دسته ها
شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱

تشخیص پیج فیک در اینستاگرام با روش های مختلف

 • حکیمه فهیمی
 • ۲۰ فروردین ۱۴۰۱
 • ۰

اگر تشخیص پیج فیک در اینستاگرام برای شما نیز اهمیت دارد با این مطلب همراه ما باشید تا روش های شناسایی پیچ های فیک آشنا شوید.

پدیده ای که این روزها در برنامه محبوب اینستاگرام با آن روبرو هستیم وجود پیج های فیک است. این صفحات به ظاهر فالوور زیادی دارند ولی اکثر آن ها غیرفعال یا ربات هستند. در این مطلب با روش های تشخیص پیج فیک اینستاگرام آشنا می شوید.

روش های تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که بیشتر کاربران از آن برای مقاصد کاری و تجاری استفاده می کنند. ولی موضوعی که این روزها با آن بسیار روبرو می شویم وجود فالوور، لایک و کامنت فیک می باشد.همانطور که اطلاع دارید علیرغم استفاده های شخصی و سرگرمی در اینستاگرام، بیشتر کاربران و برندها نیز به عنوان یک ابزار تجاری از آن بهره می گیرند. از این رو شناخت اکانت فیک و به عبارتی پیج فیک اهمیت زیادی پیدا می کند.

 • تصفیه آب خانگی
 • چکاد بام

پیج فیک صفحه ای است که برای ایجاد فعالیت غیرواقعی جهت افزایش فالوور و لایک و دیگر عددها ساخته شده است. از این رو در ادامه مطلب می خواهیم به روش های تشخیص پیج فیک در اینستاگرام اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

فالوور فیک

داشتن فالوور جدید در حساب اینستاگرام می تواند بسیار خوشایند باشد به ویژه اگر سعی دارید که حساب خود  را ارتقا بدهید. با این وجود برخی مواقع ممکن است توسط حساب های فیک و جعلی دنبال شوید که چندان سودی برای تعامل شما نداشته و حتی می تواند برای شما و دنبال کننده های تان مشکل ایجاد نماید.

پیشتر نیز اشاره شد که شبکه اینستاگرام بستری ایده آل برای کسب درآمد از روش های مختلف را ایجاد نموده ولی در این بین صفحات جعلی و فیک هم ایجاد شدند. صفحاتی که در ظاهر دنبال کننده های زیادی دارد ولی اکثر آن ها در حقیقت صفحاتی غیرفعال یا ربات ها می باشند.

 • بلیط کیش
 • قاصدک 24

اگر برای شما نیز جای سوال است که علت اصلی ایجاد حساب فیک چیست؟ در پاسخ می توان گفت این موضوع به بیزنس باز می گرد. به طور مثال برخی اینفلوئنسرها، پیج های تجاری و … جهت جلب توجه بیشتر یا شناساندن بیشتر برند خود و در نتیجه جذب بیشتر مشتری یا تبلیغ و مخاطب زیادتر از فالوورهای فیک استفاده می کنند.

صفحات فیک اینستاگرام اکثر غیر واقعی بوده و هویت حقیقی ندارند. برخی افراد با هزینه کمی این صفحات را ایجاد می کنند که نه تنها سودی برای شما ندارد بلکه به ضرر کسب و کار شما هم خواهد بود. افزایش دنبال کننده  واقعی در اینستاگرام  موجب افزایش اینگیجمنت صفحه شده و در نهایت فروش محصول یا خدمات شما را ارتقا می دهد. در حالی که فالوور جعلی نه تنها فروش شما را افزایش نمی دهد بلکه میزان تعامل پیج شما را هم کاهش می دهد.

حال ممکن است به دلایلی بخواهید از یک اکانت قدیمی برای شروع فعالیت در اینستاگرام  بهره بگیرید یا صفحه ای پیشتر توسط فرد دیگری اداره می شد را مجددا راه اندازی کنید. بنابراین ممکن است تمایل داشته باشید تا میزان مشارکت در روزهای ابتدایی را بدانید و یا اینکه در صفحه فالوور فیکی دارد یا نه؟ از این رو دانستن  فالوورهای فیک اهمیت پیدا می کند.

شناسایی پیج فیک در اینستاگرام

بنابر یافته های گروهی از پژوهشگران ایتالیایی در زمینه تست فالوور فیک اینستاگرام، تقریبا هشت درصد حساب های اینستاگرام  فیک می باشند. البته آنها اشاره کردند که حدود سی درصد اکانت های واقعی نیز وجود دارند که غیرفعال می باشند. با این وجود برخی روش ها برای تشخیص اکانت یا پیج فیک هم معرفی نموده اند.

نداشتن عکس پروفایل

به طور معمول پیج های فیک عکس پروفایل ندارند اما با این حال برخی از این صفحات از عکس های تصادفی موجود در اینترنت استفاده می کنند. به این ترتیب پروفایلی که عکس نداشته باشد، احتمالا واقعی نیست. یک حساب قانونی می خواهد مردم بدانند که آن ها چه کسانی هستند تا دوستان و اعضای خانواده شان قادر به یافت آن ها باشند.

البته ممکن است برخی از پروفایل ها که عکس ندارند، واقعی بوده و بنا به دلایلی مانند حفظ حریم شخصی تمایلی به گذاشتن عکس پروفایل نداشته باشند.

فالوور صفر

حساب های قانونی اینستاگرام تقریبا همواره چند دنبال کننده یا فالوور دارد . اگر این حساب کسی را فالو نکرده یا هیچ دنبال کننده ای ندارد به احتمال زیاد فیک است. ربات ها معمولا از حساب های این چنینی برای تبلیغ پیوند های اسپم در بایوس خود بهره می گیرند. در صورت مواجه با چنین نمایه ای روی هیچ پیوندی کلیک نکنید.

تعداد پست

اکثر اکانت های فیک تنها برای فالو کردن ساخته شده و به طور معمول پستی منتشر نکرده اند. بعضی نیز تعداد پست بسیار کمی در رنج زمانی طولانی دارند.

نام کاربری با کاراکترهای تصادفی

پیج های فیک معمولا به جای نام کاربری مناسب از یک رشته کاراکترهای تصادفی استفاده می کنند.

نبود هیچ پستی

یکی دیگر از روش های تشخیص پیج فیک این است که هیچ پستی در آن منتشر نشده است. حساب های فاقد پست به احتمال زیاد قصد کلاهبرداری دارند. در صورت مواجه با حسابی که هنوز مطلبی پست نکرده احتمالا یک ربات است. هر چند ممکن است بعضی کاربران واقعی هم هیچ پستی منتشر ننمایند. و صرفا جهت بازدید عکس ها حساب کاربری ساخته باشند.

حتی اگر نمایه خصوصی باشد می توان با نگاه کردن به بالای نمایه، شماره پست آن ها را نیز بررسی کرد. در ضمن باید به دنبال اکانت هایی باشید که قبلا زیاد پست منتشر کرده ولی بعد غیر فعال شده اند. در صورت غیر فعال بودن چنین حساب هایی به احتمال زیاد فیک هستند.

انتشار مداوم پست ها

روش دیگر تشخیص پیج فیک در اینستاگرام این است که پیج های فیک جهت فروش اکانت خود، محتوای پست ها را مداوم و پشت سر هم منتشر می نمایند. بیشتر این پست ها سلفی هایی بی کیفیت از افراد دیگر، ویدیوهای با کیفیت کم و … می باشند که اکثرا با عکس پروفایل و بیو پیج سنخیتی ندارند.

در ضمن باید اشاره کرد کاربران معمولا به دنبال محتوای جذاب و باکیفیت می باشند. به این ترتیب اگر صفحه ای را مشاهده کردید که پست های کمی منتشر کرده ولی فالوورهای زیادی دارد و پیج فرد مشهور و شناخته شده ای نیست به واقعی بودن آن شک نمایید.

اعمال نظرات یکسان روی پست های شما

یک پیج جعلی و فیک ممکن است بخواهد شما را وادار به دنبال کردن نماید. به این صورت که روی پست های شما نظر دادند پست عالی، بسیار خوب یا پیج خوبی داری و برای هر پستی که منتشر می کنید بالافاصله و با سرعت این نظرات را اعلام می کنند. ممکن است پیج فیک باشند. با این وجود ممکن است یک پیج واقعی هم برای به دست آوردن دنبال کننده جدید این کار را انجام دهد. به هر طریق نمایه آن را بررسی کنید.

فالوو کردن تعداد زیادی حساب مشکوک

اکانت یا پیج های جعلی اینستاگرام با فالو کردن تعداد زیادی افراد می خواهند فالوورهای خود را بالا ببرند. در صورت مشاهده اختلاف زیاد بین تعداد فالوور و فالویینگ ها به جعلی بودن حساب شک کنید. البته این مورد همواره صدق نمی کند زیرا بعضی از حساب های واقعی نیز از این شیوه برای افزایش تعداد دنبال کننده های خود کمک می گیرند.

فالوور بالا با تعامل کم

روش دیگر برای تشخیص پیج فیک در اینستاگرام این است که این صفحات دارای فالوور بالا ولی با تعامل کم می باشند. فالوورهای خریداری شده یا جعلی غالبا نشان دهنده یک اکانت فیک هستند. در صورتی که تعداد فالوورهای آن ها هزاران نفر بوده ولی در هر پست تنها چند لایک یا کامنت دریافت نمایند به احتمال زیاد پیج فیک یا جعلی می باشد.

همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که یک شخص واقعی از فالوورهای جعلی برای افزایش تعداد دنبال کننده های خود استفاده کرده باشد. می توانید فالوورهای آن ها را بررسی نموده تا متوجه شوید که واقعی هستند یا نه. در صورتی که بیشتر فالوورها غیر فعال باشند، عکس پروفایل نداشته یا اسامی عجیب و غریب دارند نشانه خوبی است که دنبال کننده ها جعلی هستند. از این رو ممکن است اکانت هم اینگونه باشد.

از آنجا که در پیج های فیک به کمک ربات ها افراد مختلف دنبال می شوند معمولا نسبت فالویینگ ها بیشتر از فالوورها می باشد. در حساب های عادی معمولا نسبت یک به یک رعایت می شود.

فالوور خارجی

بیشتر سرویس های فروش فالوور و لایک خدماتشان را به دو گروه تقسیم بندی می کنند. فروش فالوور و لایک ایرانی و فروش فالوور و لایک خارجی. خدمات ایرانی شامل تعرفه های گران تری می شوند و بیشتر مشتریان این سرویس ها ترجیح می دهند فالوور خارجی ارزان خریداری نمایند. امری که تشخیص فیک بودن پیج شان را بسیار راحت می نماید.

هنگامی که در این پیج ها به لایک ها یا کامنت و فالوورها نگاه می کنید تعداد زیادی کاربر خارجی می بینید که معلوم نیست چطور یک پیج ایرانی را دنبال کرده و به آن واکنش نشان می دهند. از آنجا که این فیک ها سریع قابل شناسایی هستند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند ولی بسیاری از کاربران از این مسئله اطلاع نداشته و به دلیل قیمت پایین تر از آن ها بهره می گیرند.

فروش کالا با تخفیف بسیار زیاد

ممکن است پیج فیک کالاهایی را با تخفیف بسیار زیاد تحت فروش قرار دهد. حساب های کلاهبرداری غالبا کالاهای لوکس را با تخفیف زیادی عرضه می کنند. در صورتی که نمایه ای بخواهد روی پیوندی برای کالای تخفیف خورده کلیک نمایید، به احتمال قوی جعلی بوده و هرگز اطلاعات کارت بانکی تان را به اکانت اینستاگرام ندهید.

عکس های تکراری

بیشتر پیج های فیک برای این که جعلی به نظر نرسند و تشخیص آن ها در اینستاگرام دشوار شود؛ چند پست منتشر می کنند، ولی به دلیل عدم دقت؛ بدون این که صفحه را خصوصی نمایند تا عکس ها دیده نشود یک پست را چند بار انتشار می دهند. به این ترتیب فیک بودن شان آشکار می شود.

دیدن چندین مورد از این پیج ها در بین فالوورها یا مشارکت کننده های یک پیج می توان به معنی خرید فالوو و لایک باشد. ولی در این موارد نیز دیده شده حساب های مختلف پرایوت با یک عکس ثابت به عنوان عکس پروفایل، گروهی ایجاد شدن این صفحات را محرز نموده است. به این معنا که در بین لایک های یک پست، چندین پروفایل را با عکس مشابه مشاهده می کنید. زیرا سازنده ربات فرصت نکرده عکس های متنوعی بیابد.

فالووینگ بالا

ساده ترین روش تشخیص پیج فیک اینستاگرام این مورد می باشد. بیشتر صفحات فیک برای این ایجاد می شوند که به عنوان فالوور یا مشارکت کننده فروخته شوند. از این رو اغلب این پیج ها علاوه بر داشتن پست های کم، هزاران صفحه را دنبال می کنند. البته وجود چند نمونه از این صفحات در بین فالوورها لزوما نمی تواند دلیلی بر فیک بودن صفحه باشد بلکه ممکن است به کاربران کنجکاوی متعلق باشد که پیج های زیادی را زیر نظر دارند.

ولی به تعداد زیادی از چنین پیج هایی در بین فالوورهای یک پیج می توان شک نمود. از این رو همواره باید تعداد زیادی از پیج ها را بررسی کرد و در صورتی که تنها چند مورد از آن ها این گونه بودند نمی توان اطمینان پیدا کرد که صفحه جعلی است.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.