دسته ها
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

راهنمای خرید ریمل و نکاتی که در انتخاب ریمل نباید از یاد ببرید

 • شقایق ایران دوست
 • ۲۹ دی ۱۴۰۱
 • ۰

در این مقاله راهنمای خرید ریمل را برای شما بررسی می کنیم و یک سری اطلاعات بسیار خوب در این مورد به شما می دهیم و شما می توانید از این نکات برای خرید ریمل متناسب با مژه هایتان استفاده نمایید و بهترین ریمل را برای خود بخرید.

خرید لوازم آرایشی یکی از مهم ترین کارهای می باشد که به خانم ها زمان بسیار زیادی را برای آن صرف می کند در ادامه راهنمای خرید ریمل خوب را برایتان بررسی می کنیم.

چک کردن تاریخ انقضای ریمل

راهنمای خرید ریمل خوب و نکات مهم آن

برای اینکه بتوانید یک ریمل خوب تهیه کنید ابتدا باید نوع آن را مشخص کنید زیرا این وسیله آرایشی دارای انواع مختلف و رنگ های بسیار متفاوتی می باشد که هر کدام از آن ها دارای عملکرد خاصی بوده و با توجه به نیازی که دارید می توانید یکی از آن ها را خریده و مورد استفاده قرار دهید. در ادامه یک سری از نکات بسیار خوب در راهنمای خرید ریمل را برایتان بررسی می کنیم.

اندازه طول مژه ها

یکی از نکاتی که باید در این زمینه به یاد داشته باشید این است که اندازه طول موج های خود را بدانید. برخلاف آنچه که در باور عموم وجود دارد همه ریمل ها برای بلند کردن مژه ها به کار نمی روند و همانطور که گفته شد ریمل ها دارای انواع بسیار متفاوتی هستند و کارایی های خاصی را دارند بنابراین اگر مژه های شما به اندازه کافی بلند می باشد  نباید از ریمل های بلند کننده استفاده کنید زیرا چشم های شما را غیر طبیعی نشان داده و آرایش شما را مصنوعی جلوه می دهد.

افرادی که دارای مژه های بلند می باشند باید از ریمل های سبک استفاده کرده تا حالت طبیعی به چشم هایشان داده و مژه هایشان سنگین نشود. البته اگر مژه های شما کوتاه می باشد می توانید به راحتی از ریمل های بلند کننده مژه استفاده کنید و به چشم های خود حالت زیبا تری بدهید.

راهنمای خرید ریمل

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

جنس مژه ها

جنس مژه ها در انتخاب و خرید یک ریمل خوب بسیار ضروری می باشد در واقع اگر مژه های پرپشت و ضخیم ای دارید باید ریمل استاندارد و سبک تهیه کنید زیرا اگر از ریمل های پرپشت کننده استفاده کنید چشم های شما بسیار شلوغ و غیر طبیعی جلوه می کند.

افرادی که دارای موهای نازک هستند باید از ریمل های حجم دهنده استفاده کنند زیرا این ریمل ها باعث می شوند تا مژه آن ها پرپشت تر شده و زیبایی چشم هایشان را دو برابر خواهد کرد.

چوب ریمل

شاید برایتان تعجب آور باشد ولی باید بدانید که با کدام نوع چوب ریمل راحت تر می توانید آرایش کنید زیرا اندازه و طول این چوب ها بسیار متفاوت است و برخی از آن ها بلند تر و برخی دیگر کوتاه تر می باشند. باید حواستان باشد تا بدانید که کدام یک از این موارد برای شما راحت تر است تا بتوانید به راحتی یک نوع از چوب ریمل را انتخاب کرده و بخرید. معمولا استفاده از چوب های کوتاه بسیار ساده تر و راحت تر می باشد و قدرت کنترل بیش تری را به فرد می دهد.

تکنیک های خرید ریمل خوب

بررسی انواع برس های ریمل

برس های ریمل دارای انواع بسیار گوناگونی هستند و هر کدام از آن ها برای یک کار مناسب اند که در ادامه تمامی آن ها را برایتان بررسی خواهیم کرد تا بتوانید با توجه به نیازی که دارید یک ریمل خوب برای خود بخرید.

 • برس های ضخیم در ریمل ها باعث حجم دادن بیشتر مژه ها می شود و آن ها را پر تر از قبل نشان می دهد معمولا فرمول ریمل هایی که دارای این نوع برس هستند بسیار غلیظ تر خواهد بود.
 • برس های نازک در ریمل ها معمولاً منجر به بلند تر شدن مژه ها خواهند شد و برای مژه هایی که کوتاه هستند بسیار مناسب است و مایع آن کمی رقیق تر از نوع قبلی می باشد.
 • برس های منحنی دو کار را با یکدیگر انجام می دهند یعنی هم طول مژه ها و هم حجم آن ها را افزایش می دهند و شکل منحنی که این نوع برس ها دارند منجر می شود تا ریمل به صورت یکنواخت روی مژه های تان زده شود. البته بسیاری از افراد در استفاده از این نوع برس ها مشکل دارند ولی بعد از مدتی کار کردن با این برس ها به کارکرد آن ها و نحوه درست در دست گرفتن شان آگاه خواهید شد.
 • برس های میکرو در سایز های بسیار کوچکی وجود دارند و برای مژه های پایین مناسب اند.

ساده یا ضد آب بودن

یکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید ریمل برایتان بررسی می کنیم خریدن ریمل ضد آب و یا معمولی می باشد. اگر در گرمای هوا قرار دارید و یا ممکن است در روز به فعالیت‌های ورزشی بپردازید بهتر است از ریمل های ضد آب استفاده کنید زیرا این ریمل ها نه تنها پخش نمی شوند بلکه چشم های شما را هم سیاه نخواهند کرد و زمانی که می خواهید آن ها را بشویید به راحتی از روی مژه ها پاک شده و دور چشم هایتان را سیاه نخواهند کرد .

راهنمای خرید ریمل

انتخاب رنگ ریمل

محبوب ترین رنگ ریمل در همه دنیا مشکی می باشد اما باید بدانید که مجبور نیستید همیشه از رنگ مشکی برای ریمل استفاده کنید زیرا رنگ های بسیار متنوعی مانند آبی، سرمه ای، قهوه ای، سبز و بنفش نیز در بازار موجود می باشد و استفاده از این رنگ ها ممکن است به شما ظاهری جذاب تر بخشیده و آرایش تان را زیبا تر جلوه دهد. البته استفاده از این ریمل های رنگی در همه موقعیت ها مناسب نیست است اگر می خواهید ریمل رنگی بخرید باید حتما یک ریمل مشکی نیز در کنار آن داشته باشید تا در موقعیت های خاص از آن استفاده نمایید.

مدت ماندگاری ریمل

یکی از نکاتی که در این زمینه باید رعایت کنید این است که مدت ماندگاری ریمل را تست نمایید. در واقع ریملی بهتر است که مدت زمان بیشتری روی مژه ها باقی مانده و حالت خود را حفظ نماید. در این ریمل ها از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده است و به چشم های شما آسیب زیادی وارد نخواهد کرد.

بررسی مواد به کار رفته در آن

در راهنمای خرید ریمل به شما یاد آور خواهیم شد که قبل از این که محصولی را بخرید حتما ترکیبات آن را بررسی کنید زیرا ریمل در ۷ روز هفته و ساعت های طولانی روی مژه های شما قرار خواهد گرفت و چون به چشم نزدیک است ممکن است مشکلاتی برای چشم شما ایجاد نماید از این رو ریمل باید دارای ترکیبات مواد اولیه بسیار با کیفیت باشد و مواد خطرناکی مانند پارابن در آن به کار نرفته باشد.

پارابن ها نوعی نگهدارنده مضر هستند که می توانند به چشم آسیب های جبران ناپذیری وارد نمایند. البته برخی از ریمل حاوی پپتید هستند که برای تقویت، رشد و استحکام مژه ها بسیار مفیدند و حتی اگر آن را از روی مژه هایتان پاک نکنید هم هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

خرید ریمل مناسب

نحوه پاک شدن ریمل

از دیگر مواردی که در راهنمای خرید ریمل به شما توصیه می شود این است که نحوه پاک شدن ریمل را مورد بررسی قرار دهید و این را بدانید که ریملی بهتر است که راحت تر از روی چشم های شما پاک شود. برخی از ریمل ها به سختی پاک می شوند و آنقدر باید چشم هایتان را بشویید تا تمام آن از بین برود و این کار می تواند منجر به آسیب های شدید بر روی پوست شما شود بنابراین بهتر است در حین خرید به این مورد نیز توجه کافی داشته باشید.

نکته : این مورد را نیز به یاد داشته باشید که ریمل بسیار سخت می تواند منجر به اذیت شدن مژه ها و چشم هایتان شود از این رو بهتر است ریملی مناسب تهیه کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

سرعت خشک شدن ریمل

یکی دیگر از مواردی که در حین خرید ریمل باید به آن توجه کنید این است که سرعت خشک شدن آن چقدر می باشد.اگر از افرادی هستید که صبر زیادی برای این کار ندارید بهتر است ریمل هایی را تهیه کنید که سریع خشک می شوند.

نحوه پخش شدن ریمل روی مژه ها

ریمل خوبی می باشد که به صورت یکنواخت روی مژه ها پخش گردد. بسیاری از ریمل ها هستند که در فرمولشان دارای مواد مرطوب کننده می باشند و منجر به پخش شدن بهتر می شوند. در واقع استفاده از این ریمل ها بسیار خوب می باشد و از انباشته شدن ریمل روی مژه ها پیشگیری می نماید.

 نحوه انتخاب ریمل

تاریخ انقضا

این مورد را به یاد داشته باشید که از زمان باز شدن ریمل تنها سه ماه فرصت استفاده از آن را دارید و بعد از سه ماه دیگر بهتر است از آن ها استفاده نکنید. یادتان باشد ریملی که تهیه می کنید حتما پلمپ باشد زیرا با چشم های شما در تماس می باشد و در صورت آلوده شدن می تواند بیماری ها را سریعا انتقال دهد.

در ادامه می توانید اطلاعات دیگری در رابطه با راهنمای انتخاب رژ لب و رنگ رژ لب برای پوست سبزه مشاهده کنید و برای این کار کافی است تا بر روی لینک های داده شده کلیک کنید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *