دسته ها
یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

دشت لار مازندران طبیعی مملو از شقایق و گونه های گیاهی متنوع

 • سمیه نیک فرجام
 • ۹ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

دشت لار یکی از نمونه دشت های وسیع و مهم در مازندران بوده که از نظر گردشگران و علاقه مندان زیادی مورد توجه قرار می گیرد. این دشت ها چشم اندازهای ویژه ای برای علاقمندان دارد.

یکی از دشت های وسیع و پهناور در میان تهران و مازندران دشت لار است. این دشت از طبیعت بسیار بکری برخوردار بوده و با وجود محیط زیست ارزشمند خود مورد توجه گردشگران زیادی است. دشت شقایق های وحشی و پارک ملی این منطقه بیش از هر چیز جلب توجه خواهد کرد.

دشت زیبای لار

طبیعت دشت لار

این دشت در فصل بهار بسیار دیدنی تر و زیباتر می شود. با رویش شقایق ها و نسیم بهاری در این دشت ها می توانید، نهایت لذت را از سفر خود ببرید. این دشت ها دارای انواعی از گل های متنوع بوده و می توانید، توجه شما گردشگران و علاقمندان را بیشتر جلب کند. این دشت از مکان های دیدنی حومه تهران محسوب می شود.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

طبیعت لار

سرازیری آبشارها از ارتفاعات و دامنه های این مناطق بسیار طبیعت بکر و دیدنی تری را برای گردشگران ایجاد کرده است. این نواحی مناظر دلکش و بکری داشته و شما می توانید، یکی از مناطق بکر ایران را از نزدیک مشاهده کنید. این نواحی از تنوع زیستی و گیاهی بالایی برخوردار بوده و در سال های اخیر نیز یکی از مناطق شکار ممنوع محسوب می شود.

دیدنی های لار

پوشش گیاهی و جانوری دشت:

ارزش این دشت ها به تنوع گیاهی و جانوری آن ها بوده و دارای انواعی از گیاهان دارویی و خوراکی است. این دشت دل انگیز زیستگاه امنی برای خرگوشک، گون، آویشن، لواش، قارچ وحشی، باریجه، بارهنگ و … می باشد. این دشت مملو از گیاهان متنوع بوده که در فصل بهار تنوع آن ها بیشتر نیز می شود.

 • چکاد بام
 • مبل و میز

منطقه لار

تماشای زنبق های وحشی بنفش، شقایق، زرد مرغک و گونه های گیاهی دیگر موجب شده این دشت ها بسیار دیدنی تر باشند. این دشت ها پوشش های گیاهی و مراتع بسیار سرسبزی به خود اختصاص داده اند. این نواحی به دلیل برخورداری از پوشش های گیاهی بالا محل مناسبی برای پرورش زنبور بوده و موجب رونق اقتصادی بیشتر در این مناطق شده است.

معرفی دریاچه لار

دسترسی به لار:

برای سفر به دشت زیبا و دیدنی لار باید به مرز میان تهران و مازندران سفر کنید. این دشت ها در یکی از قسمت های شمالی شمیرانات تهران واقع شده است. این دشت در دامنه های دماوند قرار داشته و در بخش لاریجان آمل نیز قرار می گیرد. این نواحی شرایط آب و هوایی معتدل و خاصی داشته و یکی از دشت های وسیع ایران است. شما در سفر به این نواحی می توانید از دیگر مکان های دیدنی آمل نیز بازدید کنید.

دریاچه لار

دیدنی های لار:

این دشت از جاذبه های بسیار متنوعی برخوردار می باشد. از مهم ترین دیدنی ها این دشت می توان به آبشار سفیدآب که در نزدیکی این دشت قرار دارد. اشاره کرد. رودی که از دشت عبور می کنید، یکی دیگر از زیبایی های بی شمار آن برای گردشگران محسوب می شود. دریاچه و سدی که در این دشت واقع شده است، بی شک نقش مهمی در سرسبزی این نواحی داشته است.

این دشت ها از مکان های دیدنی مازندران نیز به شمار می روند و به دلیل برخورداری از سرسبزی خود مورد توجه قرار گرفته است. در این نواحی زندگی عشایران نیز می تواند، جالب توجه شما گردشگران قرار بگیرد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.