دسته ها
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

شرط برگشت از ویندوز ۱۱ به ۱۰ و طریقه انجام آن

 • حکیمه فهیمی
 • ۲۴ خرداد ۱۴۰۱
 • ۰

در صورتی که از نصب ویندوز ۱۱ روی سیستم شما کمتر از ده روز می گذرد و مایلید مجددا به ویندوز ۱۰ برگردید در این مطلب شیوه برگشت از ویندوز ۱۱ به ۱۰ ارائه می شود.

جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت ویندوز ۱۱ می باشد که اخیرا در اختیار کاربران قرار گرفته است. اگر به هر دلیلی تمایل ندارید از این ویندوز استفاده کنید و می خواهید مجددا به ویندوز ۱۰ بازگردید با این مطلب همراه ما باشید تا شیوه  برگشت از ویندوز ۱۱ به ۱۰ را فرا بگیرید.

برگشت از ویندوز ۱۱ به ۱۰ در ده روز ابتدای نصب

ویندوز ۱۱ جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت می باشد که اخیرا در دسترس کاربران می باشد. بعضی از کاربران بعد از نصب این نسخه با باگ و مشکلاتی روبرو شدند که اکنون به دنبال دانگرید و برگشت از ویندوز ۱۱ به ۱۰ می باشند. در صورتی که شما نیز مایل به انجام این کار هستید خبر خوب این است که این امکان فراهم بوده و می توان دوباره به نسخه قدیمی برگشت.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

 

اما قابل ذکر است که باید از زمان نصب ویندوز ۱۱ روی سیستم کمتر از ۱۰ روز گذشته باشد چرا که اگر تایم نصب ویندوز روی سیستم بیشتر از ۱۰ روز باشد با روشی که در این مطلب ارائه می شود نمی توانید از این روش استفاده کنید. چنانچه شما هم اخیرا ویندوز ۱۱ را نصب نموده و به هر علتی از عملکرد آن رضایت ندارید با ادامه مطلب همراه ما باشید تا شیوه برگشت از ویندوز ۱۱ به ۱۰ را فرا بگیرید.

شایان ذکر است برای دریافت ویندوز ۱۱ کافی است به بخش تنظیمات، آپدیت و قسمت اینسایدر مایکروسافت رفته و در آن جا به عنوان یک اینسایدر از نوع Dev Channel ثبت نام نماید ولی به یاد داشته باشید پس از دریافت و نصب ویندوز ۱۱، باید با همه مشکلات احتمالی که ممکن است با آن روبرو شوید، نیز کنار بیایید. و مایکروسافت هم توصیه ندارد برای سیستمی که کارهای مهمی را با آن انجام می دهید نسخه آزمایشی ویندوز ۱۱ را نصب نمایید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

برگشت از ویندوز۱۱ به ۱۰ در روزهای ابتدایی نصب

همانطور که پیشتر اشاره شد چنانچه مدت کوتاهی از نصب ویندوز ۱۱ روی سیستم شما می گذرد و در این تایم کوتاه رضایت شما جلب نشده است به سادگی می توانید آن را به نسخه قبلی بازگردانید. البته این روش بازگشت در صورتی کارایی دارد که کمتر از ۱۰ روز از نصب ویندوز ۱۱ روی سیستم شما گذشته باشد.

۱. برای شروع کار به منوی تنظیمات رفته و از میان گزینه های موجود در صفحه سمت چپ، گزینه سیستم را انتخاب نمایید.

۲. سپس در صفحه باز شده به طرف پایین اسکرول نموده و روی گزینه ریکاوری کلیک کنید.

۳. در این مرحله در قسمت پایینی صفحه ای که برای شما گشوده می شود در دسته ریکاوری آپشن، همانند تصویر زیر در کادر دوم یعنی previous version of windows روی گزینه go back کلیک نماید.

دقت کنید که اگر این گزینه برای شما در دسترس نباشد مجبور هستید فرایند نصب مجدد را بر اساس آنچه که در تصاویر زیر برای شما به نمایش در می آید، اجرا کنید.

۴. همانند تصویر زیر بایستی انتخاب نمایید به چه علتی می خواهید از ویندوز ۱۱ به ۱۰ بازگردید تا به نوعی با  این کار بازخوردی هم به مایکروسافت ارسال شده تا بتواند در بروز رسانی های بعدی عملکرد بهتری ارائه دهد.

۵. پس از این که گزینه مذکور را انتخاب نمودید روی گزینه next کلیک کنید.

۶. در صفحه جدید باز شده، روی گزینه نه متشکرم کلیک نمایید.

۷. در ادامه دو مرتبه روی گزینه کلیک نموده تا به مرحله نهایی برسید.

۸. سپس روی عبارت go back to earlier build کلیک نمایید. با این کار ویندوز شما را به صفحه نصب مجدد هدایت نوده و تنها اقدامی که باید انجام دهید این است که صبر کنید فرایند مربوطه به پایان برسد.

قابل ذکر است که طی این روند همه فایل های شخصی و برنامه های شما حفظ شده و پاک نمی شوند. ولی بهتر است پیش از اقدام به این کار از فایل و برنامه های خود نسخه بکاپ تهیه کرده و آن را روی حافظه خارجی یا فضای ابری ذخیره نموده تا خیال شما آسوده باشد که اطلاعاتتان در امان است.

در پایان این مطلب از همراهی شما سپاسگزاریم و امیدواریم که با استفاده از این روش بتوانید ویندوز ۱۱ را به ویندوز ۱۰ بازگردانید. همچنین پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای اطلاع از نحوه حذف برنامه در ویندوز ۱۱  و ترفندهای جالب ویندوز ۱۱ می توانید روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.