دسته ها
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

اصلی ترین اصول انتخاب کاغذ دیواری

  • منصوره رمضان زاده
  • ۱۳ دی ۱۴۰۱
  • ۰

امروزه استفاده از کاغذ دیواری و نصب آن طرفداران زیادی پیدا کرده و با توجه به این که طرح ها و رنگ های متنوعی از آن تولید شده در نتیجه تمامی سلایق را پوشش می دهد و برای انواع دکوراسیون های مختلف منازل قابل کاربرد می باشد ولی پیش از خرید و تهیه آن بهتر است با اصول انتخاب کاغذ دیواری کاملا آشنایی داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

یکی از عناصر کاربردی و تاثیرگذاری که می توان با کمک آن تغییرات مثبتی در طراحی دکوراسیون خانه به وجود آورد کاغذ دیواری می باشد که در طرح ها و سبک های متنوعی تولید شده و شما می توانید بر حسب سلیقه ای که دارید و سبک دکوراسیون منزل خود مدل دلخواهی از آن را مورد انتخاب قرار دهید. در همین زمینه تصمیم داریم در این مطلب برای آگاهی شما عزیزان به بررسی اصول انتخاب کاغذ دیواری بپردازیم.

مهمترین اصول انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در واقع روکشی طرح دار بوده که برای پوشش دادن دیوار مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در چهار مدل چاپ کلیشه ای، سیلک اسکرین، مسطح و چاپ دورانی طراحی و تولید می شود. آشنایی با اصول انتخاب کاغذ دیواری امری ضروری بوده که باید در هنگام خرید طرح مدنظرتان به آن اهمیت بدهید تا بهترین گزینه را تهیه و انتخاب کنید.

مهمترین اصول خرید کاغذ دیواری

بهتر است بدانید از جمله راهکارهای تغییر دیزاین منزل نصب کاغذ دیواری می باشد. مدل های مختلف آن از انواع مدرن و کلاسیک در منازل کاربرد زیادی دارد. کاغذ دیواری ها به شکل متری و رولی به فروش می رسد. این محصول قابل شستشو بوده و ضمن ایجاد زیبایی کارایی های مختلفی همچون عایق حرارتی و برودتی و عایق صوتی نیز می باشد.

گزینش کاغذ دیواری مناسب برای یک فضا بستگی به خصوصیات ظاهری و موقعیت آن دارد و پارامترهایی همچون سبک چیدمان، ابعاد محیط و رنگ قسمت هایی مانند کفپوش، درب و پرده ها نیز در این زمینه تاثیرگذار می باشند. مطابقت جنس، طرح، ساختار و رنگ کاغذ دیواری با فضای نصب شده در ایجاد جذابیت، مرتب بودن و حتی گستردگی آن اثربخشی زیادی دارد.

اصول خرید کاغذ دیواری

پیش از انتخاب نمودن مدل کاغذ دیواری به منظور تغییر دکور و اعمال مربوطه باید هدفتان از نصب کاغذ دیواری را مشخص نمایید. کاغذ دیواری ها در واقع به منظور به وجود آوردن عمق بر روی دیوارها، وسیع نشان دادن فضای اتاق، افزودن نماهای خاص یا افزودن رنگ در محیط بکار گرفته می شوند. در ادامه نکات و مواردی که باید در زمان انتخاب کاغذ دیواری به آن توجه نمایید را به طور کلی شرح داده ایم.

  •  قاصدک 24
  •  بلیط کیش

دیزاین فضای موجود

سبک دیزاین محیط نیز در انتخاب مدل کاغذ دیواری تاثیرگذار می باشد. به منظور این که هماهنگی خوبی میان تمامی بخش های دکوراسیون یک محیط به وجود آورید قطعا بهتر است که کاغذ دیواری را با دیگر قسمت ها مطابقت بدهید. امروزه مدل های متنوعی از کاغذ دیواری طراحی شده که هر یک دارای سبک متفاوتی می باشد و بر اساس ویژگی های ظاهری که دارند با سبک های منحصر به فردی از دکور همخوانی مناسبی دارند. بدین ترتیب باید متناسب ترین سبک را از بین موارد موجود مورد انتخاب قرار دهید.

نکات و اصول انتخاب کاغذ دیواری

میزان نور فضا

از سایر نکاتی که در انتخاب کاغذ دیواری اهمیت دارد میزان نور و روشنایی محیط  می باشد. شاید در زمان خرید کاغذ دیواری به این گونه موارد دقت کمی شود ولی قطعا این مورد نیز به نوبه خود موثر می باشد. در صورتی که محیط روشنی دارید می توانید از کاغذ دیواری های تیره رنگ و کدر استفاده نمایید و در صورتی که فضا تاریک بوده و نور کمی دارد توصیه می شود از مواردی استفاده کنید که نور را انعکاس می کنند.

مهمترین نکات خرید کاغذ دیواری

اعمال نوع روحیات در زمان انتخاب

توجه به نوع روحیات خود از دیگر نکاتی بوده که در زمان خرید کاغذ دیواری باید به آن توجه نمایید. در راهنمای انتخاب کاغذ دیواری این فاکتور نیز باید مهم تلقی شود. کاغذ دیواری ها در واقع تابلو های کوچکی بوده که در صورت خسته شدن از طرح آن ها و تکراری شدن می توانید طرح دیگری را جایگزین نمایید. البته باید بدانید که در هر زمانی که تمایل دارید می توانید کاغذ دیواری را عوض کنید ولی این امر مسلما وقت گیر و پردردسر می باشد. به همین خاطر بوده که بایستی در انتخاب طرح مناسب به روحیات خود توجه ویژه ای داشته باشید. از گزینش نمونه های محبوب و ترند شده ای که در آینده به راحتی دمده می شوند پرهیز نمایید.

اصول انتخاب دیوار پوش

در نظر گرفتن ارتفاع سقف خانه

از دیگر اصول انتخاب کاغذ دیواری که باید مورد توجه قرار بگیرد میزان ارتفاع و بلندی سقف خانه می باشد چرا که در منازلی که سقف بلندی دارند بکار بردن کاغذ دیواری با خط های افقی باعث شده که حسی صمیمی و گرم در فضا ایجاد گردد. همینطور سقف را کوتاه تر نشان می دهد.

انتخاب کاغذ دیواری مطابق با کفپوش

همخوانی کفپوش با کاغذ دیواری اهمیت زیادی دارد و یکی از اصلی ترین نکات انتخاب کاغذ دیواری مناسب به حساب می آید. در صورتی که منزل شما از کفپوش ساده برخوردار می باشد بایستی از کاغذ دیواری های گل دار یا با طرح و نقش های شلوغ بهره مند شوید. برعکس از کاغذ دیواری های ساده برای منازلی که کف پوش های طرح دارند استفاده گردد تا زیبایی خانه دوچندان شود.

اصول انتخاب دیوار پوش کاغذی

انتخاب بهترین جنس کاغذ دیواری

به منظور انتخاب جنس کاغذ دیواری بایستی حتما به عواملی همچون استحکام بالا، طول عمر و ماندگاری، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، عایق رطوبت و صدا و گرد و غبار در کنار زیبایی اهمیت زیادی بدهید. در صورتی که به دنبال به وجود آوردن تغییر در بخشی از خانه با انتخاب کاغذ دیواری می باشید از سبک هایی همچون دیوار سه بعدی و پی وی سی برای قسمت پشت تلویزیون و شومینه استفاده نمایید.

رنگ و طرح کاغذ دیواری

رنگ و طرح کاغذ دیواری رابطه مستقیمی با فاکتورهایی همچون ابعاد محیط، به وجود آوردن تنوع و کاربری فضا دارد. در انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری به مطابقت آن با سایر اجزای دکور دقت نمایید. پیشنهاد می شود در صورتی که دیگر لوازم منزل طرح ساده ای دارند کاغذ دیواری طرح دار انتخاب نمایید و یا اگر پرده و سرویس مبلمان و … طرح شلوغی دارند بهتر است از کاغذ دیواری ساده استفاده کنید، این موضوع موجب به وجود آمدن تعادل می گردد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری

توجه به محل نصب کاغذ دیواری

مکان نصب کاغذ دیواری انتخابی شما از سایر نکات اساسی در انتخاب کاغذ دیواری می باشد. در صورتی که برای مکان های شلوغ و محیط های اداری به دنبال تهیه کاغذ دیواری می باشید طرح های ساده و شیک مناسب ترین انتخاب می باشند. در عوض برای فضاهایی با دکور ساده و یکنواخت ترکیب طرح های ساده و پر نقش و نگار می تواند تاثیرگذارتر باشد.

ابعاد و میزان مساحت محیط

کاغذ دیواری که برای محیط در نظر گرفته اید بایستی با ابعاد و مقدار مساحت محیط هماهنگ باشد. در حقیقت بعضی از طرح و نقش های کاغذ دیواری باعث بزرگتر دیده شدن فضا می گردند و یا رنگ کاغذ دیواری می تواند محیط را کوچکتر و یا بزرگتر جلوه دهد. همینطور اگر ابعاد سطوح موردنظر زیاد باشد بایستی به هزینه های تهیه و خرید دیوار پوش نیز توجه نمایید.

مهمترین اصول انتخاب کاغذ دیواری

در مطلب ارائه شده مهمترین نکات و اصول انتخاب کاغذ دیواری را به طور کامل شرح دادیم که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت بهره را از آن برده باشید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *