دسته ها
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱

دلیل ماسیدن کرم پودر روی صورت و نحوه جلوگیری از آن

 • حکیمه فهیمی
 • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

ماسیدن کرم پودر روی صورت اتفاق بسیار ناخوشایندی است که ممکن است برای هر خانمی پیش بیاید و زیبایی آرایشش را از بین ببرد. در این مطلب به دلیل این موضوع و نحوه جلوگیری از آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

کرم پودر یک محصول آرایشی فوق العاده بوده که سبب پوشاندن لک صورت و صاف شدن آن می شود. اما برخی اوقات ماسیدن کرم پودر همه زیبایی آرایش را از بین می برد. با این مطلب همراه ما باشید تا علت این اتفاق و نحوه جلوگیری از آن را فرا بگیرید.

       

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

آشنایی با دلیل ماسیدن کرم پودر روی صورت و نحوه جلوگیری از آن

یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر خانمی روی دهد ماسیدن کرم پودر روی صورت می باشد چرا که همه زیبایی آرایش را از بین می برد. کرم پودر محصول آرایشی فوق العاده ای است که سبب صاف شدن پوست و پوشش دادن لک و کک و مک صورت می شود. با این حال استفاده نادرست از آن سبب ماسیدن کرم پودر روی پوست صورت شده و چهره فرد اصطلاحا کیکی به نظر برسد.

در صورتی که شما اغلب اوقات با این مشکل روبرو می شوید ، نگران نباشید ما در این مطلب هم دلیل ماسیدن کرم پودر روی صورت را بیان می کنیم و هم شما با نحوه جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند آشنا می شوید.

دلیل ماسیدن کرم پودر روی پوست صورت

کرم پودر یکی از لوازم آرایشی مهم و محبوب برای خانم ها محسوب می شود. به این دلیل مهم است که استفاده از آن به عنوان پایه و زیر ساز آرایش بوده و محبوب از این نظر که اگر به درستی استفاده شود ، کک و مک و لک و جوش های روی صورت را کاملا محو کرده و یک پوست جذاب و زیبا به نمایش می گذارد.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

اما در مواردی ماسیدن کرم پودر همه آرایش و زیبایی صورت را از بین می برد. در حالی که این اتفاق بیشتر مواقع فقط به دلیل یک سری اشتباهات رایج آرایشی رخ می دهد که با حذف آن و روشی اصولی می توان به صاف و یک دست شدن کرم پودر امیدوار شد. در ادامه با ۵ دلیل رایج این موضوع آشنا می شوید.

۱. عدم استفاده از کرم پودر مناسب پوست خودتان

یکی از نکات پایه که سبب افزایش ماندگاری کرم پود و عدم ماسیدن آن روی پوست صورت می شود، انتخاب کرم پودر مناسب پوست خودتان است. به عبارتی مهم ترین نکته ای که باعث شده آرایش صاف و یک دست روی پوست صورت بخوابد و آرایش صورت مخملی به نظر برسد این است که کرم پودر مناسب پوست صورت استفاده شده باشد.

رعایت این نکته مهم سبب شده آرایش روی پوست شما طبیعی به نظر برسد. برای انتخاب کرم پودر مناسب، نوع پوست خود را در نظر بگیرید. مثلا پوست شما چرب است یا خشک، تیره است یا روشن؟ با شناختن درست پوست خود یک کرم پودر مناسب خریداری کنید.

در صورتی که پوست شما چرب است، هنگام خرید دقت کنید که روی محصول عبارت matt یا oil free درج شده باشد. وگرنه هم براق شدن پوست صورت را تشدید می کند و هم سبب جوش زدن چهره شما می شود. در صورتی که پوست صورت شما خشک باشد باید کرم پودری انتخاب کنید که کمبود پوست شما را جبران و حالت شادابی به آن ببخشد و نور را به اندازه کافی در چهره منعکس سازد.

کرم پودرهای مایع با پایه روغنی بهترین انتخاب برای این مورد می باشند. سعی کنید به هیچ وجه کرم پودرهای خشک که شبیه پنکک هستند، تهیه نکنید. چنانچه پوست شما صاف با لکه ها و مشکلات پوستی خیلی کم است و می خواهید چهره صافی داشته باشید یک کرم پودر مایع استفاده که جلای مات داشته باشد.

نکته بعدی در انتخاب کرم پودر مناسب، رنگ پوست است. بیشتر خانم ها هنگام خرید ، مقداری از آن را روی دست تست می کنند که کار اشتباهی بوده زیرا پوست دارای رنگ دانه های زرد بوده و با این کار رنگ اصلی کرم روی صورت دیده نمی شود. و با استفاده از آن روی صورت برای رسیدن به رنگ دلخواه مقدار زیادی کرم پودر استفاده می کنید که سبب ماسیدگی روی صورت می شود.

بهترین روش برای تست کرم پودر این است که سه رنگ نزدیک به هم را روی خط فک پایین مالیده و بعد در نور طبیعی نگاه کنید که آیا هنوز خط آرایشی مشاهده می شود یا نه. اگر رنگ درست انتخاب شده باشد خطی نباید باقی بماند. بزرگترین دلیل پوسته پوسته شدن کرم پودر روی صورت استفاده از یک محصول اشتباه می باشد. علاوه بر رنگ فرمولاسیون کرم پودر هم اهمیت دارد.

کرم پودرهای نیمه مات برای پوست های مختلط، و کرم پودر براق برای پوست خشک و نوع مات برای پوست چرب مناسب است. در صورتی که پوست شما سرد است کرم پودرهای صورتی- دارچینی استفاده کنید ولی اگر پوست گرمی دارید باید فونداسیونی با ته رنگ زرد انتخاب نمایید. همچنین برای اطلاع بیشتر از نحوه صحیح انتخاب کرم پودر روی لینک کلیک کنید.

۲. عدم استفاده کرم پودر به روش صحیح روی پوست صورت .

یک دلیل دیگر برای نخوابیدن کرم پودر روی صورت این است که آن را به صورت صحیح روی پوست نمی زنید. برای این کار دقت کنید که پخش کرم پودر را از وسط صورت آغاز نموده و به تدریج به اطراف بروید و کرم را پخش نمایید. به بیان دیگر اول قسمت های پهن صورت را کرم زده و بعد به سراغ بخش هایی که به ظریف کاری نیاز دارد، بروید.

پس از این ، نوبت به استفاده از کانسیلر خواهد رسید. زمینه ای که با کرم پودر پوشانده شده مانع چروک شدن کانسیلر می گردد. حلقه های تیره زیر چشم را به کمک برس کوچک نوک تیز بپوشانید. در پایان نیز با یک پنکیک کرم پودر را روی صورت تثبیت نمایید. برای اطلاع از تفاوت کرم پودر و کانسیلر کلیک کنید.

در ضمن باید به این تصور رایج اشتباه نیز اشاره کرد استفاده بیش از حد از کرم پودر سبب یکدست شدن پوست صورت نمی شود. با مالیدن لایه های اضافی کرم پودر سبب ماسیدن آن شده و حتی در مواردی پوست گچی به نظر می رسد. از این رو تنها یک لایه نازک از کرم پودر کفایت می کند.

در ضمن نیازی نیست که گردن خود را کرم پودر بزنید. این کار تنها خطوط زشتی را ایجاد می کند که یقه شما را کثیف می کند. در صورتی که رنگ کرم پودر مناسب پوست صورت شما باشد به این کار احتیاجی نیست.

۳. عدم استفاده از مرطوب کننده

از نکات مهم برای یک آرایش جذاب ، زیرسازی درست آن است. از این رو پیش از استفاده از کرم پودر ابتدا پوست صورت را خوب آماده نمایید. نخستین گام در زیرسازی آرایش این است که پوست صورت را تمیز و مرطوب کرده و بعد از آن از یک کرم مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید.

سپس چند دقیقه صبر نموده تا کاملا جذب پوست گردد. در صورتی که می خواهید آرایش تایم زیادی روی پوست باقی بماند و ماسیده نشود حتما این کار را به یاد داشته باشید. زیرا استفاده از یک مرطوب کننده سبب کاهش منافذ بار و مات شدن پوست خواهد شد. برای آشنایی با انواع مرطوب کننده  طبیعی پوست کلیک کنید.

در ضمن استفاده از پرایمر را فراموش نکنید. پرایمر نیز زیرساز مهم آرایش محسوب می شود. با استفاده از پرایمر منافذ پوست بسته می شود و آرایش به خوبی روی پوست می نشیند. در ضمن پرایمر سبب ماندگاری کرم پودر روی صورت می گردد.

۴. عدم استفاده از ابزار مناسب

یکی دیگر از دلایل ماسیده شدن کرم پودر این است که با انگشت های خود کرم پودر را روی صورت می زنید.  این کار سبب ایجاد لایه ضخیم کرم پودر روی صورت می گرد. بنابراین به جای استفاده از دست از اسفنج آرایشی یا براش های مخصوص کمک بگیرید.

در ضمن اگر براش یا اسفنج را برای مدت طولانی تمیز نکنید می توانند سبب ماسیده شدن کرم پودر گردند چرا که کثیف هستند. از این رو مرتبا براش یا اسفنج را با مایع لباسشویی آنتی باکتریال شستشو داده و روی بخاری یا شوفاژ کاملا خشک کنید.

۵. عدم تثبیت کرم پودر

دلیل دیگر ماسیده شدن کرم پودر روی صورت عدم تثبیت آن است. توصیه شده بعد از پایان آرایش از اسپری تثبیت کننده بهره بگیرید. در ضمن علاوه بر اسپری می توانید از پودرهای شفاف تثبیت کننده استفاده کنید. بعد از کرم پودر یک برس کرکی را به این پودر آغشته و میزان اضافی آن را تکانده سپس روی صورت بمالید تا از کرم پودر روی صورت تثبیت گردد.

۶. ضخیم شدن پوست

ممکن است پوست شما ضخیم شده و کرم پودر روی آن خوب تثبیت نمی شود. از این رو باید پوست صورت لایه برداری شود. پس از لایه برداری پوست کرم ضد آفتاب حتما استفاده کنید.

نحوه جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر روی صورت

حال که با دلایل ماسیده شدن کرم پودر روی پوست آشنا شدید در ادامه به روش هایی اشاره می شود تا از بروز این اتفاق جلوگیری نمایید.

 • لایه برداری

دلیل پوسته پوسته شدن صورت پس از کرم پودر این است که پوست به لایه برداری نیاز دارد. از این رو سه الی ۴ بار در هفته از لایه برداری های فیزیکی (انواع اسکراب های آماده یا خانگی)یا شیمایی (سرم ،تونر یا دیگر محصولات مراقبت از پوست)کمک بگیرید تا سلول های مرده پوست را پاکسازی کنید.

 • شروع آرایش با یک مرطوب کننده

همواره پیش از زدن هر محصول آرایشی ابتدا یک مرطوب کننده مناسب پوست صورت استفاده کنید. مرطوب نمودن پوست مانع خشکی و ماسیده شدن کرم پودر می گردد. در حقیقت اگر پوست شما خشک باشد بهترین کرم پودرها هم می ماسد. ضمنا پیش از استفاده از مرطوب کننده حتما دست های خود را با صابون آنتی باکتریال بشویید.

بعد از استفاده از مرطوب کننده ده دقیقه ای صبر نموده تا پوست صورت فرصت کافی جهت جذب مرطوب کننده داشته باشد. بعد از پرایمر استفاده کنید.

 • دقت به پرایمر انتخابی

پرایمر همانند جادویی برای پوست عمل نموده و منافذ را پوشانده و یک سطح صاف ایجاد می کند. اما با توجه به تاکید فراوان در استفاده از پرایمر جهت جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر دقت کنید که همه پرایمرها با همه کرم پودرها سازگاری ندارند. از یک مارک پرایمر خوب کمک بگیرید.

