دسته ها
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

مشخصات ظاهری نژاد سگ باکسر و شرایط زندگی ایده آل این حیوان

  • شقایق ایران دوست
  • ۱ تیر ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب شما را با نژاد سگ باکسر و بیماری ها و سرگرمی هایش آشنا می کنیم تا بتوانید از این نژاد بهتر مراقبت کرده و طول عمر آن ها را با دانستن شرایط محیطی شان افزایش دهید.

نژاد سگ باکسر یکی از بهترین نژادهایی می باشد که شما می توانید برای خانه خود از آن ها استفاده کنید. این نژاد ها دارای یک شخصیت محافظ می باشند و دوست دارند از خانواده و صاحبان خود مراقبت کنند بنابراین این سگ ها می توانند از بهترین گونه هایی باشند که شما برای خود انتخاب می کنید.

نژاد سگ باکسر

اطلاعاتی در مورد نژاد سگ باکسر

باکسرها از پرطرفدار ترین ها می باشند و نوعی سگ نگهبان محسوب می شوند. این سگها بسیار آدمها را دوست دارند و دوست دارند از صاحبان خود در برابر خطر ها و آسیب ها مراقبت نمایند. این گونه ها در مواقع ضروری بدون هیچ ترسی با دشمنان مبارزه می کنند و وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. این سگ ها انرژی بسیار زیادی دارند و در طی روز نیاز به جنب و جوش فراوانی دارند تا بتوانند انرژی خود را تخلیه کنند.

بیشتر این سگ ها دارای یک هیکل ورزشکارانه ای دارند که می توانند دیگران را به خود مجذوب کنند. نگهداری از این سگ ها دارای یک سری شرایط خاصی می باشد و بهتر است این شرایط را بدانید و در صورتی که نمی توانید آن ها را فراهم کنید گونه های دیگر از سگ ها را مانند نژاد لابرادور رتریور و نژاد سگ شیواوا را برای نگهداری انتخاب کنید. در ادامه اطلاعات بسیار خوبی در مورد نژاد سگ باکسر و پیشینه این سگ ها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تاریخچه باکسرها

اجداد نژاد سگ باکسر حدودا ۲۵۰۰ سال قبل زندگی می کردند و در طول تاریخ یک سری تغییراتی در این نژاد ها ایجاد شده است. این باکسر هایی که امروزه مشاهده می کنید مرتبط با قرن ۱۸ ام و اوایل قرن ۱۹ ام می باشند و به باکسر های مدرن شهرت دارند. این سگ ها در سال های اخیر توانسته اند کار های بسیار مفیدی را مانند راهنما شدن برای نابینایان و یا کمک کردن به پلیس ها را انجام دهند و ورزشکاران بسیار خوبی می باشند و بله همراه شما می توانند ساعت های طولانی را به این کار اختصاص دهند.

تاریخچه باکسر ها

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

مشخصات ظاهری

برای این که بیش تر با مشخصات ظاهری این سگ ها آشنا شوید نیاز است تا یک سری اطلاعاتی را در مورد وزن و قد این حیوانات داشته باشید. اکثر باکسر های نر دارای وزنی برابر ۲۹ الی ۳۶ کیلوگرم و قدی برابر ۶۰ سانتی متر می باشند و باکسر های ماده دارای وزنی بین ۲۲ الی ۳۰ کیلو گرم اند و قدی برابر ۵۵ سانتی متر دارند.

از دیگر مشخصاتی که می توانید نژاد سگ باکسر را بهتر بشناسید شکل ظاهری آن ها می باشد. شکل ظاهری این سگ ها مربعی می باشد و چشم هایشان دارای افتادگی است. گوش های این حیوانات به صورت طبیعی افتادگی به سمت پایین دارد و این افتادگی ها بیشتر لبه گوش ها به سمت پایین می باشد و می تواند بر روی قیافه این سگ ها تاثیر بسیار خوبی داشته باشد و آن ها را با مزه تر جلوه دهد.

رنگ های این حیوانات سفید، حنایی و یا ترکیبی از این دو می باشد. در واقع سگ هایی که ترکیبی می باشند شکل و ظاهر بسیار جذابی دارند و این ترکیب می تواند آن ها را برای گزینش شدن انتخاب نماید.

عمر باکسرها

اگر از نژاد سگ باکسر خوب نگهداری نمایید بین ده الی دوازده سال زندگی می کنند. اگر این سگ را برای نگهداری انتخاب کرده اید نباید چکاپ های دوره ای آن ها را پشت گوش بیندازید و سلامتی این حیوانات نیز بباید برای شما اولویت داشته باشد.

عمر باکسر ها

شخصیت باکسر

بسیاری از افراد قبل از این که یکی از نژاد های سگ ها را انتخاب کنند شخصیت آن ها را مطالعه می کنند و اطلاعات بسیار خوبی در مورد آن ها بدست می آورند. شخصیت سگ باکسر بسیار خوب می باشد و این سگ ها بسیار باهوش بوده و بیش تر موارد انرژی دارند و اهل استراحت زیاد نمی باشند. اگر صاحب این سگ ها مشغول به انجام یک کار باشد کنارش می مانند و سعی می کنند با روش هایی که بلد می باشند کمک کنند.

بهتر است برای این سگ ها فعالیت هایی را در نظر بگیرید تا بتوانند انرژی خود را تخلیه کنند. این سگ ها علاوه بر این که با هوش می باشند بسیار پر سر و صدا نیز هستند و غر غر کردن یکی از کار های همیشگی آن ها می باشد. اگر این سگ ها را انتخاب کردید بهتر است برای آن ها رئیس  بازی در نیاورید زیرا این سگ ها دارای یک ذهن بسیار مستقل دارند و علاقه ای به داشتن رئیس ندارند. البته این ها به این معنی نمی باشد که این نژا ها نمی توانند آموزش ببیند و برعکس این نژاد ها بسیار باهوش می باشند و آموزش ها را سریع تر از هر نژاد دیگه این یاد می گیرند. تنها چیزی که باید در مورد این شخصیت آن ها بدانید این است که فرمان های شما را ممکن است بدون چون و چرا مانند یک سری از نژاد های دیگر اجرا نکنند.

پارس کردن باکسرها

نژاد سگ باکسر یکی از نژاد های پر سر و صدا می باشد ولی جالب است بدانید که این نژاد پارس های وحشتناکی ندارد. این سگ ها بیش تر غر غر و خر خر می کنند. در واقع این رفتار باکسر ها شبیه به گربه ها می باشد و اگر با غر زدن آن ها مشکل ندارید می توانید به عنوان یک نژاد خوب از آن ها برای خانه خود کمک بگیرید.

شرایط زندگی برای باکسر ها

شرایط ایده آل زندگی

همانطور که گفتیم اگر بتوانید شرایط ایده آل زندگی این نژاد را تهیه کنید می توانید ۱۰ الی ۱۲ سال با این سگ ها زندگی کنید و همراهان خوبی برای یک دیگر باشند. در ادامه تمامی شرایط ایده آل زندگی این نژاد را برای شما بررسی می کنیم. همانطور که گفته شد این نژاد دارای تحرک بسیار زیادی می باشد از این رو نیاز است تا یک فضای کافی برای جنب و جوش آن ها تهیه کنید و اگر دارای خانه ای ویلایی می باشید این سگ ها می توانند در این محیط به خوبی زندگی کنند و از این کار لذت ببرند و شما با داشتن خانه ای ویلایی یکی از شرایط زندگی آن ها را فراهم کرده اید.

البته اگر خانه ای آپارتمانی دارید باز هم مشکلی برای شما ایجاد نمی شود و فقط برای تخلیه انرژی سگ ها ساعتی از روز را به پیاده روی اختصاص دهید. یادتان باشد که این سگ ها را در ساعات طولانی مدت در خانه تنها نگذارید زیرا ممکن است به وسایل شمال آسیب بزنند از این رو اگر خانواده ای پر جمعیت دارید این سگ یکی از بهترین نژادها برای شما می باشد.

این نژاد گرما را دوست ندارد ولی به دلیل داشتن مو های بسیار کوتاه سرما نیز منجر به اذیت شدنشان می شود. بهتر است هوای خانه را برای آن ها متعادل نگه دارید تا آسیبی به آن ها وارد نشود. برای خوابیدنشان بهتر است جایی معتدل را در نظر بگیرید که باد مستقیم سرد و گرم منجر به اذیت شدنشان نشود و دچار گرمازدگی و سرماخوردگی نشوند.

یادتان باشد که این حیوانات نیاز به بهداشت نیز دارند و بهتر است یک سری نکات بهداشتی را نیز در مورد این حیوانات رعایت نمایید. مسواک زدن برای این سگ ها جزئی از واجبات می باشد و باید حتما رعایت شود. البته این حیوانات برخلاف نژاد های دیگر نیازی به حمام کردن هفتگی ندارند ولی هر از چند گاهی باید آن ها را تمیز کنید و این کار برای سلامتی شان بسیار لازم می باشد. بهتر است هر دو هفته یک بار ناخن های این سگ را کوتاه کنید و اگر این کار را یاد ندارید حتما از یک فرد آگاه کمک بگیرید. این کار را سعی کنید خودتان یاد بگیرید تا بتوانید در خانه و بدون هزینه انجامش دهید.

نژاد سگ باکسر

بیماری های باکسر

هر نژادی از سگ ها دارای یک سری بیماری های خاص می باشد. قبل از این که یکی از این نزاد ها را انتخاب کنید باید بیماری های مخصوص به او را بشناسید تا بتوانید سلامتی سگ را تضمین کنید. برخی از بیماری ها بین سگ ها مشترک می باشد و برخی از آن ها در این نژاد بیش تر از دیگر نژادها دیده می شود.

بیماری های دندان و لثه

این بیماری ها می تواند تمامی سگ های خانگی را به خود مبتلا کند و باکسرها از این موضوع در امان نمی باشند بنابراین بهتر است مسواک زدن را برای آن ها انجام دهید تا مجبور به اقدامات دیگری نشوید. در واقع زمانی که این بیماری ها در باکسرها زیاد شود و عفونت به حدی برسد که درمان شدنش غیر ممکن باشد باید تمامی دندان های این سگ را بکشید. اگر سگ ها دندان نداشته باشند ممکن است به یک سری از بیماری های دیگر مانند بیماری های شدید کلیوی و گوارشی دچار شوند و عمر آن ها از حد معمولی بسیار کمتر خواهد شد. بهترین راه پیشگیری از این بیماری ها مسواک زدن مداوم و چکاپ های دوره ای باکسرها می باشد.

بیماری های عفونی

یکی دیگر از بیماری های رایج در نژاد باکسرها بیماری های عفونی می باشد. این بیماری ها معمولا با یک سری از ساده ترین کار ها مانند واکسیناسیون به موقع کنترل می شوند و بهتر است این دوره ها را برای سگ خود فراموش نکنید تا بتوانید عمر او را افزایش دهید.

چاقی در باکسر ها

چاقی

همانطور که در ابتدا گفته شد این سگ ها ورزشکار می باشند و چاق شدن برایشان مضر می باشد و می تواند یک سری بیماری هایی را برایشان به همراه داشته باشد. این بیماری ها شامل درد های شدید در کمر، بیماری های قلبی و درد های مفصلی باشد. بهتر است حواس خود را نسبت به تغذیه این سگ ها جمع کنید در غیر این صورت ممکن است این مشکلات را برایش ایجاد کنید.

غذای مخصوص سگ ها در کنار غذاهای خانگی می تواند جزئی از بهترین تغذیه ها برای این سگ ها به حساب بیاید. البته شایان ذکر می باشد که بسیاری از این سگ ها نیز بد غذا می باشند و بهتر است طبق سلیقه ای که دارند برایشان غذا تهیه کنید. ساده ترین راهی که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید سگ باکسر خود را از چاقی رها کنید پیاده  روی منظم می باشد.

انگل ها

بسیاری از حیوانات دچار یک سری از انگل ها می شوند و همین انگل ها می توانند زندگی آن ها را به خطر بیندازد. راه های بسیاری برای مبتلا شدن به انگل وجود دارد که یکی از آن ها خوردن آب و غذای آلوده می باشد. بهترین روش پیشگیری از این مشکل آزمایش ها و چکاپ های دوره ای می باشد که باید آن ها را جدی بگیرید.

بیماری قلبی

باکسرهایی که نگهبانی می کنند بیش تر از سایرین در معرض این مشکل می باشند و اگر سگ شما نیز دارای تپش های قلب نامنظم می باشد بهتر است زیر نظر متخصص باشد. سگ های بیمار باید تا پایان عمر خود از دارو استفاده کنند زیرا این بیماری ها برای آن ها بسیار خطرناک می باشد.

نژاد سگ باکسر

بازی با باکسر

یکی از کارهایی که برای تخلیه انرژی این سگ ها و این نژاد باکسر می توانید انجام دهید بازی کردن با آن ها می باشد. نژاد باکسر در سگ ها دارای انرژی بسیاری می باشند و عاشق بازی و فعالیت هستند. در ادامه دو بازی بسیار خوب و مهیج را برایتان بررسی می کنیم که برای سگ های باکسر خود می توانید از آن ها کمک بگیرید و انرژی آن ها را تخلیه کنید.

پرتاب کردن دیسک

اگر هوای منطقه شما خوب است می توانید یک ساعتی را به این بازی اختصاص دهید و یک دیسک یا یک اسباب بازی مورد علاقه سگ را بردارید و پرتاب کنید و از سگ خود بخواهید که او را پیدا کرده و برایتان بیاورد. این بازی می تواند تمامی انرژی این سگ ها را تخلیه کند از این رو جزئی از بهترین بازی های باکسرها به حساب می آید.

پرش از روی مانع

می توانید مانع هایی را با استفاده از چوب و گلدان تهیه کنید و به سگ خود آموزش بدهید از روی آن ها بپرد. این کار نیز می تواند به سرگرم شدنشان و تخلیه انرژی زیادشان استفاده کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *