دسته ها
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

رفع بوی بد ظروف پلاستیکی با چند ترفند خانگی آسان

  • منصوره رمضان زاده
  • ۶ بهمن ۱۴۰۱
  • ۰

ظروف پلاستیکی به خاطر نوع ساختار نشکن و متریال سبک و ارزان قیمتی که داشته بسیار پرکاربرد بوده و افراد ترجیح می دهند برای کارهای روزمره خود بیشتر از این ظروف بهره مند شوند. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که این ظروف مستعد رشد کپک و جذب بوی بد بوده که در نتیجه نیاز به راهکارهایی برای رفع بوی بد ظروف پلاستیکی دارید.

یکی از انواع ظروف پرکاربرد که در سبک ها و مدل های مختلف طراحی و تولید شده ظروف پلاستیکی می باشد که به نسبت دیگر ظروف قیمت ارزان تری داشته ولی استفاده از این گونه ظروف معایبی نیز به همراه دارد که جذب کردن بو و استشمام بوی ناخوشایند در هنگام استفاده از جمله این موارد می باشد. در همین راستا سعی داریم در این مطلب به منظور راهنمایی شما عزیزان به بررسی راه های رفع بوی بد ظروف پلاستیکی بپردازیم.

روش های رفع بوی بد ظروف پلاستیکی

امروزه بکار بردن ظروف پلاستیکی باعث راحتی افراد شده و می توان هر نوع ماده غذایی را داخل این مدل ظروف نگه داری کرد ولی برخی مواقع بوی نامطلوبی از این ظروف به مشام می رسد که امکان دارد بوی خود ظرف باشد یا بوی غذای باقی مانده درون آن بوده که در هر صورت بوها رسوب پیدا کرده و ماندگار می شوند از این رو برای رفع بوی بد ظروف پلاستیکی باید از ترفندهایی کاربردی کمک گرفت و ظروف را مانند روز اول تمیز و تازه ساخت.

شیوه های از بین بردن بوی بد ظروف پلاستیکی

بوی بد وقتی ایجاد می شود که کپک درون ظروف پلاستیکی رشد پیدا کرده و ظروف در محلی تاریک، مرطوب و آلوده نگه داری می شوند. متاسفانه با استفاده از مواد شوینده و شستن معمولی این بوی ناخوشایند از بین نرفته و حتی امکان دارد هفته ها باقی بماند در نتیجه نیاز است که با چند تکنیک کاربردی به رفع این مشکل بپردازید. در ادامه بهترین شیوه های از بین بردن این بوی ناخوشایند را معرفی و شرح داده ایم.

تکنیک های حذف بوی بد ظروف پلاستیکی

استفاده از جوش شیرین

در ابتدا ظروف موردنظر را با استفاده از آب سرد شستشو دهید چرا که آب داغ می تواند باعث ثبات بو شود و سپس ظروف را با آب گرم پر کرده و یک قاشق غذا خوری جوش شیرین به آن افزوده و بعد در آن را قرار دهید و صبر کنید حدود یک شب باقی بماند.
سینک را با کمک آب ولرم پر کرده و حدود ۱.۲ فنجان جوش شیرین و دو الی سه قطره صابون ظرفشویی را به آب بیفزایید و به خوبی هم بزنید. ظروف پلاستیکی را درون آب قرار داده و صبر کنید تا حدود ۳۰ دقیقه باقی بماند. بعد ظرف ها را تمیز کرده و با کمک آب سرد بشویید. در صورتی که بوی بد باقی ماند با کمک یک حوله آن را خشک کرده و این روند را دوباره انجام دهید.
روش های رفع بوی بد ظروف پلاستیکی

بکار بردن چای

در صورتی که ظروف نگه داری در زمان باز کردن بوی بدی داشت می توانید از کیسه های چای به منظور رفع آن بهره مند شوید. برای این کار یک الی دو کیسه چای را درون ظرف بگذارید و یک شب در ظرف را بسته نگه دارید. سپس در زمان صبح مثل همیشه ظرف را شستشو دهید.
همینطور می توانید از چای خشک کیسه ای استفاده کرده که می توان آن را برای نگه داری درون ظرف گذاشت. به منظور رفع بوی جدید در ظروف نگه داری خود با کمک این شیوه همین فرآیند را دنبال نمایید.

استفاده از ذغال

شما همینطور می توانید یک تکه ذغال را درون ظرف گذاشته و بعد درب آن را قرار داده و صبر کنید یک الی دو شب بوی ظرف را جذب کند. اطمینان پیدا کنید که از ذغال چوب طبیعی درست شده بدون ترکیبات افزودنی سبک بکار می برید.

راه های حذف بوی بد ظروف پلاستیکی

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

بکار بردن سرکه سفید

برای این کار یک سینک را با استفاده از آب گرم پر کرده و دو فنجان سرکه سفید بیفزایید. ظروف پلاستیکی بد بو را درون ترکیب موردنظر بگذارید و صبر کنید حدود ۳۰ دقیقه خیسانده شود. ظرف پلاستیکی را با ترکیب و یک پارچه تمیز کنید. ظروف را به شکل معمول و با کمک آب سرد پاکسازی کنید. ظرف های پلاستیکی را با یک حوله خشک کرده یا در عوض آن پارچه ای تمیز را با استفاده از سرکه سفید خیس کرده و ظرف ها را پاک کنید و صبر کنید سرکه روی پلاستیک باقی بماند و خشک شود و سپس مثل همیشه شستشو دهید.

ترفندهای رفع بوی بد ظروف پلاستیکی

استفاده از گوجه فرنگی

برای از بین بردن بوی بد پلاستیک در ابتدای کار ظرف پلاستیکی موردنظر را درون یک سینک تمیز بگذارید و بعد به میزان یک لیوان آب گوجه درون یک کاسه ریخته و اکنون اسفنج را به آب گوجه آغشته کرده و با آن ظرف پلاستیکی بد بو را بسابید و صبر کنید حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه آب گوجه فرنگی بر روی ظرف باقی بماند. این راهکار را تا وقتی که بوی بد به طور کامل رفع گردد تکرار کرده و در پایان ظروف پلاستیکی را مثل همیشه شستشو دهید.

شیوه های حذف بوی بد ظروف پلاستیکی

بهره مندی از نور آفتاب

در آخر معمولی ترین و طبیعی ترین شیوه ممکن قرار دادن ظرف داخل حیاط است. ظروف و درها را در هوای آزاد زیر تابش مستقیم نور آفتاب به مدت یک روز بگذارید.

استفاده از لیمو

از جمله روش های مناسب برای رفع بوی ناخوشایند پلاستیک بکار بردن لیمو می باشد بدین ترتیب درون ظرف موردنظر آب لیمو یا لیمو برش زده قرار بدهید چرا که اسید سیتریک پاک کننده ای قوی و موثر می باشد.

بکار بردن پودر قهوه

اغلب مردم به منظور از بین بردن بوی ناخوشایند کامیون و اتومبیل خود از پودر قهوه کمک می گیرند که برای ظروف پلاستیکی نیز شیوه ای کاربردی می باشد بدین ترتیب ظرف پلاستیک را بشویید و خشک کنید و بعد یک قاشق چای خوری پودر قهوه درون ظرف بگذارید و درب ظرف را حدود یک الی دو روز بسته نگه دارید بدین گونه بوی نامطبوع پلاستیک به طور کامل از بین می رود.

روش های حذف بوی بد ظروف پلاستیکی

استفاده از عصاره وانیل

بعد از پاکسازی ظروف پلاستیکی آن را با استفاده از آب سرد پر کنید. اکنون ۵ الی ۶ قطره عصاره وانیلی افزوده و ترکیب نمایید و صبر کنید حدود یک شب باقی بماند. همینطور می توانید چند قطره عصاره وانیل را بر روی یک پارچه ریخته و ظرف را با آن پاک کنید. پس از گذشت مدتی خواهید فهمید که بو به طور کامل رفع شده است.

بکار بردن روزنامه

استفاده از روزنامه از جمله شیوه های مناسب و تاثیرگذار برای از بین بردن بوی ناخوشایند است. به منظور از بین بردن بوی ظروف پلاستیکی با کمک روزنامه در ابتدای کار ظرف را به شکل صحیحی با آب و صابون شستشو دهید. درب و ظروف را به خوبی خشک کرده و اکنون مقداری از روزنامه های سیاه و سفید را خرد نمایید و آن را دو الی سه روز نگه دارید. زمانی که ظرف را باز کنید بویی استشمام نخواهد شد چرا که کربن موجود در روزنامه بوی ناخوشایند را به خود جذب می کند.
روش های از بین بردن بوی بد ظروف پلاستیکی
در مطلب ارائه شده با انواع شیوه های موثر رفع بوی بد ظروف پلاستیکی به طور کامل آشنا شدید که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید. همچنین در صورت تمایل می توانید با مراجعه به لینک های مقابل از روش های رفع بوی بد لیوان و رفع لک ظروف شیشه ای مطلع گردید.
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *