دسته ها
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

اصول سفر با کمپر و نکاتی در رابطه با خرید آن

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

اصول سفر به کمپر شامل اصول انتخاب آن، تجهیزات و … می باشند. در انتخاب یک کمپر مسافرتی باید به تجهیزات آن که شامل پمپ آب، دستشویی، حمام، آشپزخانه و … هستند، توجه بیشتری داشته باشید.

سفر با کمپرها یک سفر هیجان انگیز و پر خاطره است. شاید همه افراد این امکان را نداشته باشند که چنین سفرهایی داشته باشند. به همین منظور باید با آگاهی از اصول سفر به کمپر یک سفر بهتر داشته باشید. یکی از موضوعات مهم در زمینه استفاده از این کمپرها برخورد با قانون با افرادی است که سواره کمپر هستند. عموما ماشین های مسافری کمپرها طبق قانون توقیف می شوند.

سفر با کمپرها

اصول مهم سفر با کمپر

یکی از سوالات اساسی که در زمینه مسافرت با استفاده از ماشین های کمپر ایجاد می شود، برخوردهای قانونی است که با این ماشین ها صورت می گیرد. طبق قانون انجام تغییر کاربری بر روی این ماشین ها موجب شده تا از سوی پلیس با شما برخورد شود. در صورتی که پلیس متوجه تغییر کاربری این ماشین ها شود، آن را توقیف خواهد کرد. برای برخوردر با این موضوع باید بیرون ماشین را تغییر ندهید، در این صورت شاید پلیس کمتر به موضوع پی ببرد.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

ویژگی سفر با کمپر

هزینه کمپر:

بی شک اگر قصد دارید، با کمپرها سفر کنید، باید هزینه هایی را پرداخت نمایید. کمپرهای کارخانه ای دست کم یک میلیارد بوده و ویژه افرادی است که هزینه و توانایی مالی بالایی برای تهیه آن دارند. کمپرهای مینی بوسی نیز امکانات و تجهیزات زیادی دارند و برای سفر شما امتیازات مهمی خواهند داشت. شما می توانید با پرداخت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون یک کمپر کشنده تهیه کنید.

کمپرهای کشنده تجهیزات مهمی دارند. حمام، دستشویی، صندلی، تلویزیون، مخزن آب، تخت خواب، کولر، بخاری و بسیاری از امتیازات دیگر موجب شده تا این کمپرها در میان مسافران بسیار پرطرفدار باشند. این کمپرهای کشنده از ۱۷۰ تا ۲۰۰ میلیون قیمت دارند. برای تهیه این کمپرها باید از چند شرکت ایرانی تولید کننده آن را خریداری کنید. شما با همین هزینه ها نیز می توانید کمپرهای وانتی تهیه نمایید.

اصول سفر با کمپر

 • چکاد بام
 • مبل و میز

برای کاهش هزینه های کمپر می توانید یک وانت خریداری کنید و روی آن یک کمپر بسازید. در این صورت هزینه های شما کاهش پیدا می کند. عموما برای تهیه این نوع از کمپرها باید به تبریز یا تهران بروید. ون و کمپر نیز می توانید هزینه های شما را کمتر کند. به طور کلی می توان گفت کمپرها اتاق های متحرکی هستند که می توانند بر روی انواعی از ماشین های باری سوار شوند و مکان مناسبی برای زندگی هستند.

سفر با کمپر در ایران

نکات خرید کمپر:

در خرید کمپرها باید به برخی از اصول توجه کنید. باید مکانی برای آب و بنزین آن در نظر بگیرید. موتور برق در این کمپرها نیز یکی دیگر از نکات مهم می باشد. لوازم آشپزی در این وسایل نیز موجب رفاه شما خواهند بود. از دیگر اصول سفر با کمپر می توان به داشتن پمپ آب، لوازم یدکی، تعمیر ماشین و … اشاره نمود. در هنگام خرید کمپرها باید بخش های مختلفی از آن را بررسی کنید. سالم بودن موتور و پمپ بنزین یکی از نکات مهم در انتخاب کمپرها است.

راهنمای سفر با کمپر

چک کردن بخش های مختلفی از ماشین که شامل موتور، دنده، لاستیک ها و … می باشند، از دیگر نکات مهم هستند. بررسی هزینه ها نیز از دیگر عواملی بوده که در هنگام خرید باید به آن ها توجه کنید. شما می توانید بازسازی هایی نیز در کمپرها انجام دهید.

بعد از مطالعه این مطلب درصورت اطلاع یافتن از نکات قبل از پیک نیک و نکات ضروری در صورت گم شدن در کویر می توانید از این مطالب بازدید کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.