دسته ها
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

پاک کردن تاریخچه مرورگر و حذف سوابق جستجوی صفحات وب

 • حکیمه فهیمی
 • ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
 • ۰

اگر کاربر مرورگر کروم هستید و می خواهید تاریخچه یا سوابق جستجوی صفحات وب در این مرورگر پاک کنید. در این مطلب شیوه پاک کردن تاریخچه مرورگر کروم ارائه می شود.

به طور کلی همه مرورگرها از جمله گوگل کروم لیستی از سوابق جستجوی صفحات وب شما را ذخیره می کنند. در صورتی که می خواهید شیوه پاک کردن تاریخچه مرورگر کروم را بدانید با این مطلب از آرگا همراه ما باشید.

شیوه پاک کردن تاریخچه مرورگر کروم

به طور کلی همه مرورگرها از جمله مرورگر گوگل کروم لیستی از سوابق جستجوی کاربر و صفحات وبی که به آن ها مراجعه می کند را ذخیره می کنند. این لیست کمک می کند تا بتوانید در دفعات بعد سریعتر به این وب سایت ها مراجعه کرده و گاهی بعد از تایپ ابتدای آدرس؛ فقط با کلیک روی آدرس صفحه پیشنهادی به سادگی وارد صفحه مدنظرتان شوید.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

موضوعی که باید به آن دقت داشته باشید این است که ذخیره سابقه مرورگر سبب افزایش حجم برنامه فوق شده و این امر هم موجب شده تا کاربر به دنبال روشی برای پاک کردن تاریخچه مرورگر خود باشد. البته خوشبختانه در همه مرورگرها این امکان فراهم شده تا هر زمان که تمایل داشتید نسبت به پاک کردن کامل تاریخچه آن اقدام کنید.

این کار سبب شده تا حجم اشغال شده توسط مرورگر کاهش یافته و بتوانید از مشکلات مرتبط با پر شدن حجم پیشگیری کنید. یکی از مواردی که سبب کند شدن گوگل کروم می شود کش مرورگر است. همه سایت ها برای افزایش سرعت سایت خود تلاش می کنند با استفاده از کش فایل ها در حافظه هارد دیسک در اولین بازدید ذخیره شده تا در بازدیدهای بعدی نیازی به لود شدن مجدد فایل ها از سرور نباشد.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

از این رو به تدریج که به سایت های مختلف مراجعه می کنید فضای اشغال شده بیشتر می شود و در نهایت سبب کند شدن مرورگر می گردد. یکی از راه های رفع مشکل کندی سرعت مرورگر نیز حذف تاریخچه آن است. این کار موجب می شود فایل های کش شده و سایت هایی که از آن ها بازدید نموده اید از فضای هارد دیسک و تاریخچه بازدیدهای شما پاک گردد که در نهایت سبب افزایش سرعت مرورگر گوگل کروم می شود.

حذف تاریخچه مرورگر گوگل کروم

برای حذف تاریخچه مرورگر گوگل کروم اول باید به صفحه مرتبط با تاریخچه این مرورگر وارد شوید. برای این کار کلیدهای کنترل و h را همزمان بگیرید یا از منوی سه نقطه مرورگر گوگل کروم؛ روی گزینه History کلیک نمایید.

بعد از وارد شدن به صفحه حذف تاریخچه مرورگر، شبیه تصویر زیر؛ آخرین صفحات سایت هایی که بازدید کرده اید نمایش داده می شود . برای پاک سازی تاریخچه می توانید از دکمه ای تحت عنوان clear browsing data در نظر گرفته شده استفاده نمایید.

با کلیک روی دکمه مذکور به صفحه clear browsing data هدایت می شوید. در این صفحه، پنجره مرتبط با حذف داده های گوگل کروم که شامل حذف تاریخچه مرورگر، فایل های کش، کوکی ها و … می باشد، نمایش داده می شود.

این پنجره دارای دو تب basic و advanced می باشد که به کمک این تب ها می توانید با انتخاب های بیشتری تاریخچه و داده های مرورگر کروم را حذف نمایید. برای این منظور اول از بخش time range که مربوط به انتخاب بازه زمانی است مشخص نمایید که تاریخچه های حذف شده چه بازه زمانی را تشکیل می دهند. به طور مثال حذف تاریخچه در بازه زمانی یک ساعت اخیر، ۲۴ ساعت اخیر، ۷ روز گذشته، ۴ هفته اخیر و یا حذف تاریخچه در کل بازه زمانی…

در این جا چون قصد داریم تنها تاریخچه را حذف نماییم. تیک گزینه browsing history را فعال نموده و در نهایت روی دکمه clear data کلیک می کنیم. در صورت تمایل برای رفع کندی گوگل کروم تیک گزینه cached images and files را هم فعال کنید تا فایل ها و تصاویر کش شده نیز پاک شود و مرورگر سبک شده و سرعت آن بیشتر گردد.

در صورت تمایل برای اطلاع از نحوه آپدیت مرورگر کروم و نصب دو مرورگر گوگل کروم روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.