری زیادی به دست می آید. در این راه ممکن است چیزهایی فدا شود ولی در نهایت فرد بیننده به سود قابل توجهی دست می یابد.

۶. نشانگر فرو خوردن و کنترل خشم می باشد و به این معنی است که بیننده خواب تحت فشار جدی بوده و در موقعیتی است که به اجبار باید خشم خود را مخفی نماید. این کار سخت و طاقت فرسا بوده زیرا کنترل و فرو خوردن خشم مانند خوردن سم سخت و عذاب آور است.

۲. از منظر منوچهر مطیعی تهرانی

از نظر مطیعی تهرانی دیدن سم در خواب به حالات روحی شخص بیننده و موقعیتی که در زندگی با آن روبرو است، بستگی دارد. در حقیقت با توجه به آن چه در ذهن و اطرافش می گذرد، تعابیر مختلفی برای آن بیان شده است از جمله:

۱. اگر شخص در خواب ببیند که سم نوشید، نشانگر آن است که از اجرا و نتیجه کاری پشیمان و نادم می گردد به طوری که آرزو می کند کاش آن را انجام نمی داد.

۲. اگر شخص خواب ببیند به زور سم به او می دهند، بیانگر آن است که فردی به وی محبت و لطف بزرگی می کند.

۳. دیدن خواب سم نشانگر این است که کاری سخت و طاقت فرسا را به انجام می رسانید که در این راه فراز و نشیب زیادی را پشت سر می گذارید.

۴. اگر فرد در خواب به اراده و خواست خود سم نوشید به این معنا است که کاری را برخلاف میل باطنی انجام می دهید یا در شرایط و موقعیتی که دوست ندارد قرار می گیرد به طوری که اراده از او سلب می شود.

۵. اگر در خواب به کسی سم خوراندید، بیانگر احساس دلسوزی و دوستی نسبت به آن شخص است. دوستی با آن شخص عمیق تر شده و به او بیشتر محبت می ورزید.

۳. از منظر محمد ابن سیرین

دیدن سم در خواب اشکال و حالات مختلفی دارد که هر یک تعابیر خاص خود را دارد. به طوری که زهر نشانگر مال حرام، خشم و کینه، به قتل رساندن، رسیدن به مال زیاد به ناحق و … می باشد.

۱. اگر در خواب دید که زهر می خورد، بیانگر این است که به اندازه آن سم، مال حرام وارد زندگی اش می شود که سبب خواری و ذلت او می شود.

۲. اگر در خواب ببیند که بدنش بعد از خوردن سم، دچار التهاب شده و ورم می کند به معنی به دست آوردن مال حرام و نادرست می باشد.

۳. اگر در خواب ببیند زن متاهلی با خوردن سم جانش را از دست می دهد، بیانگر ترس و وحشت از موضوع یا افرادی است که تصور می کند به وی آسیب می رسانند یا وی را مورد آزار قرار می دهند. همچنین نشانگر پول و مال زیادی است که در آینده به وی می رسد یا مقامی بالا کسب می کند که سبب ترقی او در زندگی می شود.

۴. اگر مرد متاهلی خواب دید که در حال خوردن سم است نشانگر پول و ثروتی است که ناگهانی و غیر منتظره به دستش می رسد.

۵. اگر زن بارداری در خواب ببیند که با خوردن سم از دنیا می رود. بیانگر این است که عمر طولانی در پیش خواهد داشت. همچنین به معنی سلامت بدن و روح فرد می باشد.

۶. اگر شخص خواب بیند که با فرد دیگری در حال خوردن سم هستند به این معنی است که می خواهد به وی آسیب بزند. همچنین نشانه خشم فرو خورده شخص نسبت به آن فرد است.

۷. اگر زن مجرد یا مطلقه خواب ببیند مشغول خوردن سم است، نشانگر کسب پول و ثروتی است که به زودی به او می رسد.

۴. از منظر کارل گوستاو یونگ

کارل گوستاو یونگ برای خواب سم تعابیر مختلفی بیان می دارد. از جمله این که سم در خواب نشانگر احساس عدم امنیت و خطر در فرد بیننده خواب است. خلا روحی که آرام و قرار فرد را از او سلب می کند. همچنین دیدن سم در خواب به معنی کمبود اعتماد به نفس در فرد بوده و به جای تکیه بر توانایی های خود از دیگران کمک می جوید تا موقعیت خود را حفظ نماید.

دیدن سم در خواب نماد کینه و خشم مخفی است که همانند زخمی کهنه ممکن است سر باز کرده و آثارش اطرافیان را درگیر کند. در ضمن نشانگر تنفر و احساس انزجار نسبت به شخص، اتفاق یا موضوعی است که پنهانی وی را آزار می دهد.

در صورت تمایل شما می توانید برای آشنایی با تعبیر خواب لیوان و تعبیر خواب قهوه روی لینک ها کلیک کنید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *