دسته ها
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

بی رحم ترین پادشاهان جهان و ۳ پادشاه ستمکار ایران

  • شقایق ایران دوست
  • ۳ بهمن ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب قرار است شما را با بی رحم ترین پادشاهان جهان آشنا کنیم و اطلاعاتی بسیار خوب در این زمینه به شما بدهیم از این رو اگر دوست دارید اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

زمانی که به نوشته های مورخان نگاه کنیم می توانیم بی رحم ترین پادشاهان جهان را بشناسیم. در واقع این افراد یک سری اقدامات بسیار عجیبی را در پیش گرفته بودند و اگر مردم اعتراض می کردند نتایج خوبی برایشان نداشت از این رو قصد داریم شما را با این افراد به طور کامل آشنا کنیم و اطلاعاتی بسیار خوب به شما بدهیم.

بد نام ترین شاهان

اطلاعاتی در مورد اقدامات بی رحم ترین پادشاهان جهان

یک سری از افراد هستند که نام آن ها در تاریخ آمده است و اصلا از آن ها خوب یاد نمی شود بلکه آن ها را به عنوان خونخوار ترین و شیطان ترین پادشاهان می شناسند. تین پادشاهان را در ادامه به صورت کامل برای شما بررسی می کنیم و شما را با این افراد به صورت کامل آشنا می کنیم.

ملکه وو

این خانم در سال های ۶۹۰ تا ۷۰۵ بین مردم چین فرمانروایی کرد. این فرد تنها زنی بود که به حکم رانی رسید و توانست ۱۵ سال بر مردم حکومت کند. این فرد یکی از بد ترین زنان تاریخ بود و هر فردی که در برابر دستوراتش مقاو.مت می کرد را به قتل می رساند و از دیگر کار هایی که این فرد انجام می داد اعدام و اجبار زندانیان به خودکشی بود. این فرد تمامی مخالفان خود را به قتل رسانده و یا دستور تبعید آن ها به دور دست ها را می داد.

این فرد به قدری خونخوار بود که توانست خواهر زاده و برادر زاده هایش را بکشد و همچنین دختر خود را نیز به قتل رساند. شاید جالب باشد که بدانید ملکه وو یکی از اشخاصی بیرحم تاریخ بود که یکی از پسر های خود را تبعید کرد و دیگری را وادار به خودکشی کرد. از جنایت های بسیار شایع این فرد می توان به قطع کردن دست و پا و گوش و بینی افراد اشاره کرد. این فرد در سال ۷۰۵ در حالی که ۸۱ سال داشت دار فانی را وداع گفت.

لئوپلد دوم

یکی از پادشاهانی که برای در بلژیک حکومت می کرد لئوپلد دوم بود. این پادشاه تا زمان مرگ نیز بر این کشور فرمانروایی می کرد و از تاج و تخت خود دست نکشید. این فرد توانست با گرد آوری عاج های فیل ثروت بسیار زیادی را بدست آورد و بعد از این که در مورد ارزش کائوچو مطلع شد مردم را مجبور می کرد تا برای او هر روز به میزان معینی کائوچو جمع آوری کنند و اگر چنین نمی شد دست آن ها را قطع می کرد.

  •  مبل و میز
  •  بلیط کیش

این پادشاه یک ارتش بسیار وحشتناک داشت که به دست اشرار اداره می شد و این افراد روزانه افراد بسیار زیادی را در این کشور به قتل می رساندند و حدودا بین ۳ الی ۵ میلیون نفر در زمان پادشاهی این فرد کشته شدند. این پادشاه بابت هر کاری که انجام داده بود هیچ وقت مجازات نشد.

بی رحم ترین پادشاهان جهان

اولین امپراتوری چین

کین شی هوانگ یکی از اولین امپراتوری های جهان بود که بر چین به مدت ۱۱ سال فرمانروایی کرد. پادشاه این امپراتوری دارای اختلالات روانی بود و شرارت بسیار زیادی داشت. این فرد در طول فرمانروایی خود که حدودا ۱۱ سال بود ۱۲۰ هزار خانواده را وادار کرد تا خانه های خود را رها کنند. ین فرد تمامی افرادی که در حال تحصیل بودند را سوزاند و یا گردن زد و همچنین تمامی کتاب های موجود در چین را از بین برد.

این  فرد برای این که بتواند بر مردم بیشتر مسلط شود مالیات های مردم را دوچندان کرد و مرد های زیادی را به کارگری گرفت تا جاده های طولانی و همچنین دیوار چین را بسازند. این فرد دوست داشت نامیرا شود از این رو زمانی که اطبا و دانشمندان دربار نتوانستند راهی برای آن پیدا کنند آن ها را زنده به گور کرد. در زمان امپراتوری این فرد افراد زیادی جان خود را از دست دادند.

وی می ترسید که بعد از مرگ او دشمنان نیز او را آزار دهند از این رو دستور داد تا آرامگاهی بزرگ برای او بسازند و برای ساخت این آرامگاه حدودا ۷۰۰ هزار کارگر نیاز بود. در زمان امپراتوری این فرد یک میلیون انسان جان خود را از دست دادند.

چنگیز خان

چنگیز خان امروزه یکی از معروف ترین و بی رحم ترین پادشاهان چین می باشد. این فرد در زمان سلطنت خود قدرت بسیار زیادی داشت و به خونخواری مشهور بود. این فرد قتل های بسیار بدی را انجام داد و در زمان خود جان حدود ۴۰ میلیون نفر را گرفت که بیش از یک میلیون آن ها ایرانی بودند.

نرون

یکی از بد نام ترین پادشاهان تاریخ نرون نام داشت. این فرد عاشق قدرت و پادشاهی بود از این رو مادر و همسران خود را نیز به قتل رساند تا با او مخالفت نکنند. این فرد به شدت مخالف مسیحیان بود و برای این کار رم را به آتش کشید تا به همه ثابت کند آن ها بدترین هستند. در این آتش سوزی گسترده کل این شهر از بین رفت و افراد زیادی جان خود را از دست دادند. این فرد در زمان آتش سوزی بالای تپه ای بود و شاهکار خود را نگاه می کرد.

نرون بعد از این آشوب برای خود کاخ جدید ساخت و روزانه افرادی را برای این که در این کار دست داشتند دستگیر و آن ها را یا می سوزاند و یا جلوی حیوانات وحشی می انداخت که منجر به شورش شدید مردم شد و این شورش با خودکشی او به پایان رسید.

بی رحم ترین شاهان جهان

آتیلا

یکی دیگر از بی رحم ترین پادشاهان جهان آتیلا  بود و بزرگ ترین فرمانروایی را در اروپا ساخت. این فرد دارای سر و صورتی خالکوبی شده بود و همین مورد نیز می توانست مورد ترس و وحشت مردم شود. این فرد بیشتر شهرهای اروپایی را گرفته بود و اکثر مردم در آن زمان یا کشته شدند و یا خانه های خود را از دست دادند و هر کسی که می خواست زنده بماند باید به ارتش او می پیوست. این فرد بعد از خود قوم بربرها را به جا گذاشت و بعد از او نیز وحشی گری های این قوم بر مردم حاکم بود. این فرد مرگ بسیار عجیبی داشت و برای این که کسی متوجه جای او نشود فردی که و را دفن کرده بود نیز کشته شد و آتیلا یکی از بی رحم ترین پادشاهان جهان شناخته شد.

ولاد تمس

ولاد تمس از دیگر بی رحم ترین پادشاهان جهان می باشد. این فرد یکی از پادشاهان رومانیایی بود و به دیکتاتور معروف بود. این فرد به شکنجه ها و اعدام هایی که داشت بسیار معروف بود. در زمان این فرد حدودا ۳۰ هزار الی ۳۲۰ هزار نفر بی دلیل کشته شده و یا به قتل رسیدند. با توجه به نوشته هایی که به جا مانده است این فرد زمانی که در زندان بود برای این که تفریح کند حشرات و کرم ها را آزار می داد.

هیتلر

شاید تا کنون داستان های بسیار زیادی در مورد هیتلر شنیده باشید. جالب است بدانید که سیاست های تبعیض نژادی و جغرافیایی در زمان او بسیار زیاد بود و این فرد چیزی حدود ۶ میلیون یهودی را از بین برد و بسیاری از آن ها را به نیروگاه های کار اجباری می فرستاد. این فرد آغاز کننده جنگ جهانی دوم بود و قصد او تصرف لهستان بود با این حال زمانی که حکومت شوروی وارد مقر او شدند با یک گلوله به زندگی خود پایان داد تا او را بابت کار هایش آزار ندهند.

هیتلر پادشاه بی رحم

ایوان مخوف

یکی از افرادی که در این لیست قرار می گیرد ایوان مخوف می اد که در قرن ۱۶ بر روسیه حکومت می کرد. این فرد حدودا ۵۰۰ الی ۱۰۰ نفر را در زمان سلطنت خود به صورت روزانه به دلایل بسیار بی معنایی از بین برد. این فرد دور شهر را دیواری کشید تا مردم نتوانند از آن بیرون بروند و ابتدا به این فرد ایوان گروزنی گفته می شد و بعد ها با کارهایی که انجام داد لقب مخوف را به او دادند.

این فرد به خانواده خود نیز رحم نکرد و عروس خود را بابت کارهایی که انجام داده بود و باب میل او نبود شکنجه کرد که به همین دلایل با پسر خود درگیر شده و او را به قتل رساند. این فرد در سن ۵۵ سالگی در حین بازی شطرنج ایست قلبی کرده و از دینا رفت و آنقدر حکومت او بی سر و سامان بود که روسیه تا جند دهه دچار آشوب و کشمکش بود.

سالوث سر

سالوث سر از بی رحم ترین پادشاهان جهان بود. این فرد معروف به پل پت می باشد و در بین تایلند، ویتنام و لائوس زندگی مکی کرد و بعد از بمباران ویتنام توسط آمریکایی ها به قدرت رسید. در زمان این فرد انسان های بسیار زیادی آواره شدند و جان خود را بر اثر گرسنگی از دست دادند.  این فرد بنیانگذار مرکز بازپرسی S21  بود. این مرکز افراد را شکنجه های جسمی و روانی می کرد تا بتواند از آن ها اعتراف بگیرد و در این میان حدود ۲۰ هزار کودک و مرد و زن به قتل رسیدند.

بد ترین شاهان در تاریخ

اردشیر سوم

اردشیر سوم یکی از پادشاهان هخامنشی بود که در دسته بی رحم ترین پادشاهان جهان قرار گرفت. زمانی که این فرد به سلطنت رسید سه برادر ولیعهد خود را با نام های داریوش، آریاسب و آرسان را به قتل رساند و دستور داد تا بیش از ۷۰ تن از شاهزادگان و شاهدخت ها را به قتل برسانند. این فرد زمانی که مصر را تصرف کرد بسیاری از آن ها را به قتل رساند و بعد از شورش صیدا بزرگان را در آن جا به قتل رساند. این فرد در نهایت به دست وزیر خود کشته می شود و گوشت او را به سگ ها می دهند.

صفی شاه

از دیگر شاهان بی رحم می توان به صفی شاه اشاره کرد که جانشین نالایق شاه عباس بود. این فرد در سال سوم سلطنت خود توانست بسیاری از شاهزادگان صفوی را به همراه بستگانش به قتل برسانند.ا ین فرد حتی به حرمسرای خود نیز رحم نکرد و به دستور او در حرمسرای شاهی گودی کندند و چهل تن از این افراد را در این گودال به قتل رساند. شاه عمه و مادر و همسر خود را نیز در این جنایت به قتل رسانده بود.

محمد خان قاجار

تاسیس حکومت قاجار بر عهده محمد خان بود و و توانست لطفعلی خان زند را شکست داده و او را به طرز بسیار بدی بکشد. این فرد دو چشم لطفعلی خان را با دستان خود از حدقه خارج کرده و دست و پاهای او را نیز قطع کرد. این فرد همچنین مردم کرمان را بسیار آزار داد و دستور داد تا چشم تمامی آن ها را در بیاورند زیرا به لطفعلی خان پناه داده بودند. این فرد شاهرخ افشار را نیز بسیار شکنجه داد تا بتواند جای جواهرات نادری را بفهمد ولی شاهرخ زیر شکنجه های او جان داد. این فرد به تفلیس و قفقاز لشکر کشی کرد و کشتار بسیار زیادی راه انداخت و گرجی ها را به بردگی گرفت. با این حال بعد از مدتی به دست خدمتکارانش کشته شد.

پادشاه بی رحم جهان

امیدواریم از این مطب رضایت داشته باشید و از شما بابت همراهی تان متشکریم.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *