دسته ها
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

راهنمای انتخاب و خرید یک مبل راحتی و ارزان

  • فرهاد هاشمی
  • ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

خرید مبل راحتی مناسب به یک نیاز اساسی در شرایط امروز جامعه تبدیل شده و بسیاری از افراد تمایل دارند در منزل خود این وسیله را برای استراحت، مطالعه، غذا خوردن، سرگرمی، تماشای تلویزیون و حتی چرت زدن مورد استفاده قرار دهند. برای اینکه بدانید چه نکاتی در خصوص خرید یک مبل راحتی مناسب باید رعایت شود، این مطلب را از دست ندهید.

راهنمای انتخاب و خرید یک مبل راحتی و ارزان

موارد مهم در زمینه خرید مبل راحتی ارزان

نکات زیادی وجود دارد که باید در زمان تهیه این وسیله مورد توجه شما قرار گیرد. اما به طور کلی این شش مورد را برای شما آماده کرده‌ایم تا به عنوان یک راهنما از آن در زمینه تهیه این محصول استفاده کنید.

 

قبل از خرید امتحان کنید

قد افراد مختلف با هم تفاوت دارد. بنابراین هنگام خرید این محصول باید قد خود و اعضای خانواده در نظر بگیرید. پس توصیه می‌شود ابتدا با نشستن بر روی مبل آن را امتحان کنید و مطمئن شوید که این وسیله برای شما مناسب خواهد بود. یک مبل راحتی متوسط ​​حداقل ۶۰ سانتی‌متر عمق صندلی دارد که ممکن است برای افرادی که پاهای بلند دارند، آزاردهنده باشد. عمق کمتر نیز برای افراد کوتاه‌قد ناخوشایند خواهد بود. بنابراین حتما سبک‌های مختلف را برای یک انتخاب مناسب، امتحان کنید.

 

چگونگی استفاده از این وسیله برای استراحت خود را در نظر بگیرید

نحوه استراحت خود را بر روی یک کاناپه یا مبل مدنظر قرار دهید. به عنوان مثال، اگر دوست دارید پاهایتان را بالا بگذارید، بررسی کنید که مبل به اندازه کافی عمیق باشد تا در چنین حالتی دچار مشکل نشوید. اگر ترجیح می‌دهید روی مبل خود دراز بکشید، مطمئن شوید که به اندازه کافی بلند باشد.

 

بودجه مناسبی را برای این کار در نظر بگیرید

تا جایی که می‌توانید، هزینه مناسبی برای خرید مبل راحتی ارزان کنار بگذارید. این کار باعث می‌شود شما برای سال‌های طولانی بتوانید به آسانی از این وسیله استفاده کنید.

 

 کوسن‌ها را بررسی کنید

به یاد داشته باشید که آنچه در داخل مبل وجود دارد به اندازه آنچه در بیرون آن استفاده می‌شود، مهم است. وقتی صحبت از پشتی مبل و صندلی به میان می‌آید، کوسن‌های تشکیل شده از پر از راحتی بالایی برخوردارند، اما به پر کردن منظم نیاز دارند. از سوی دیگر فوم یا الیاف به مرور زمان شکل خود را از دست می‌دهند.

بهتر است ترکیبی از پر و فوم را انتخاب کنید، زیرا پرها باعث نرمی این محصول می‌شوند. اما فوم ساختار مناسبی به آن می‌دهد.

بر جنس پارچه تمرکز کنید

اینکه چه رنگی را انتخاب می‌کنید، مسئله مهمی به نظر می‌رسد. اما پیش از آن به فکر انتخاب محصولی باشید که پارچه روکشی مناسبی دارد. مواد طبیعی ممکن است بر اثر تابش شدید نور خورشید محو شوند. بنابراین اگر مبل نزدیک پنجره قرار می‌گیرد، از محصولی استفاده کنید که پارچه مصنوعی دارد.

 

بر اساس ابعاد خانه خود این محصول را خریداری کنید

هیچ چیز بدتر از خرید مبلمانی نیست که متناسب با فضای شما نباشد. بنابراین قبل از انجام هر کاری، اندازه‌گیری دقیقی از ابعاد منزل خود انجام دهید.

راهنمای انتخاب و خرید یک مبل راحتی و ارزان

کلام آخر

اگر برای خرید مبل راحتی ارزان به دنبال بهترین فروشگاه اینترنتی هستید، سایت تخت طاووس را به شما معرفی می‌کنیم. این فروشگاه انواع این محصول را با کیفیتی مناسب و مطلوب تولید می‌کند و با قیمت متناسب با شرایط اقتصادی مشتری، عرضه می‌کند. سایت تخت طاووس بهترین فروشگاه آنلاین برای خرید مبلمان در کشور محسوب می‌شود.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.