به گفته کارشناسان پرایمرهای پایه سیلیکون به خوبی با کرم پودر سیلیکونی سازگار بوده و پرایمر پایه آب انعطاف پذیر تر می باشند و با کرم پودر پایه سیلیکون و پایه آب سازگار هستند. پس از پرایمر زدن نیز چند دقیقه صبر نموده تا خوب جذب پوست گردد.

**طریقه زدن کرم پودر به صورت

کرم پودر یک محصول فوق العاده در پوشاندن لک و جوش های صورت است. با این حال استفاده نادرست از آن سبب ماسیده شدن کرم پودر روی صورت می شود و ظاهر کیکی مانندی ایجاد می شود. علیرغم آماده سازی پوست، زدن درست کرم پودر روی صورت نیز تاثیر زیادی در عدم ماسیدن آن دارد. از این رو توصیه می شود حتما بعد از استفاده از یک مرطوب کننده مناسب مراحل زیرا گام به گام اجرا کنید.

۱. مرطوب کردن اسفنج یا براش

موقع کرم پودر زدن همواره باید از ابزار مرطوب کمک بگیرید. این کار بخصوص در زمستان که صورت خشک است، اهمیت زیادی دارد. چه با اسفنج چه براش حتما قبل از آغشته کردن آن به کرم پودر ابتدا آن را مرطوب نمایید. توصیه می شود اسفنج را کاملا خیس کرده و خوب بچلانید تا اندکی رطوبت باقی بماند. با این عمل ، اسفنج اشباع شده و کرم پودر کمتر جذبش می شود.

۲. زدن کرم پودر به ناحیه تی

برای جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر ضرورتی نیست که همه صورت را به آن آغشته نمایید. صرفا کرم پودر را در ناحیه تی یعنی بین ابروها و بلافاصله بالای ابروها و پل بینی بمالید. بعد از این قسمت ها با اسفنج به صورت حرکات ضربه ای کرم پودر را به قسمت های دیگر مانند کل پیشانی، روی گونه ،کناره ها ، زیر بینی و شقیقه ها بکشید.

برای کرم پودر زدن به گونه ها، سه بخش فرضی را روی گونه در نظر گرفته و به صورت جداگانه هر سه بخش را کرم پودر بزنید.

۳. حرکت ضربه ای

در این مرحله خیلی آرام و با حرکات ضربه ای کرم پودر را در همه نواحی صورت به طور یکنواخت پخش نمایید. برس یا اسفنج را روی پوست نکشید و صرفا با این حرکات به طرف بالا و پایین و چپ و راست حرکت نماید. با هر بار ضربه اسفنج، فشار ملایمی به پوست وارد سازید. این کار سبب جذب بهتر کرم پودر روی پوست صورت می شود.

پس از این که صورت شما به کرم پودر کاملا آغشته شد، یک اسفنج تمیز برداشته و با ملایمت هر چه تمام تر به نواحی که کرم پودر زیادی دارد بزنید. در حقیقت باید اطمینان یابید که لایه کرم پودر به طور کامل روی پوست یکنواخت شده و هیچ ناحیه ای بیش از حد جمع نشده باشد.

۴.  ۱۰ دقیقه صبر کنید.

آرایش سریع و استفاده همزمان از چند محصول در یک مدت کوتاه؛ می تواند به راحتی سبب ماسیده شدن کرم پودر گردد. از این رو پیش از زدن پنکیک روی کرم پودر ۱۰ دقیقه ای صبر نموده تا کرم پودر روی پوست بنشیند. در این مدت ابرو یا موهای خود را آرایش کنید.

۵. پودر تثبیت کننده

به کمک یک براش بزرگ پودر تثبیت کننده را در همه نواحی صورت استفاده کنید. اگر مشاهده نمودید در بخشی از صورت مقدار زیادی کرم پودر باقی مانده با همین برایش بزرگ آن را پاک کنید. تثبیت کننده کمک می کند پوست صورت شفاف و یکدست تر گردد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.